http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

روشهای جادویی کنترل خشم

مجله پزشکی آسان طب » روانشناسی » روشهای جادویی کنترل خشم

برای کنترل خشم هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید . چه کسی درامدش بیشتر است، چه کسی قیافه اش بهتر است یا ... همه اینها دلیل خوبی برای خشمگین شدن و عصبانیت شما است . به محض اینکه عصبانی شدید، چند نفس عمیق بلند بکشید. یکی از روشهای مناسب برای تنفس در این مواقع روش 4-6-8 است . در این روش نفس عمیق بکشید و تا 4 بشمارید و در نهایت نفس خود را بیرون بدهید و تا 8 شمارش کنید.

کنترل خشم

کنترل خشم یکی از مباحث مهم روانشناختی است که باید همه افراد به ان اهمیت دهند . وقتی خشمگین می شوید باید خشم خود را کنترل کنید . وگر نه معلوم نیست چه اتفاقاتی بیفتد . در این مقاله چند روش جادویی برای کنترل خشم را برایتان بیان میکنیم .

 کنترل خشم با لبخند زدن

این نکته را یادتان باشد که هر وقت عصبانی هستید لبخند بزنید . لبخند زدن حالتان را بهتر میکند . حتی اگر فقط لبخند مصنوعی بزنید و دهانتان را مدل خنده باز کنید، ناخوداگاه حالتان بهتر می شود. این خنده استرس و اضطراب را نیز درمان میکند.

 برای کنترل خشم مقایسه نکنید

برای کنترل خشم هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید . چه کسی درامدش بیشتر است، چه کسی قیافه اش بهتر است یا … همه اینها دلیل خوبی برای خشمگین شدن و عصبانیت شما است . هر انسانی برای خود زندگی میکند . فقط سعی کنید خود را با گذشته خود مقایسه کنید نه کس دیگری .

برای کنترل خشم نفس عمیق بکشید

به محض اینکه عصبانی شدید، چند نفس عمیق بلند بکشید. یکی از روشهای مناسب برای تنفس در این مواقع روش 4-6-8 است . در این روش نفس عمیق بکشید و تا 4 بشمارید و در نهایت نفس خود را بیرون بدهید و تا 8 شمارش کنید.
این تمرین را حداقل 4 بار تکرار کنید. همچنین میتوانید تا عدد 10 بشمارید درست است که با انجام این کار خشم کاملا از بین نمی رود ومشکلتان رفع نمی شود . ولی این روشها میتواند شما را از واکنش سریع و تصمیمات غیرمنطقی دور کند.

 به خشمتان اهمیت ندهید

جالب است بدانید بر عکس تصور برخی ها ، با مهم جلوه دادن خشم، فریاد زدن و حتی کوبیدن در نمی توانید بر خشمتان مسلط شوید . پس به ان اهمیت ندهید و با خود تصور کنید که خشم ابری است که هر لحظه دارد از شما دورتر می شود .

 موقع عصبانیت با دوستانتان حرف بزنید تا ارام شوید

حرف زدن در ارامش شما تاثیر زیادی دارد . به گزارش آسان طب در هنگام عصبانیت وقتی که هیچ راهی ندارید سعی کنید با یکی از دوستان صمیمی تان تماس بگیرید و از ته دل درباره خشم خود صحبت کنید تا روحیه تان عوض شود و خشم تان فرو نشیند . حرف زدن خیلی در ارامش شما تاثیر خواهد گذاشت .

 سعی کنید خشم را مدیریت کنید و ان را فرو بنشانید

برای کنترل خشم بهترین روش حرکت کردن است . وقتی شما حرکت میکنید هورمون استرس در شما کاهش می یابد و هورمون اندروفین یا همان هورمون شادی آزاد خواهد شد . پیاده روی و ورزش نیز به شما در ارامش و کنترل خشم کمک خواهد کرد .
این را بدانید که خشمگین شدن فایده ای ندارد . همچنین از کوره در نروید . از قدیم شنیده اید که در عصبانیت حلوا خیر نمیکنند . مطمئن باشید موقع عصبانیت کاری انجام میدهید که بعدا پشیمان می شوید .

# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

نگرانی های بی مورد

دلایل احساس نگرانی های بی مورد و دلشوره دائمی

نحوه تشویق کودکان

توصیه هایی در مورد نحوه تشویق کودکان

درمان مشکلات عصبی

گیاهان موثر در درمان مشکلات عصبی و روحی

عقب ماندگی ذهنی

علل عقب ماندگی ذهنی چه می باشد ؟

پربازدید های روانشناسی , موفقیت

نظرات شما

*

code