.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

خواص پونه ، فواید پونه

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » خواص پونه ، فواید پونه

در مقابله با زنبور گزیدگی یا عقرب گزیدگی پونه کوبیده را سریعا روی محل نیش بگذارید و سپس به پزشک مراجعه کنید .برای تسکین درد سیاتیک - درمان رنگ زرد رخسار - کشتن کرم باغچه - تقویت قوای جنسی و رفع لکه های پوست از پونه استفاده می کنند.

خواص پونه

خواص پونه برای سلامتی انسان قابل بحث است . پونه گیاهی شبیه نعناع است که ساقه ای کوتاه با گلهای ریز دارد . ارتفاع ان بین ده تا سی سانتی متر است . بوی آن با نعناع فرق دارد .طعم ان ابتدا گرم و کمی تلخ است اما به مرور دهان را خنک می کند . خانم های خانه دار میتوانند این گیاه را از ریشه چیده و در گلدان های کوچک در بالکن قرار دهند . در صورت نیاز کمی از آن را بچینند و مصرف کنند .

خواص پونه برای سلامتی

برای اینکه حشرات از اطرافتان دور شوند، کمی پونه کوبیده شده را در محلی بگذارید تا بوی آن در فضا پخش شود . بوی پونه قلب را تقویت میکند . البته مصرف زیاد پونه برای معده ضرر دارد . برای درمان کرم کدو مقداری پونه ، عسل و نمک را ترکیب کرده و قبل از غذا مصرف کنید .

اگر دستگاه تناسلی تان میخارد ، محل را با پونه دم کرده شست و شو دهید . کافیست سی گرم پونه را در یک لیوان اب بریزید و دم کنید . برای تقویت اعصاب از پونه استفاده می شود . برای این کار 100 گرم پونه در در یک لیتر اب بجوشانید و با اسفنج به بدن خود بمالید . پونه عادت ماهانه را تنظیم می کند . بوییدن پونه درمان تنگی نفس است . یاداوری میکنیم مصرف زیاد پونه سبب سقط جنین می شود . ( خواص پونه ) همچنین برای رفع چین و چروک صورت از روغن پونه استفاده کنید . برای تهیه روغن پونه مقداری پونه تازه را در روغن مایع بخیسانید و مقابل نور افتاب قرار دهید . اجازه دهید آب ان تبخیر شود .

اگر قاعدگی دردناکی دارید پونه دم کرده بخورید . به گزارش آسان طب برای درمان سرفه های پی در پی از دمنوش پونه استفاده میکنند .اگر پوستتان میخارد یا سیاه شده ، مقداری روغن پونه بمالید . از دیگر خواص پونه اینست که از ان برای درمان بی اشتهایی استفاده می کنند . برای این کار کافیست 10 گرم پونه کوهی را در 500 سی سی آب جوش به مدت بیست دقیقه دم کنید و با عسل میل کنید .

در مقابله با زنبور گزیدگی یا عقرب گزیدگی پونه کوبیده را سریعا روی محل نیش بگذارید و سپس به پزشک مراجعه کنید .برای تسکین درد سیاتیک – درمان رنگ زرد رخسار – کشتن کرم باغچه – تقویت قوای جنسی و رفع لکه های پوست از پونه استفاده می کنند. از دیگر خواص پونه میتوان به رفع تهوع و استفراغ – مشکلات گوارشی – ترش کردن – رفع سکسکه – رفع تشنج – درمان اسهال – درمان آنفولانزا و آسم – گرفتگی بینی – تقویت لثه – درمان سینوزیت و سرماخوردگی  و .. اشاره کرد .

 


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

درجه های عقرب گزیدگی

درجه های عقرب گزیدگی

پیشگیری از HIV

پیشگیری از HIV در زنان و مردان

کوچک کردن شکم بعد از زایمان

راههای کوچک کردن شکم بعد از عمل سزارین

اشپل ماهی

اشپل ماهی جایگزینی ارزان برای خاویار

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com