تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با پوست مو و زیبایی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

علت بدرنگ شدن دندان و درمان

مجله پزشکی آسان طب » دهان و دندان » علت بدرنگ شدن دندان و درمان

گاهی اسیب هایی که به دندان وارد می شود در مینای دندان اختلال ایجاد میکند . همچنین ممکن است سبب تغییر رنگ ان شود .نوع تغذیه ما در بدرنگ شدن دندان تاثیر زیادی دارد . مصرف خوراکی هایی مثل چای ، نوشابه ، اب میوه و اب سبزیجاتی مثل سیب و گوجه در لکه دار شدن دندان و بدرنگ شدن دندان تاثیر زیادی دارد .

بدرنگ شدن دندان

بدرنگ شدن دندان یکی از مشکلات دهان و دندان است که دلایل مختلفی میتواند داشته باشد. گاهی به صورت ناگهانی یا حتی به مرور متوجه می شوید که رنگ دندانتان تیره تر  و مایل به زرد شده است. اما براستی دلیل این تغییر رنگ چیست؟ در این مقاله برخی از علل بدرنگ شدن دندان‌ را بیان میکنیم.

علت بدرنگ شدن دندان‌ ها

افزایش سن و سال : وقتی سن به مرور افزایش می یابد به مرور لایه بیرونی مینای دندان ساییده خواهد شد و رنگ زرد عاجهای دندان که طبیعی است نمایان می شود .

عوامل ارثی : علت بدرنگ شدن دندان برخی از افراد عامل ژنتیکی است . به گزارش آسان طب برخی از افراد بدلیل عوامل ارثی دندانشان تیره تر و برخی روشن تر است .

عوامل محیطی و اطراف : مصرف زیاد فلوراید ممکن است سبب تغییر رنگ دندان شود . این فلوراید در اب اشامیدنی یا دهانشویه ، خمیردندان یا .. می باشد .

صدمات و اسیب به ان : گاهی اسیب هایی که به دندان وارد می شود در مینای دندان اختلال ایجاد میکند . همچنین ممکن است سبب تغییر رنگ ان شود .

نوع تغذیه : نوع تغذیه ما در بدرنگ شدن دندان تاثیر زیادی دارد . مصرف خوراکی هایی مثل چای ، نوشابه ، اب میوه و اب سبزیجاتی مثل سیب و گوجه در لکه دار شدن دندان و بدرنگ شدن دندان تاثیر زیادی دارد .

سیگار و تنباکو : مصرف سیگار و تنباکو در لکه دار شدن و بد رنگ شدن دندان تاثیر زیادی خواهد داشت .

مراقبت نکردن از دندان : باید هر فردی به صورت مرتب نخ دندان و مسواک کشیدن را فراموش نکند . این کارها سبب از بین رفتن پلاک دندان و لک های دندان می شود .

بیماری : برخی از بیماری ها بر بدرنگ شدن دندان تاثیر میگذارد. همچنین برخی روش های درمان بیماری مثل رادیوتراپی در بد رنگ شدن دندان تاثیر می گذارد .

دارو : مصرف برخی داروها مثل انتی بیوتیک، انتی هیستامین و داروهای فشار خون بالا در بد رنگ شدن دندان تاثیر میگذارد.

جلوگیری و درمان بدرنگ شدن دندان ( سفید کردن دندان )

برای جلوگیری از بدرنگ شدن دندان مصرف قهوه را به حداقل برسانید . نخ دندان و مسواک فراموش نشود . سیگار کشیدن را ترک کنید . در صورت بدرنگی غیر عادی به دندانپزشک مراجعه کنید . از مصرف نوشیدنی ها و موادغذایی که سبب بدرنگ شدن دندان پرهیز کنید . روکش کردن دندان و باندینگ دندان برای سفید کردن دندان بکار میرود . مصرف مواد سفید کننده با مشورت پزشک و داروخانه را فراموش نکنید .

 


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

علت آفت دهان و انواع آفت دهان و درمان

جوش های صورت در نوجوانی

نوجوانی و جوش های صورت

سیاهی اطراف چشم

کم کردن سیاهی اطراف چشم

درمان جوشهای سرسیاه بینی و داروی گیاهی

پربازدید های پوست مو و زیبایی , دهان و دندان

نظرات شما

*

code