http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

سیر ترشی 40 روزه یا 7 ساله ؟

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » سیر ترشی 40 روزه یا 7 ساله ؟

یک ترفند خاص برای تهیه سیرترشی استفاده از سرکه بالزامیک ، سس سویا و سرکه خرما است . همینطور که میدانید سیرترشی هفت ساله بعد از هفت سال تغییر رنگ می دهد و رنگش سیاه می شود . سرکه بالزامیک به سیاه شدن سریعتر سیرترشی کمک می کند .

سیر ترشی

سیر ترشی یکی از انواع ترشی است که طرفداران خاص خود را دارد . سیر برای سلامتی انسان فواید زیادی دارد . سیر دارای مقدار زیادیفولیک اسید، ویتامینC، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم، مقدار کمی روی و ویتامین‌هایB1،B2و B3 می باشد و برای سلامتی شما بسیار مفید است. برای درمان سینوزیت – نفخ – یبوست – درد معده – عفونت بدن – تسکین درد دندان – گرفتگی سینه – سرماخوردگی – پرکاری تیروئید – سلامت قلب – تنظیم قند خون – پا کردن خون و مجازی تنفسی – سلامت پوست بدن – رفع عفونت های تنفسی و … از سیر استفاده می شود. سیرترشی یکی از خوراکی های است که این خواص در ان گنجانده شده است .

نکاتی برای تهیه سیرترشی

یک ترفند خاص برای تهیه سیرترشی استفاده از سرکه بالزامیک ، سس سویا و سرکه خرما است . همینطور که میدانید سیرترشی هفت ساله بعد از هفت سال تغییر رنگ می دهد و رنگش سیاه می شود . سرکه بالزامیک به سیاه شدن سریعتر سیرترشی کمک می کند .همچنین سیرترشی به مرور در این هفت سال شیرین می شود . شما میتوانید با افزودن سرکه خرما این روند را سرعت بخشید .

همچنین ملاحظه میکنید که سیرترشی به مرور بعد هفت سال بسیار نرم می شود . استفاده از سس سرعت این فرایند را بسیار تسریع می بخشد . با اضافه کردن این سه مورد بعد از چهل روز یک سیرترشی خیلی خوشمزه نصیبتان می شود . بهتر است برای تهیه سیرترشی از سیر کامل استفاده کنید . به گزارش آسان طب کافیست فقط پوست ان را بکنید وحسابی بشویید . اگر سرکه بالزامیک و خرما نداشتید به جای آن دو میتوانید سرکه قرمز و شکر قهوه‌ای و یا عسل را جایگزین کنید.

مواد لازم و طرز تهیه سیر ترشی 40 روزه

سیر خام 500 گرم

سرکه بالزامیک 2 پیمانه

سرکه خرما 2 پیمانه

سس سویا 2-3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه سیر ترشی

در مرحله اول پوست سیر را بکنید و حسابی شست و شو دهید . به مدت 10 تا 15 دقیقه سیرها را در مخلوط سرکه بالزامیک و خرما بجوشانید . البته توجه کنید که سیر نباید خیلی نرم شود . همچنین یادتان باشد قبل این کار سیرها اصلا نباید اب داشته باشد . اکنون سس سویا را اضافه کنید . میتوانید کمی زرشک و برگ آویشن تازه به ان اضافه کنید تا ترشی تان معطر شود .

اکنون صبر کنید تا سیر ها خنک شود . سپس ان را در ظرف مورد نظر بگذارید و سرکه را روی ان بریزید . سرکه باید روی سیرها قرار بگیرد . سپس در ظرف را محکم ببندید و 40 روز در جای تاریک قرار دهید . بعد از 40 روز میتوانید از آن استفاده کنید .


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

كودكان نارس و شیردهی

اصول اساسی شیردهی به نوزاد

میان‌ وعده‌ کم کالری

8 میان‌ وعده‌ کم کالری و خوشمزه

سیر

سیر و خواص آن برای مادران شیرده

فواید گوجه فرنگی و خواص گوجه فرنگی

گوجه فرنگی، خواص و فواید گوجه فرنگی

پربازدید های تغذیه

نظرات شما

*

code