تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

نکاتی درباره روزه گرفتن در سن بالا

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » نکاتی درباره روزه گرفتن در سن بالا

برای روزه گرفتن در سن بالا باید یکسری نکات را رعایت کرد. به عنوان مثال روزه دار باید میوه و سبزی را در وعده های بین افطار و سحر خود بگنجاند. از مصرف غذاهای چرب و شیرین مثل زولوبیا خودداری کند. خشکبار وآجیل میتواند در وعده های بین افطار و سحر گنجانده شود.

روزه گرفتن در سن بالا

روزه گرفتن در سن بالا شرایط ویژه ای دارد. روزه گرفتن در سن بالا مجاز است ؟ این سوال بسیاری از خانواده هاست. در پاسخ این سوال باید بگوییم که اگر شخص سالم باشد و پزشک موافقت خود را اعلام کند روزه گرفتن در سن بالا ی 60سال مانعی ندارد. ولی برای کسانی که دارو مصرف میکنند باید با پزشک مشورت شود.

به عنوان مثال کسانی که دیابت یا بیماری قند، تیروئید، بیماری اعصاب و روان و فشارخون دارند باید با مجوز پزشک روزه بگیرند. چون ممکن است روزه داری برای انان خطرناک باشد.

اطلاعات عمومی درباره روزه گرفتن در سن بالا

برای روزه گرفتن در سن بالا باید به توصیه هایی توجه کرد. باید در وعده های بین افطار و سحر حداقل 8-10 لیوان آب نوشیده شود. سردرد یکی از علایم تشنه شدن روزه داران در سنین بالا است. همچنین مصرف میوه و سزیجات و لبنیات به انان توصیه شده است. همچنین روزاه داران سن بالا باید از مصرف مواد چرب و قنددار خودداری کنند. چون ممکن است به کلیه و کبد انها لطمه بزند.

برای روزه گرفتن در سن بالا باید یکسری نکات را رعایت کرد. به عنوان مثال روزه دار باید میوه و سبزی را در وعده های بین افطار و سحر خود بگنجاند. به گزارش آسان طب از مصرف غذاهای چرب و شیرین مثل زولوبیا خودداری کند. خشکبار وآجیل میتواند در وعده های بین افطار و سحر گنجانده شود. روزه داران سن بالا سالادهای مختلف و سالم را حتما میل کنند. مثل سالاد کاهو به همراه ابلیمو یا روغن زیتون به مقدار کم. پیشنهاد می شود افراد سن بالا ( روزه گرفتن در سن بالا ) بعد از وعده افطار خود حتما پیاده روی کنند تا گردش خونشان نرمال باشد و عضلاتشان شل شود.

اما افرادی که ناتوانی جسمی دارند هرگز نباید روزه بگیرند. چون روزه گرفتن اگر برای بدن مضر باشد نه تنها ثوابی ندارد، بلکه حرام است و روزه شخص باطل است. سعی شود روزه های انان با میوه و آب و سبزیجات باز شود.

پس به طور کلی باید بیان کنیم افراد بالای 60 سال حتما قبل از ماه رمضان یک چکاو کامل بدهند. سپس با مراجعه به پزشک و دادن اطلاعاتی از وضعیت عمومی  خود به پزشک به نتیجه برسند که ایا باید روزه بگیرند یا نه. چون روزه گرفتن اگر برای سلامتی شان خطرناک باشد نه تنها فایده ای ندارد بلکه حرام است. همچنین اگر پزشک اجازه روزه گرفتن را به انها داد حتما یک سری نکات لازم (برای روزه داری) مرتبط با وضعیت جسمی خود را از پزشک بگیرند و انها را رعایت کنند. همچنین بپرسند در چه شرایطی باید روزه خود را در بین ساعات روز بازکنند .

 


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

لاغری سریع

لاغری و تکنیک ساده برای لاغری سریع

عوارض نمک و ضررات نمک :

ضررات نمک خوردنی و مضرات نمک و عوارض نمک

رفع بوی عرق

رفع بوی عرق بدنتان با مواد طبیعی

درمان آلزایمر با ریحان و گل محمدی

پربازدید های تغذیه , سبک زندگی , سلامت

نظرات شما

*

code