تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

علت کاهش ميزان اسپرم‌ مردان در چیست؟

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » علت کاهش ميزان اسپرم‌ مردان در چیست؟

وان گرم و گرم شدن بیضه در اقایان از علت کاهش میزان اسپرم مردان است .استفاده بیش از حد از لپ تاپ دمای بیضه را تا 35 درجه می رساند و این افزایش دما اثرات مضری بر فرایند تشکیل گامت نر میگذارد. پس لپ تاپ را روی میز قرار دهید نه روی پاهایتان.

علت کاهش ميزان اسپرم‌ مردان

علت کاهش ميزان اسپرم‌ مردان متفاوت است. ورزش کردن در کیفیت و تعداد اسپرم مردان تاثیر زیادی میگذارد. گرم شدن بیضه به دلایل مختلف مانند پوشیدن لباس تنگ، قلیان و سیگار، تماشای تلویزیون، استفاده از لپ تاپ و .. همه باعث کاهش تعداد مقدار اسپرم آقایان می شود .

بعد از گذشت زمانی از ازدواج زوجین تصمیم به بچه دار شدن میگیرند. اما باید بدانید که بسیاری از عوامل هستند که ممکن است مانع بچه دار شدن شوند یا بچه دار شدن را به تعویق بیندازند . از جمله ضعف تخمک یا بی اثر بودن اسپرم. طبق امار بدست امده از هر ده زوج یک زوج ناباور هستند که سی درصد از این یک جفت مردان هستند. اما بهراستی دلیل مرگ اسپرم ها یا قاتلان اسپرم چیست ؟

سیگار کشیدن سبب اختلال در تحرک اسپرم می شود

باید بدانید که تنباکو و توتون و حتی الکل میتواند در عملکرد جنسی اختلال ایجاد کند. پس کسانی که میخواهند بچه دار شوند بایداز اینها دوری کنند. الکل کیفیت اسپرم را ضعیف میکند. سیگار در تحرم اسپرم ها خلل وارد میکند. همچنین سیگار به DNA اسپرم اسیب میزند و منجر به اختلال در افزایش نعوظ می شود .

شغلهای خطرناک ( علت کاهش میزان اسپرم مردان ) بر کیفیت اسپرم اثر میگذارد

کیفیت اسپرم در اثر سموم شیمیایی یا کودهای شیمیایی از بین میرود. همچنین شغلهایی که در هوای گرم هستند یا در کنار کوره و تنور می باشند بر کیفیت اسپرم تاثیر میگذارند .

چاقی از علت کاهش ميزان اسپرم‌ مردان می باشد

چاقی فقط برای خانم ها بد نیست. در  افراد چاق بدلیل چاقی عملکرد بیضه و تعداد اسپرمشان کاهش می یابد  .

پوشیدن لباس زیر تنگ

به اقایان پیشنهاد میکنیم اگر تعداد اسپرمشان کم است حتما از لباس زیر گشاد استفاده کنند. همچنین پوشیدن لباس دوچرخه سواری به مدت زیاد یا نشستن بالای سی دقیقه روی زین دوچرخه ممکن است سبب اختلال در اسپرم اقایان شوند. چون این عمل منجر به افزایش دمای بیضه در اقایان می شود .

وان گرم باعث كاهش توليد اسپرم شود

وان گرم و گرم شدن بیضه در اقایان از علت کاهش میزان اسپرم مردان است . گرمایی که در وان وجود دارد برای اقایان خطرناک است. گرمای داخل وان بر میزان اسپرم اقایان تاثیر میگذارد. بیشتر از سی دقیقه در وان اب گرم یا جکوزی نباشید. اسپرم زمانی را لازم دارد که به بلوغ برسد و هر نوع مداخله ای سه ماه لازم دارد تا تاثیرش را نشان دهد. پس گرم شدن بیضه ها این کار را به تعویق می اندازد .

تب از علت کاهش ميزان اسپرم‌ مردان است

قبلا هم گفتیم که گرما بر تعداد اسپرم آقایان تاثیر میگذارد. تب هم همین اثر را دارد. بسته به مدت زمان تب در اقایان، غلظت اسپرم انها ممکن است تا 35 درصد کم تر شود و این امر بر کیفیت اسپرم تاثیر خواهد گذاشت.

لپ تاپ ، تلویزیون و تلفن همراه بر میزان اسپرم تاثیر میگذارد

لپ تاپ از علت کاهش ميزان اسپرم‌ مردان است . به گزارش آسان طب استفاده بیش از حد از لپ تاپ دمای بیضه را تا 35 درجه می رساند و این افزایش دما اثرات مضری بر فرایند تشکیل گامت نر میگذارد. پس لپ تاپ را روی میز قرار دهید نه روی پاهایتان.

کسانی که ساعات زیادی را پای تلویزیون می نشینند نسبت به سایر مردان از تعداد اسپرم کمتری برخورداند. یکی از اثرات آن افزایش دمای بیضه است .

اقایان هرگز تلفن همراهشان را روی کمر یا نزدیک اندام تناسلی قرار ندهند. استفاده بیش از حد از تلفن همراه مثلا چهار ساعت در روز منجر به کاهش شدید تعداد اسپرم می شود .استفاده از تلفن همراه و خطرات آن


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

فواید زیره و خواص زیره چیست

زیره، خواص و فواید زیره

ترامادول

ترامادول هیدرو کلراید از انواع مخدر ها

علایم ترشحات واژن (غیر طبیعی)

علل،علایم و درمان ترشحات واژن (غیر طبیعی)

رژیم 7 روزه و برنامه غذایی جنرال موتورز

پربازدید های سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code