.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

شیرینی بهشتی – شیرینی کرکی – شیرینی آردی

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » شیرینی بهشتی – شیرینی کرکی – شیرینی آردی

در مرحله اول برای تهیه شیرینی بهشتی روغن جامد ( در این مرحله روغن مایع یا کره استفاده نشود) و پودر قند (پدر قند را چند بار الک کنید تا شیرینی تان لطیف تر شود ) را حسابی ترکیب کرده و با همزدن مرتب بزنید تا رنگ ان کاملا سفید سفید شود . سپس وانیل را اضافه کرده و مجددا هم بزنید .

شیرینی بهشتی

شیرینی بهشتی یکی از شیرینی های خوشمزه ایرانی است که طرفداران خود را دارد . این شیرینی نرم و لطیف است و میتوانید برای پذیرایی از مهمانها از ان استفاده کنید . همچنین تزیین ان در زیبایی این شیرینی تاثیر میگذارد . میتوانید انواع مغزها مثل بادام ، پسته ، فندق یا … را روی ان بریزید .

مواد لازم برای تهیه شیرینی بهشتی

برای تهیه شیرینی بهشتی به مواد زیر به مقادیر ذکر شده نیاز داریم :

پودر قند…………………… ۱۰۰ گرم
روغن جامد………………… ۱۰۰ گرم
آرد سفید………………….. ۲۰۰ گرم
روغن مایع………………….. ۲۵ گرم
وانیل………..۱چهارم قاشق چایخوری
پودر پسته ……………. به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی بهشتی

در مرحله اول برای تهیه شیرینی بهشتی روغن جامد ( در این مرحله روغن مایع یا کره استفاده نشود) و پودر قند (پدر قند را چند بار الک کنید تا شیرینی تان لطیف تر شود ) را حسابی ترکیب کرده و با همزدن مرتب بزنید تا رنگ ان کاملا سفید سفید شود . سپس وانیل را اضافه کرده و مجددا هم بزنید .

آرد را سه بار حسابی الک کنید تا خرده ها و ضایعات ان جدا شود . اکنون در چند مرحله ، کم کم ارد را به مواد قبلی اضافه کنید  و با دست ورز مخلوط کنید تا ترکیب شود . اکنون روغن مایع را به ان اضافه کنید و مجددا با دست حسابی مخلوط کنید . نرمی این خمیر باید به اندازه باشد که بتوانید با کمک قیف شکوفه درست کنید . به گزارش آسان طب اگر دیدید خمیر سفت شد مقداری روغن مایع به ان اضافه کنید . میتوایند خمیر را به دوس یا سه قسمت تقسیم کرده و هر کدام را با زعفران – کاکائو یا رنگهای خوراکی ترکیب کنید تا شیرینی هایتان به رنگهای مختلف در بیاید . همچنین اگر خمیر را چرخ کنید خمیر منعطف تری بدست می اید .

طرزتهیه شیرینی بهشتی

در این مرحله کف سینی فر را کاغذ روغنی بگذرید و با کمک قیف خمیرها را ماند شکوفه (شبیه شکل بالا) روی سینی بریزید . سپس روی ان را با پودر پسته یا … تزیین کنید .

از قبل فر را گرم کنید . سپس  سینی را در فر با دمای 200 درجه سانتی گراد قرار دهید و به مدت 10-15 دقیقه منتظر بمانید . گاهی در فر را باز کنید تا مطمین شوید شیرینی نسوزد . بعد از ان سینی فر را بیرون بیاورید تا خنک شود . میتوانید ان را در یخچال بگذارید . سپس در ظرف دلخو.اه قرار دهید و میل کنید .


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص سیب زمینی و فواید سیب زمینی و خاصیت سیب زمینی

گیاهی وحشی به نام سیب زمینی

طرز تهیه چیز کیک

آموزش نحوه تهیه ی چیز کیک

معرفی گیاه دوای جگر و اثرات شفابخش آن

فواید چغندر

فواید چغندر ضد سرما خوردگی

پربازدید های تغذیه

نظرات شما

*

code