.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

انواع بدبینی همسر و علت بدبینی همسر

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » انواع بدبینی همسر و علت بدبینی همسر

یکی از ریشه های بدبینی همسر مراقبت از خانواده در برابر حسادت ها و سنگ انداختن های دشمنان خانوادگی است که اکثرا به عنوان دوست وارد زندگی شاخاص می شوند تا به قول معروف دو به هم زنی کنند و مشکلات را ایجاد کنند . مثلا دوستتان به خوشبختی شما حسادت میکند و با صحبت هایش کاری میکند که شما به همسرتان بدبین شوید .

بدبینی همسر

بدبینی همسر در زندگی برخی از زوج های جوان یا حتی میانسال وجود دارد که یک بیماری تلقی می شود و گاهی سبب فروپاشی خانواده خواهد شد .گاهی این بدبینی منجر به طلاق و آوارگی زن و شوهر و حتی فرزند می شود . ای کاش همه کسانی که دچار بدبینی همسر هستند به دنبال علت و ریشه آن میگشتند و زودتر آن را درمان میکردند . البته گاهی برخی از بدبینی ها واقعی است و واقعا فرد مقابل خطا کار است . اما این مساله از بین تمام افراد بدبین به ندرت اتفاق می افتد و اکثرا دچار مشکل بدبینی هستند .

 انواع بدبینی همسر

همه افراد بدبینی بیمارگونه خود را یک مساله عادی میپندارند  و اسم آن را غیرت یا تعصب می گذارند . اما درواقع غیر این است . انواع بدبینی همسر را به سه گروه تقسیم می کنیم :

گروه اول : برخی از افراد بدبینی ریشه در ذاتشان دارد و همیشه عادت دارند نیمه خالی لیوان را ببینند . همیشه دیدشان به همه چیز منفی است .

گروه دوم : در کنار بدبینی وسواس هم دارند . مثلا  درباره رفتار همسر با همکار یا اقوام نوعی وسواس فکری دارند که این وسواس فکری گاهی منجر به بدبینی هم می شود .

گروه سوم : خطرناک تر است . این ها ابتدا در گروه اول یا دوم بوده اند اما مشکل خود را درمان نکرده اند و اکنون به اینجا رسیده اند . این افراد مبتلا به اختلالات  پارانوئیدال می باشند . این بدین معناست که چند دلیل را کنار هم میگذارند و می گویند همسر من حتما خیانتکار است . مدام این فکر را با خود تکرار می کنند تا جایی که از همسرشان جدا می شوند یا حتی ممکن است منجر به درگیری جانی نیز شود .

ریشه‌های بدبینی به همسر

یکی از ریشه های بدبینی همسر مراقبت از خانواده در برابر حسادت ها و سنگ انداختن های دشمنان خانوادگی است که اکثرا به عنوان دوست وارد زندگی شاخاص می شوند تا به قول معروف دو به هم زنی کنند و مشکلات را ایجاد کنند . مثلا دوستتان به خوشبختی شما حسادت میکند و با صحبت هایش کاری میکند که شما به همسرتان بدبین شوید .

ممکن است شخص والدینش به هم بدبین بوده اند و این امر بر ذهن او نیز تاثیر گذاشته است . و شخص به همسر خود نیز بدبین است . اینجاست که میفهمیم تربیت درست فرزندان چه تاثیری در زندگی اینده انها دارد .

گاهی وقتها بدبینی همسر بخاطر عشق و علاقه زیاد است . به گزارش آسان طب شخص همسرش را فقط متعلق به خود میداند و به قول معروف اگر کسی به او چپ نگاه کند چشمانش را از کاسه در می اورد . عشق و علاقه بیش از حد کم کم باعث یک احساس شکست در وی می شود و زندگی اش فرو می پاشد .

نشناختن همسر به طور کامل نیز یکی از ریشه های بدبینی است . مرد ابتدا تصوری اشتباه از همسرش دارد و نشناخته او را انتخاب میکند بعد که وارد زندگی می شود متوجه می شود که در انتخاب همسر اشتباه کرده ، این امر سبب می شود که نوعی نفرت در او ایجاد شود و این نفرت ریشه اصل بدبینی و بهانه گیری هاست .


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تحلیل تضادهای درونی انسان در جامعه

خودشیفته

خودشیفته کیست و چه رفتارهایی دارد

خشم مزمن ، یک واکنش هیجانى مخرب

حال و هوای خوب

چگونه حال و هوای خوب روی زیباییتان تاثیر می گذارد ؟

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code