http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

معرفی انواع معجون سرماخوردگی

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » معرفی انواع معجون سرماخوردگی

شربت شلغم جزو گروه معجون سرماخوردگی است . برای تهیه این شربت وسط شلغم را سوراخ کرده داخل ان عسل بریزید و ان را در لیوانی بگذارید . شربت ان وارد لیوان می شود . یکی از مهمترین معجون های سرماخوردگی مخلوط يک قاشق عسل، يک ليوان آب ولرم و يک قاشق آب ليموترش است . این معجون سرماخوردگی و سرفه را علاج می کند .

معجون سرماخوردگی

معجون سرماخوردگی انواع مختلفی دارد . سرماخوردگی نوعی بیماری است که در اثر تغییر دمای بدن از گرم به سرد اتفاق می افتد . سرماخوردگی درمانهای مختلفی دارد . در این مقاله برخی از انواع معجون سرماخوردگی را برایتان بیان میکنیم .

یکی از انواع معجون سرماخوردگی دم کرده آویشن و پونه کوهی است . این دمنوش خاصیت ضدعفونی دارد و برای درمان سرماخوردگی استفاده می شود . میتوانید کمی عسل به این معجون اضافه کنید و روزانه مصرف کنید .

 انواع معجون سرماخوردگی

معجون زنجبیل از انواع معجون سرماخوردگی است که در پیشگیری از سرماخوردگی بسیار استفاده می شود . زنجبیل گیاهی ضد باکتری و ضد ویروس است و توان سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد . میتوانید زنجبیل را در اب جوش دم کنید و به عنوان یک دمنوش یا معجون استفاده کنید .

مصرف گیاه شیرین بیان (ریشه) در درمان سرفه های سرماخوردگی تاثیر گذار است . برای این کار ریشه شیرین بیان را در اب بجوشانید ، کمی عسل به ان اضافه کنید . میل کنید. البته مصرف زیاد شیرین بیان نیز برای سلامتی مضر است . از دیگر انواع معجون سرماخوردگی میتوان به جوشانده گیاهان اسطوخودوس، پونه، نعناع و آویشن اشاره کرد. از همه این گیاهان میزان مساوی در دو لیوان اب جوش بریزید. وقتی دم کشید نوش جان کنید .

برای درمان سرماخوردگی آش بسیار مفید است . میتوانید اشی شامل  برنج،‌ جعفری و گشنیز، کمی تره و شنبلیله، بال و گردن مرغ، کمی روغن زیتون، مقدار کمی نمک، زردچوبه یا زعفران، زیره و در صورت تمایل مقداری کدو  برای درمان سرماخوردگی تهیه کنید .

دم کرده دارچین یک معجون سرماخوردگی است . این معجون سبب امنیت سیستم دفاعی بدن نسبت به سرماخوردگی و زکام می شود. همچنین برای علاج سرماخوردگی  بخور ترکیبی از گیاهان دارویی شوید، بابونه، بومادران و آویشن و مرزنجوش سفارش شده است . به گزارش آسان طب برای علاج سرماخوردگی بوکردن پیاز بلافاصله بعدازبریده شدن -خوردن اب فراوان برای پاکسازی بدن ازویروس- مصرف سپستان پخته شده باعناب – سیب درختی کباب شده پیشنهاد شده است .

شربت شلغم جزو گروه معجون سرماخوردگی است . برای تهیه این شربت وسط شلغم را سوراخ کرده داخل ان عسل بریزید و ان را در لیوانی بگذارید . شربت ان وارد لیوان می شود . یکی از مهمترین معجون های سرماخوردگی مخلوط يک قاشق عسل، يک ليوان آب ولرم و يک قاشق آب ليموترش است . این معجون سرماخوردگی و سرفه را علاج می کند .


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

علائم سکته قلبی در زن ها

علائم سکته قلبی در زن ها را بشناسید

علت سرگیجه

10 علت سرگیجه

ماهی شیر

خواص و طرز تهیه و پخت ماهی شیر

استفاده بانوان باردار از اسید فولیک

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code