.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

10 راز بیمار نشدن

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » 10 راز بیمار نشدن

بهداشت و تمیز بودن یکی از رازهای بیمار نشدن است . دست زدن به وسایلی مثل دکمه اسانسور، در ماشین ، پول و .. همه ناقل میکروب و بیماری هستند. حتما دایما مخصوصا قبل خوردن غذا دستهایتان را با اب و صابون بشویید. همچنین اگر دستتان زخم شد حتما سریعا ان را ضدعفونی کنید.

راز بیمار نشدن

راز بیمار نشدن یکی از مسایل مهمی است که بسیاری از افراد خود را درگیر آن کرده انند و به دنبال راز بیمار نشدن می باشند . بیماری هم درد دارد، هم وقت انسان را میگیرد و هم عمر او را کوتاه میکند. در این مقاله پیشنهاداتی را برای بیمار نشدن شما پیشنهاد میکنیم

اشنایی با 10 راز بیمار نشدن

به ده مورد از انواع راز بیمار نشدن توجه کنید :

1- تلقین مثبت :  تلقین مثبت یک راز بیمار نشدن است . تلقین مثبت باعث می شود کمتر بیمار شوید . باور و فکر انسان بر بیمار نشدن او تاثیر زیادی دارد . پس سعی کنید همیشه مثبت اندیش باشید .

2- خواب اندازه :  میزان خواب متعادل برای افراد 7-8 ساعت در شبانه روز است . کسانی که کمتر میخوابند احتمالا ابتلا به بیماری در انها بیشتر است .
 3- عصر تکنولوزی و ارتباط از راه دور : سوار شدن اتوبوس ، مترو یا وسایل نقلیه دیگر بر الودگی هوا و سلامتی شما می افزاید . شما با چنین وضعی در معرض بسیاری از میکروب ها و ویروس ها قرارخواهید گرفت .

4-ورزش : ورزش یک راز بیمار نشدن است . ورزش برای سلامتی انسان بسیار مفید است و از بیمار شدن وی جلوگیری میکند . روزانه حداقل بیست دقیقه پیاده روی کنید . سعی کنید هر هفته سه بار به باشگاههای ورزشی بروید .

5-ویتامین ث یکی از رازهای بیمار نشدن : ویتامین ث سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند . سعی کنید حتی تا چهار بار در روز ویتامین ث مصرف کنید . همچنین وقتی در شرف بیمار شدن مخصوصا سرماخوردگی هستید سعی کنید مصرف ویتامین ث تان را بیشتر کنید .

6-کنترل استرس : استرس و اضطراب سیستم ایمین بدن را تضعیف می کند . به گزارش آسان طب با دوستان مثبت اندیش و ارام رفت و امد کنید . ورزش کنید . اهنگ شاد گوش کنید . به اینده فکر نکنید تا استرستان کم شود .

7-تمیز بودن : بهداشت و تمیز بودن یکی از رازهای بیمار نشدن است . دست زدن به وسایلی مثل دکمه اسانسور، در ماشین ، پول و .. همه ناقل میکروب و بیماری هستند. حتما دایما مخصوصا قبل خوردن غذا دستهایتان را با اب و صابون بشویید. همچنین اگر دستتان زخم شد حتما سریعا ان را ضدعفونی کنید.

8- از ریه ها محافظت کنید : حفاظت از ریه ها ، یک راز بیمار نشدن است . ریه ها اکسیژن هوا را وارد خون می کنند و دی اکسید کربن را خارج می کنند. همچنین باکتری هایی که وارد ریه شما می شود را پاکسازی میکند. برای حفاظت از ریه پرخوری نکنید، غذاهای چرب نخورید، اضافه وزن خود را کاهش بدهید. هوای الوده استشمام نکنید.

9-از کلیه ها مراقبت کنید : کلیه ها یکی از باارزش ترین اعضای داخلی بدن هستند. کلیه ها مواد زاید خون را تصفیه میکنند. همچنین مایعات بدن و نمک بدن را تنظیم می کنند. برای حفاظت از کلیه فشار خون خود را کنترل کنید. مصرف مایعات را بالا ببرید. سدیم کمتری بخورید. پتاسیم برای حفظات از کلیه مناسب است. مصرف گوشت ماهیچه گاو و ورزش در سلامتی کلیه تاثیر زیادی دارد.

10- از کیسه صفرا محافظت کنید : کیسه صفرا عضوی گلابی شکل است که صفرای تولید شده در کبد را ذخیره کرده و سبب هضم چربی ها در روده کوچک می شود. ورزش سی دقیقه ای از سنگ صفرا جلوگیری میکند. همچنین فیبرهای محلول و ویتامین c برای سلامت کیسه صفرا مفید است.


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان ناتوانی جنسی با ساده ترین روش ها

آنتی بیوتیک ها

مصرف آنتی بیوتیک ها برای حیوانات

سماق معجزه ای ست در حفظ سلامت

چگونه طول عمر بیشتری داشته باشیم

چگونه طول عمر بیشتری داشته باشیم ؟؟ 7 راز طول عمر

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code