تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سبک زندگی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

روش قلمه زدن گل بنفشه درمنزل

مجله پزشکی آسان طب » متفرقه » روش قلمه زدن گل بنفشه درمنزل

بهترین راه تکثیر گل بنفشه قلمه زدن است . نکته مهم اینست که برگهای وسط بهترین برگ برای قلمه زدن گل بنفشه است . چرا که نه سن و انرژی کمی دارند و نه اینکه زیادی سن بالا هستند و ممکن است شکست بخورند . برگ را از بنفشه مادر جدا کنید.

قلمه زدن گل بنفشه

قلمه زدن گل بنفشه نیازی به دانستن برخی اطلاعات دارد . در زیر به روش تکثیر و قلمه زدن گل بنفشه به صورت مختصر اشاره میکنیم . برای تکثیر گل بنفشه مرحله اول کاشت بذر است . مرحله دوم کشت بافت است . کشت بافت با کمک وسایل خاصی در آزمایشگاههای استریل و با ریز نمونه برگی انجام خواهد شد .

در مرحله بعد پاجوش میگیرند . باید سعی شود  پاجوش بنفشه ها سریعا با موچین وقتی ریز هستند گرفته شود . این پاجوش ها سبب از بین رفتن شکل گیاه و انرژی گیاه خواهند شد . اگر دیدید خیلی بزرگ شد با دقت با یک تیغ تمیز جدایش کنید . سپس در پرلیت ویا پوکه بکارید و وقتی ریشه داد به مکان اصلی انتقالش دهید .

قلمه زدن گل بنفشه

روش قلمه زدن گل بنفشه

اکنون مرحله قلمه زدن است . بهترین راه تکثیر گل بنفشه قلمه زدن است . نکته مهم اینست که برگهای وسط بهترین برگ برای قلمه زدن گل بنفشه است . چرا که نه سن و انرژی کمی دارند و نه اینکه زیادی سن بالا هستند و ممکن است شکست بخورند . برگ را از بنفشه مادر جدا کنید. ساقه ان را با یک چاقو اریب مانند ببرید . سه یا چهار سانت از ساقه بماند و وقتی در محیط قلمه قرار میدهید فقط برگ بیرون باشد . چرا که ریشه و بوته از انتهای ساقه ایجاد خواهد شد و وقتی ساقه بلند باشد بوته ها دیرتر بیرون خواهند امد . همچنین انرژی بیشتری از دست می دهند. حالا قلمه را در گلدان سایز مناسب حاوی خاک قلمه و پوکه هست بکارید. هیچ وقت از این کار نترسید باید چند بار امتحان کنید تا دستتان بیاید باید چه زمانی چه کاری کرد .

بعد از اینکه بوته ها رشد کافی را داشتند و به قول معروف جان گرفتند با دقت از هم جدا کنید و در گلدان های مورد نظر بکارید . بنفشه نور غیر مستقیم لازم دارد . به گزارش آسان طب ان را در مقابل نور مستقیم افتاب نگذارید . برای ابیاری هم بهتر است از روش زیر گلدانی استفاده کنید . اما گاهی میتوانید از بالا هم به ان اب بدهید. اما اگر روی برگ اب افتاد سریع ان را خشک کنید. چون ممکن است سبب ایجاد لک در ان شود.

نکته : باید تا زمان بلوغ بنفشه صبور باشید . همچنین به ان کود برگدهی بدهید نه کود گلدهی . یاداوری میکنیم ک تکثیر گلهای  بنفشه  از طریق بذر، قلمه زدن ، تقسیم ریشه و جدا کردن ساقه های دستک مانند(Stolon) انجام می شود. به طوری که بذر آن را در مرداد در شاسی کاشته و سپس نشاء ها را به زمین اصلی انتقال میدهند .

اینجاست که بذر را به صورت دست پاش می کارند و با مقداری خاک نرم یا کود دامی پوسیده می پوشانند. مراقب باشید که مکان کاشت بنفشه آلوده نباشید . این گیاه خیلی حساس است . در اخر  نشاء ها در پاییز به زمین اصلی منتقل شده و به فاصله حدود 20 سانتی متر کاشته خواهند شد. همچنین در زمستان در زیر برف می مانند. البته این نکته را ذکر میکنیم که  گاهی در خزانه دوم کشت شده و پس از سپری شدن زمستان در فرصت مناسب به زمین اصلی انتقال داده می شوند.


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

آموزش طرز تهیه کوکوی عدس خوشمزه

زحیر نوعی دل پیچه

درمان افسردگی

افسردگی و راه های درمان آن

ایده هایی برای تزیین میوه شب چله

پربازدید های سبک زندگی , گل و گیاه , متفرقه

نظرات شما

*

code