آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

طرز تهیه حلوا ی خوشمزه و خوش طعم

27917 30 خرداد 1395 تغذیه , سبک زندگی , متفرقه آسان طب » تغذیه » طرز تهیه حلوا ی خوشمزه و خوش طعم همیار آسان طب

ظرف نسبتا بزرگی را برداشته روی گاز میگذاریم. زیر گاز را کم کنید. دولیوان روغن جامد را به ظرف اضافه کنید. آرد سنگک را که قبلا دو بار الک کردیم به روغن جامد ارام ارام اضافه میکنیم. شعله گاز را کمی زیاد میکنیم تا ارد مقداری برشته شود.

طرز تهیه حلوا

طرز تهیه حلوا . حلوا یکی از دسرهای خوشمزه ایرانی است که در ماه رمضان، مراسم ختم، مراسم نذری و .. استفاده می شود. حلو را میتوان با نان یا با نان بستنی یا هرچیزی دیگری میل کرد. روی حلوا را معمولا با خلال پسته ، بادام ، پودر نارگیل و .. تزیین میکنند. در این مقاله سعی میکتیم به طرز تهیه حلوا بپردازیم.

مواد لازم و طرز تهیه حلوا

  • آرد سنگک 3 لیوان
  • شکر 3 لیوان
  • روغن جامد 2 لیوان
  • روغن مایع نیم لیوان
  • گلاب نیم استکان
  • زعفران سابیده شده یک قاشق مرباخوری
  • آب سه لیوان

ظرف نسبتا بزرگی را برداشته روی گاز میگذاریم. زیر گاز را کم کنید. دولیوان روغن جامد را به ظرف اضافه کنید. آرد سنگک را که قبلا دو بار الک کردیم به روغن جامد ارام ارام اضافه میکنیم. شعله گاز را کمی زیاد میکنیم تا ارد مقداری برشته شود. فقط حتما دقت کنیدکه آرد نسوزد. در حالی که ارد سرخ می شود شربت ان را اماده کنید. برای این کار آب و شکر را در یک قابلمه روی گاز بگذارید تا شکر در اب حل شود. ( قوام نیاید و سفت نشود) . اکنون زعفران را به آن اضافه کنید. و شعله گاز را خاموش کنید. ( طرز تهیه حلوا )

وقتی بوی آرد بلند شد و کمی قهوه ای شد (نباید دانه های سفیدی از ارد در روغن باشد) قابلمه را از روی حرارت بردارید . اکنون شربت زعفران را به ارد اضافه کنید . حالا حسابی مواد را هم بزنید تا یکدست شود. اکنون کره، روغن مایع و گلاب را به مواد قبلی اضافه کنید. ( طرز تهیه حلوا )سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهیدو زیرشعله را کم کنید. وقتی آب حلوا تمام شد و به روغن افتاد و به قابلمه نچسبید زیر گاز را خاموش کنید و در ظرف بریزید تا در ظرف حالت بگیرد.

نکته : در این حلوا روغن جامد برای سرخ شدن خوب ارد، کره برای خوش طعم شدن ان و روغن مایع برای براق شدن حلوا استفاده می شود. به گزارش آسان طب حتما مراقب باشید هنگام سرخ شدن ارد نسوزد.

موقعی که شکر و اب را ترکیب میکنید فقط باید شکر حل شود. نه این که غلیظ شود .


# # # # # # # # # #

نظرات

*

code