.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

روشهای جادویی کنترل خشم

مجله پزشکی آسان طب » روانشناسی » روشهای جادویی کنترل خشم

برای کنترل خشم هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید . چه کسی درامدش بیشتر است، چه کسی قیافه اش بهتر است یا ... همه اینها دلیل خوبی برای خشمگین شدن و عصبانیت شما است . به محض اینکه عصبانی شدید، چند نفس عمیق بلند بکشید. یکی از روشهای مناسب برای تنفس در این مواقع روش 4-6-8 است . در این روش نفس عمیق بکشید و تا 4 بشمارید و در نهایت نفس خود را بیرون بدهید و تا 8 شمارش کنید.

کنترل خشم

کنترل خشم یکی از مباحث مهم روانشناختی است که باید همه افراد به ان اهمیت دهند . وقتی خشمگین می شوید باید خشم خود را کنترل کنید . وگر نه معلوم نیست چه اتفاقاتی بیفتد . در این مقاله چند روش جادویی برای کنترل خشم را برایتان بیان میکنیم .

 کنترل خشم با لبخند زدن

این نکته را یادتان باشد که هر وقت عصبانی هستید لبخند بزنید . لبخند زدن حالتان را بهتر میکند . حتی اگر فقط لبخند مصنوعی بزنید و دهانتان را مدل خنده باز کنید، ناخوداگاه حالتان بهتر می شود. این خنده استرس و اضطراب را نیز درمان میکند.

 برای کنترل خشم مقایسه نکنید

برای کنترل خشم هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید . چه کسی درامدش بیشتر است، چه کسی قیافه اش بهتر است یا … همه اینها دلیل خوبی برای خشمگین شدن و عصبانیت شما است . هر انسانی برای خود زندگی میکند . فقط سعی کنید خود را با گذشته خود مقایسه کنید نه کس دیگری .

برای کنترل خشم نفس عمیق بکشید

به محض اینکه عصبانی شدید، چند نفس عمیق بلند بکشید. یکی از روشهای مناسب برای تنفس در این مواقع روش 4-6-8 است . در این روش نفس عمیق بکشید و تا 4 بشمارید و در نهایت نفس خود را بیرون بدهید و تا 8 شمارش کنید.
این تمرین را حداقل 4 بار تکرار کنید. همچنین میتوانید تا عدد 10 بشمارید درست است که با انجام این کار خشم کاملا از بین نمی رود ومشکلتان رفع نمی شود . ولی این روشها میتواند شما را از واکنش سریع و تصمیمات غیرمنطقی دور کند.

 به خشمتان اهمیت ندهید

جالب است بدانید بر عکس تصور برخی ها ، با مهم جلوه دادن خشم، فریاد زدن و حتی کوبیدن در نمی توانید بر خشمتان مسلط شوید . پس به ان اهمیت ندهید و با خود تصور کنید که خشم ابری است که هر لحظه دارد از شما دورتر می شود .

 موقع عصبانیت با دوستانتان حرف بزنید تا ارام شوید

حرف زدن در ارامش شما تاثیر زیادی دارد . به گزارش آسان طب در هنگام عصبانیت وقتی که هیچ راهی ندارید سعی کنید با یکی از دوستان صمیمی تان تماس بگیرید و از ته دل درباره خشم خود صحبت کنید تا روحیه تان عوض شود و خشم تان فرو نشیند . حرف زدن خیلی در ارامش شما تاثیر خواهد گذاشت .

 سعی کنید خشم را مدیریت کنید و ان را فرو بنشانید

برای کنترل خشم بهترین روش حرکت کردن است . وقتی شما حرکت میکنید هورمون استرس در شما کاهش می یابد و هورمون اندروفین یا همان هورمون شادی آزاد خواهد شد . پیاده روی و ورزش نیز به شما در ارامش و کنترل خشم کمک خواهد کرد .
این را بدانید که خشمگین شدن فایده ای ندارد . همچنین از کوره در نروید . از قدیم شنیده اید که در عصبانیت حلوا خیر نمیکنند . مطمئن باشید موقع عصبانیت کاری انجام میدهید که بعدا پشیمان می شوید .

# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مدرسه به چه درد می خورد ؟

آیا میدانید مدرسه به چه درد می خورد ؟

دموی مزاج ها و مشخصات رفتاری و ظاهری آنها

نظریه خودپنداره

نظریه خودپنداره و نظریه سوپر را بشناسید

گاز گرفتن کودکان

کم کردن گاز گرفتن کودکان

پربازدید های روانشناسی , موفقیت

نظرات شما

*

code