تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

میکروب معده : علایم ، پیشگیری و درمان

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » میکروب معده : علایم ، پیشگیری و درمان

برای پیشگیری از میکروب معده حتما بعد از رفتن به دستشویی دستهای خود را با دقت بشویید. قبل از خوردن هر چیزی از پاکیزگی دست خود مطمین باشید . غذا یا ابی که به سلامت ان شک دارید نخورید. خوراکی های نیمه پخته نخورید.

میکروب معده

میکروب معده یکی از بیماری هایی است که در اثر هجوم باکتری به معده ایجاد می شود. میکروب معده ( هلیوباکتری ) یکی از موجودات ذره بینی یا باکتری معده است که وارد بدن شخص شده و در دستگاه گوارش وی لنگر می اندازد . بعد از چند سال این باکتری معده سبب زخم معده یا زخم بالای روده کوچک می شود و شخص را بیمار میکند . حتی ممکن است شخص در اثر این میکروب دچار سرطان شود .

علایم میکروب معده 

یکی از علایم زخم معده که در اثر این باکتری ایجاد می شود درد شدید یا خفیف در شکم است . زمانی که معده شما خالی است این درد افزایش می ایبد . از دیگر علایم ان آروغ ، نفخ معده ، تهوع ، فقدان احساس گرسنگی ، استفراغ ، و کاهش وزن بدون دلیل است.

اگر علایم زیر را داشتید حتما به پزشک مناسب مراجعه کنید  :

رنگ پریدگی پوست – احساس خستگی بدون دلیل – مدفوع قرمز یا خونی – استفراغی که خونی رنگ یا قهوه ای تیره باشد – دل درد شدید

پیشگیری از میکروب معده 

برای پیشگیری از میکروب معده حتما بعد از رفتن به دستشویی دستهای خود را با دقت بشویید. قبل از خوردن هر چیزی از پاکیزگی دست خود مطمین باشید . غذا یا ابی که به سلامت ان شک دارید نخورید. خوراکی های نیمه پخته نخورید. همه چیز باید کامل پخته شده باشد. اگر کسی غیر شما غذایی را تهیه کرده از تمیز بودن دست او حین طبخ غذا مطمین شوید. جالب است بدانید استرس و غذاهای تند از بهبود سریع بیماری  جلوگیری کرده و درد را افزایش می دهند.

درمان میکروب معده

درمان میکروب معده به معنی کشتن میکروب ها ، درمان غشای معده و پیش گیری از بازگشت زخم هاست . بهبود این بیماری بین یک تا دو هفته طول خواهد کشید .

یکی از گروه داروهای درمان میکروب معده آنتی بیوتیک ها است. به گزارش آسان طب آنتی بیوتیکها شامل آموکسی سیلین، کلاریترومایسین، مترونیدازول، تتراسایکلین یا تینیدازول می باشد که میکروب معده را می کشد .

دسته دیگری از داروهای درمان این بیماری  داروهایی مثل  پنتوپرازول یا رابپرازول می باشد که سبب کاهش اسید معده می شود.

دسته سوم از داروهای درمانی اکسید بیسموت است . این دارو شامل فاموتیدین، نیزاتیدین یا رانیتیدین است و  در کنار آنتی بیوتیک ها به کشتن میکروب هلیکو باکتری معده کمک می کند. همچنین باعث انسداد هیستامین شیمیایی (که عامل تسریع در تولید اسید بیشتر توسط معده است) می شود.


# # # # # # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص گیاه سنا

گیاه سنا : خواص و مضرات مصرف زیاد

سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک (علائم و درمان)

مطالب جالب و خواندنی از ماهی تن

میکروب در آشپزخانه

میکروب های آشپزخانه زنگ خطر است !

پربازدید های سلامت

نظرات شما

*

code