http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

خواص پونه ، فواید پونه

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » خواص پونه ، فواید پونه

در مقابله با زنبور گزیدگی یا عقرب گزیدگی پونه کوبیده را سریعا روی محل نیش بگذارید و سپس به پزشک مراجعه کنید .برای تسکین درد سیاتیک - درمان رنگ زرد رخسار - کشتن کرم باغچه - تقویت قوای جنسی و رفع لکه های پوست از پونه استفاده می کنند.

خواص پونه

خواص پونه برای سلامتی انسان قابل بحث است . پونه گیاهی شبیه نعناع است که ساقه ای کوتاه با گلهای ریز دارد . ارتفاع ان بین ده تا سی سانتی متر است . بوی آن با نعناع فرق دارد .طعم ان ابتدا گرم و کمی تلخ است اما به مرور دهان را خنک می کند . خانم های خانه دار میتوانند این گیاه را از ریشه چیده و در گلدان های کوچک در بالکن قرار دهند . در صورت نیاز کمی از آن را بچینند و مصرف کنند .

خواص پونه برای سلامتی

برای اینکه حشرات از اطرافتان دور شوند، کمی پونه کوبیده شده را در محلی بگذارید تا بوی آن در فضا پخش شود . بوی پونه قلب را تقویت میکند . البته مصرف زیاد پونه برای معده ضرر دارد . برای درمان کرم کدو مقداری پونه ، عسل و نمک را ترکیب کرده و قبل از غذا مصرف کنید .

اگر دستگاه تناسلی تان میخارد ، محل را با پونه دم کرده شست و شو دهید . کافیست سی گرم پونه را در یک لیوان اب بریزید و دم کنید . برای تقویت اعصاب از پونه استفاده می شود . برای این کار 100 گرم پونه در در یک لیتر اب بجوشانید و با اسفنج به بدن خود بمالید . پونه عادت ماهانه را تنظیم می کند . بوییدن پونه درمان تنگی نفس است . یاداوری میکنیم مصرف زیاد پونه سبب سقط جنین می شود . ( خواص پونه ) همچنین برای رفع چین و چروک صورت از روغن پونه استفاده کنید . برای تهیه روغن پونه مقداری پونه تازه را در روغن مایع بخیسانید و مقابل نور افتاب قرار دهید . اجازه دهید آب ان تبخیر شود .

اگر قاعدگی دردناکی دارید پونه دم کرده بخورید . به گزارش آسان طب برای درمان سرفه های پی در پی از دمنوش پونه استفاده میکنند .اگر پوستتان میخارد یا سیاه شده ، مقداری روغن پونه بمالید . از دیگر خواص پونه اینست که از ان برای درمان بی اشتهایی استفاده می کنند . برای این کار کافیست 10 گرم پونه کوهی را در 500 سی سی آب جوش به مدت بیست دقیقه دم کنید و با عسل میل کنید .

در مقابله با زنبور گزیدگی یا عقرب گزیدگی پونه کوبیده را سریعا روی محل نیش بگذارید و سپس به پزشک مراجعه کنید .برای تسکین درد سیاتیک – درمان رنگ زرد رخسار – کشتن کرم باغچه – تقویت قوای جنسی و رفع لکه های پوست از پونه استفاده می کنند. از دیگر خواص پونه میتوان به رفع تهوع و استفراغ – مشکلات گوارشی – ترش کردن – رفع سکسکه – رفع تشنج – درمان اسهال – درمان آنفولانزا و آسم – گرفتگی بینی – تقویت لثه – درمان سینوزیت و سرماخوردگی  و .. اشاره کرد .

 


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

استفاده از ویتامین E در ترمیم زخم موثر است

انواع زگیل

با انواع زگیل آشنا شوید

خواص جگر سفید چیست

خواص جگر سفید یا خواص شش گوسفند

درمان ناتوانی جنسی

12 راه درمان ناتوانی جنسی (نعوظ در مردان)

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code