آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

طرزتهیه شیرینی دورنگ در منزل

27676 تغذیه , سبک زندگی , متفرقه آسان طب » تغذیه » طرزتهیه شیرینی دورنگ در منزل همیار آسان طب

در مرحله اول برای تهیه شیرینی دورنگ باید پودر قند و کره را با همزن حسابی ترکیب کنید. پس از ان که حجم این مواد دو برابر شده و سفید رنگ و سفت شد، زرده تخم مرغ و وانیل را به ان اضافه کنید. اکنون این مواد را حسابی باهم ترکیب کنید.

طرزتهیه شیرینی دورنگ

طرزتهیه شیرینی دورنگ چگونه است؟ شیرینی دورنگ یکی از شیرینی های خوشمزه و خوش قیافه است که طرفداران خاص خودش را دارد. ظاهر این شیرینی حالت شطرنجی داردو برای پذیرایی از مهمان بسیار شکلیل است. در این مقاله سعی میکنیم به بیان مواد لازم برای تهیه شیرینی دو رنگ و طرز تهیه آن اشاره کنیم.

طرزتهیه شیرینی دورنگ و مواد لازم

مواد لازم برای تهیه شیرینی دورنگ به شرح زیر است :

آرد 180 گرم

پودر قند 7 گرم

کره 125 گرم

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

تخم مرغ یک عدد ( زرده و سفیده را به ارامی از هم جدا کرده در دو کاسه جدا بریزید)

پودرکاکائو یک قاشق سوپ خوری

طرزتهیه

در طرزتهیه شیرینی دورنگ آمده است که در مرحله اول برای تهیه شیرینی دورنگ باید پودر قند و کره را با همزن حسابی ترکیب کنید. پس از ان که حجم این مواد دو برابر شده و سفید رنگ و سفت شد، زرده تخم مرغ و وانیل را به ان اضافه کنید. اکنون این مواد را حسابی باهم ترکیب کنید. دراین مرحله باید آرد را مرحله به مرحله اضافه کردو خوب ورز داد تا یک خمیر یکدست حاضر شود .

خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید. به گزارش آسان طب به یکی از خمیر ها کمی کاکائو اضافه کنید تا قهوه ای شود. ان را حسابی ورز دهید.

هر کدام از خمیرها را به صورت جدا گانه با وردنه صاف کنید و قطر ان را به یک سانتی متر برسانید. خمیر را مربع کنیدو سپس این خمیر ها را به صورت نوارهای یک سانتی متیر ببرید.

اکنون نوارهای یک سانتی سفید و قهوه ای داریم. حالا در ظرف مورد نظر باید نوارها را روی هم بچینید و بین انها با قلم مو زرده تخم مرغ بمالید.

در طرزتهیه شیرینی دورنگ پیشنهاد می کنیم در ردیف اول یک نوار قهوه ای و دو سفید در اطراف ان بگذاریدو سطح دوم را برعکس انجام دهید یعنی وسط نوار سفید را بگذارید و در کناره های ان نوار قهوه ای را قرار دهید. اکنون یک مکعب مستطیل از شیرینی دارید. حالا  باید این رولت را در مکعب های عمودی به عرض یک ونیم ببرید. در نهایت مربع هایی چهارخانه یا شطرنجی دارید. حالا این شیرینی ها را درفاصله پنج سانتی متر در سینی فر قرار دهید. این نوع شیرینی نیاز به چرب کردن ندارد. بعد از حدود سی دقیقه شیرینی شما اماده است. فقط مراقب باشید نسوزد.


# # # # # #

نظرات

*

code