آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

طرز تهیه آبدوغ خیار چگونه است ؟

27549 14 خرداد 1395 تغذیه , سلامت آسان طب » تغذیه » طرز تهیه آبدوغ خیار چگونه است ؟ همیار آسان طب

در اولین مرحله در تهیه آبدوغ خیار ، ماست را حسابی هم بزنید تا صاف صاف شود . خیلی ها در این مرحله کمی خامه هم اضافه می کنند. مجددا بعد اضافه کردن خامه مواد را حسابی هم بزنید تا یکدست شود.

طرز تهیه آبدوغ خیار

طرز تهیه آبدوغ خیار چیست؟ آبدوغ یکی از غذاهای سنتی ایران می باشد که در تابستان طرفداران خاص خود را دارد و گلوی آدم را تازه می کند. همچنین برطرف کننده عطش است. بیشتر آن را به عنوان ناهار یا عصرانه استفاده میکنند . مواد اصلی آن ماست ، آب و خیار است و بنا به سلیقه سبزی ، کشمش ، خامه ، گل محمدی ، نعناع خشک و .. هم به آن اضافه می کنند . اگر تزیین آن زیبا باشد حتی برای پذیرایی از مهمان نیز مناسب است .

طرز تهیه آبدوغ خیار چیست ؟

مواد لازم برای طرز تهیه آبدوغ خیار عبارتند از :

*ماست به مقدار ضروری (این ماست بنا به نظر شما می تواند شیرین یا ترش باشد )

*نیم کیلو خیار (باید خردخرد شود مثل سالاد شیرازی )

*250 گرم سبزی خوردن خرد شده (ریحان در خوش طعم شدن آبدوغ خیار تاثیر زیادی می گذارد )

* خامه  (به گزارش آسان طب ، بنا به سلیقه می توانید خامه اضافه کنید . طعم آبدوغ خیار را دلنشین می کند ) ، نمک ، کشمش (به گفته ی برخی افراد آبدوغ خیار بدون کشمش یعنی هیچ. اما خب بسیاری نیز کشمش را دوست ندارند .) ، نعناع خشک ، پیاز خرد شده به مقدار ضروری

*گردو خرد شده یا پودر گردو (گردو، خواص درمانی گردو ) به میزان دلخواه (از نظر ما گردو هم پایه و اساس یک آبدوغ خیار خوشمزه است )

*نان خرد شده به میزان کافی (سنگگ ، تافتون ، لواش ، نان سنتی یا  … )

*یخ و آب

در اولین مرحله در طرز تهیه آبدوغ خیار ، ماست را حسابی هم بزنید تا صاف صاف شود . خیلی ها در این مرحله کمی خامه هم اضافه می کنند. مجددا بعد اضافه کردن خامه مواد را حسابی هم بزنید تا یکدست شود. بعد خیار را خردخرد کنید شبیه خیار سالادی و به ماست اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعد بقیه مواد بالا را (هر کدام را که دوست ندارید میتوانید اضافه نکنید ) اضافه کنید. و در آخر آب را بریزید. میزان آب بستگی به خودتان دارد. برخی افراد آبدوغ را سفت میخوردند و برخی شل. بعد از ترکیب تمامی مواد اکنون نون ممورد نظرتان را تکه تکه کرده و به آبدوغ اضافه کنید . نوش جان


# # # # # # # # #

نظرات

*

code