.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خواص بادمجان و برخی مضرات بادمجان

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » خواص بادمجان و برخی مضرات بادمجان

یکی از اصلی ترین خواص بادمجان کم کالری بودن آن است . کسانی که میخواهند لاغر شوند بادمجان را در وعده های غذایی خود بگنجانند. بادمجان دارای ویتامین و مواد معدنی زیادی است. بادمجان معده را قوی می کند .بادمجان خام نخورید.

خواص بادمجان

خواص بادمجان برای سلامتی و رژیم لاغری بی نظیر است . بادمجان کالری کمی دارد (البته سرخ نشده) . از ان بسیاری از غذاهای ایرانی و خورشت ها تهیه می شود . به گزارش سایت آسان طب برخی افراد فک میکنند چون بادمجان زیاد بو و مزه میدهد پس خاصیتی ندارد. اما اشتباه میکنند . بادمجان طبیعتی گرم و خشک دارد . در این مقاله به بررسی برخی خواص بادمجان اشاره می کنیم .

برخی خواص بادمجان

بادمجان جزو گروه سبزیجات و از خوردنی های کم کالری است . به گزارش اسان طب بادمجان هم سیر کننده است  و هم سبب کاهش وزن شما می شود . چون کالری کمی دارد . یکی از اصلی ترین خواص بادمجان کم کالری بودن آن است . کسانی که میخواهند لاغر شوند بادمجان را در وعده های غذایی خود بگنجانند. بادمجان دارای ویتامین و مواد معدنی زیادی است. بادمجان معده را قوی می کند . اگر دقت کرده باشید وقتی به بادمجان نمک میزنید آب زرد رنگی از آن خارج می شود . این آب برای کسانی که زیاد عرق میکنند بهترین داروست . دست و پای خودشان را مدام با ان اب بشویند .

اگر زگیل دارید بادمجان را بسوانید . سپس خاکستر ان را با سرکه ترکیب کنید و به خمیری تبدیل کنید . یادمجان برای تسکین استخوان شکسته و ضرب خورده استفاده می شود. به گزارش آسان طب برای این کار بادمجان را در فر بگذارید و نیم پز کنید. بعد آبش را کامل بگیرید. هرچه قدر آب داد نصف آن شکر سرخ بریزید و بنوشید. بادمجان تشنج را بند میاورد. در واقع ضد تشنج است. همچنین برای درمان صرع از بادمجان استفاده می شود.

بادمجان خام نخورید. هم تلخ است هم بیماری اسم و برونشیت را شدید میکند. بادمجان کاملا رسیده را استفاده کنید. بادمجان مدر و نرم کننده است . از خواص بادمجان اینست که بادمجان دارای آهن است و در درمان کم خونی موثر است. برای رفع ورم و التهاب عضو از بادمجان استفاده کنید. بادمجان یبوست را رفع می کند . اما تخمش یبوست اور است. برای درمان اسهال خونی برگ و پوست بادمجان را بجوشانید و جوشانده آن را میل کنید .  بادمجان از سکته قلبی جلوگیری میکند و رگها را باز میکند . بادمجان درمان مسمومیت های حاصل از قارچ سمی است .

مضرات بادمجان

 اگر مشکلات گوارشی دارید بادمجان نخورید. همچنین کسانی که حساسیت دارند بادمجان نخورند. مخصوصا تخم بادمجان . چون چشم درد و کهیر می اورد . فلفل نیز موجب حساسیت می شود .
منبع : www.asanteb.com

# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

دمنوش برگ به ، چای درخت به ، چای به

طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه

طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه

عوارض قلیان

عوارض قلیان در چیست ؟

درمان ناتوانی جنسی با ساده ترین روش ها

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code