تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

نکاتی درباره پرورش ماهی

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » نکاتی درباره پرورش ماهی

هدف اصلی از پرورش ماهی رشد ماهی درکوتاه ترین زمان و با کم ترین هزینه با حداقل مقدار غذا می باشد.بهترین ومهمترین روش ضدعفونی استخر های پرورش ماهی خنگ گذاشتن و به آیش در آوردن است .

پرورش ماهی

هدف اصلی از پرورش ماهی رشد ماهی درکوتاه ترین زمان و با کم ترین هزینه با حداقل مقدار غذا می باشد. پرورش ماهی یکی از شغلهایی است که حتی خانم های خانه دار در خانه می توانند انجام دهند. بدلیل خونسرد بودن ماهی ، این جانور برای تبدیل مواد غذایی به پروتئین بدن استعداد و توانایی بیشتری نسبت به جانواران خونگرم دارد .

انرژی مورد نیاز ماهی از تغذیه مناسب بدست میاید . ریشه این تغذیه مناسب نور خورشید است . چرا که انرژی خورشید از طریق گیاهانی که برای ساختن کربوهیدراتها انرژی مصرف می کنند به غذا تبدیل می شوند . در نتیجه جانوران این گیاهان را تغذیه نموده و به صورت انرژی وارد بدن ماهی ها می شوند .

موادی که در پرورش ماهی به ان نیاز است

پروتئین ها

پروتئینها برای پرورش ماهی ضروری است. پروتئینها از اسید امینه ساخته می شوند و  از راه اسیدهای دیواره روده جذب خون شده و یا برای تولید انرژی می سوزند . به گزارش آسان طب ، باید منابع گیاهی یا حیوانی پروتئین در جیره غذایی ماهی ها قرار داده شود .

چربی ها

از اسیدهای چرب تشکیل می شوندو در غذاهای مصنوعی برای ماهیها در درجه دوم هستند .

کربوهیدرات ها

کربوهیدراتها شامل نشاسته ، قند و سلولز است.  کربوهیدراتها برای تغذیه ماهیانی استفاده می شوند که قادر به بهره وری از محصولات گیاهی ( از طریق آنزیم آمیلاز) هستند .

ویتامین ها

ویتامین ها انواع مختلفی دارند. مثلا تیامین ها که در سبزیجات و حبوبات و بافت حیوانی هستند و کمبود رشد نتیجه کمبود این ویتامین است. کمبود پیریدوکسین سبب کم خونی ماهی ها می شوند و در خمیر ترش ، غلات و حبوبات وجود دارد.

کمبود اسید کوربیک (موجود در سبزیجات و بافت های حیوانی ) در پرورش ماهی ها منجر به خونریزی بافت ها در ماهی ها می شود.

ویتامین A از راه گنجاندن پودر ماهی در جیره غذایی ماهی ها تامین می شود. ویتامین دی که در نور حورشید است اگر به ماهی نرسد سبب اختلال در استخوان سازی ماهی می شود .

ضدعفونی کردن استخر

استخرها سایزهای مختلفی دارند. از استخرهای صد متری برای تخم ریزی و از استخرهای ده هکتاری برای پرورش ماهی استفاده می شوند. استخرها در زمین حفر می شوندو ای به کمک پشته های خاک ساخته می شوند. بهترین ومهمترین روش ضدعفونی استخر های پرورش ماهی خنگ گذاشتن و به آیش در آوردن است .

تخم ریزی

ماهیان آب شیرین در دمای 22 درجه شروع به تخم ریزی می کنند و استخرهای تخم ریزی  در اوایل ماه مه، وقتی که حرارت آب به سرعت افزایش می یابد اماده می شوند. در استخر بذر علف را میکارند تا تخم های ماهی به ان چسبیده شوند و استخر درست قبل از تخم ریزی پر از اب باید شود. درجه حرارتشان باید 18 درجه باقی بماند تا بتوان از انها استفاده کرد. دسته ماهی ها بعد اب گیری وارد استخر خواهند شد و  بعد از 36 ساعت تخم ریزی را انجام  می دهد. ماهی های ماده روی گیاهان تخم می ریزند. جالب است بدانید هر ماهی حدود 100000 تخم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن تولید میکنند. بعد از تخم ریزی باید انها را پرورش داد و از شکارچیها و بیماری در امان نگه داشت .

 


# # # #

مطالب پیشنهادی

عکسهای گل کاملیا

آموزش کاشت گل کاملیا و نحوه پرورش

پیشگیری از سرطان روده بزرگ

نحوه ی پیشگیری از سرطان با رژیم غذایی مناسب

نقش فیبر در غذا

نقش فیبر در غذا و ارتباط آن با بیماریها

پسران و دختران فراری از ازدواج

پربازدید های تغذیه , خانواده , سبک زندگی , متفرقه

نظرات شما

*

code