تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

نکات طلایی درباره ترک سیگار

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » نکات طلایی درباره ترک سیگار

در اولین مرحله برای ترک سیگار برای خود یکسری مکان های ممنوعه را انتخاب کنید. منظور از مکان های ممنوعه مکان هایی است که هرگز نباید سیگار کشید. مثل منزل، محل کار و خیابان. برای ترک سیگار حتما از خانواده خود کمک بگیرید. دلایل خود را برای ترک سیگار در جایی یادداشت کنید.

ترک سیگار

ترک سیگار برای کسانی که سیگار کش قهار نیستن و روزی چند نخ می کشند بسیار راحت تر است. هدف ما از ترک سیگار دو چیز است. بدون سیگار زندگی کردن (بیداری ذهنی) و بدون سیگار لذت بردن از زندگی (بیداری روحی) .

ترک سیگار زیاد سخت نیست. همینطور که میدانید سیگارکشیدن عوارض بسیار زیادی دارند. پس به شما پیشنهاد میکنیم از همین الان اراده کنید و سیگار کشیدن را ترک کنید.  تنها چیزی که برای ترک سیگار لازم است تحولی روحی روانی است که شما را وارد به ترک سیگار کند. با ترک سیگار زندگی جذاب تر می شود، طعم غذا لذت بخش تر می شود و شما میتوانید استفاده بهتری از وقت و پول خود کنید. باید این نکته را بیان کنیم که با ترک سیگار توسط شما، احتمال سیگاری شدن فرزندانتان بسیار کاهش می یابد. با ترک سیگار دهانتان بوی بد نمیدهد، سرفه نمی کنید، تنگی نفس نمی گیرید، و پوستتان سیاه و چروکیده نخواهد شد.

نحوه ترک سیگار

در اولین مرحله برای ترک سیگار برای خود یکسری مکان های ممنوعه را انتخاب کنید. منظور از مکان های ممنوعه مکان هایی است که هرگز نباید سیگار کشید. مثل منزل، محل کار و خیابان. برای ترک سیگار حتما از خانواده خود کمک بگیرید. دلایل خود را برای ترک کردن سیگار در جایی یادداشت کنید.

هر وقت یاد سیگار افتادید مکان را ترک کنید، فکرتان را به جای دیگری مشغول کنید یا خودتان را به خوردن پسته و تخمه مشغول کنید. این جمله قدیمی را از مادر بزرگم به یاد می آورم که میگفت با پولی که میخواهید خرج سیگار کنید همان مقدار را پسته بگیرید و در جیبتان بگذارید. هروقت یاد سیگار کشیدن افتادید مقداری از آن پسته را بخوریدو مجددا به کاری که انجام میدادید مشغول شوید.

برای ترک کردن سیگار خودتان باید اراده کنید نه دیگران. وقتی همسرتان بخواهد شما سیگار را ترک کنید اما خودتان نخواهید موفق به انجام این کار نخواهید شد. خودتان اراده کنید و تصمیم بگیرید که سیگار را ترک کنید.

ترک سیگار 1

روشهای ترک سیگار

ترک کردن سیگار روشهای محتلفی دارد . شما میتوانید از یک روش یا ترکیب دو یا سه روش در کنار هم استفاده کنید . در زیر روشهای ترک سیگار را برایتان بیان می کنیم:

بوقلمون سر – بدون کمک دیگران

حدود 90 درصد افراد این روش را انتخاب می کنند. یعنی میخواهند از خانواده و دوستان خود هیچ گونه کمکی نگیرند. اما متاسفانه فقط 10 درصد انها موفق می شوند.

رفتار درمانی

در این روش شما به یک متخصص و رفتار درمان مراجعه میکنید و از وی کمک میخواهید. به گزارش آسان طب او محکهایی که شما را تشویق به سیگار کشیدن میکند را شناسایی میکند و حمایت های عاطفی از شما به عمل میاورد.

درمان با جایگزین شدن مواد نیکوتین دار

در این روش از موادی که نیکوتین به بدن شما می رساند استفاده می شود. مثل آدامس، چسب، اسپری و قرص های نیکوتین دار. اگر این روش با روش رفتار درمان ترکیب شود بسیار تاثیر گذار است.

درمان دارویی

داروهایی مانند زیبان zyban و چانتیکس Chantix از داروهایی هستند که به شما در ترک کردن سیگار کمک میکنند. البته یاد آوری میکنیم این داروها باید حتما با تجویز پزشک استفاده شود.

درمان ترکیبی

اگر روش های بالا را برای ترک کردن سیگار با هم ترکیب کنید، زوتر به هدف اصلی تان خواهید رسید. مثلا درمان دارویی با منابع جایگزین، یا رفتار درمانی با منابع جایگزین و ..  .


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

بررسی علت یبوست در بارداری و درمان سریع

تغذیه مناسب

چگونه از تغذیه مناسب برخوردار شویم؟

دعاهای هرروز ماه رمضان چیست ؟

خواص کتیرا

خواص کتیرا چیست ؟ گون Astraglus gossypinus

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code