.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

طرز تهیه کباب کوبیده لذیذ ایرانی

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » طرز تهیه کباب کوبیده لذیذ ایرانی

برای تهیه کباب کوبیده ابتدا پیاز ها را خوب بشویید و پوستش را بگیرید . سپس در ظرف بزرگی رنده کنید . توجه کنید که اگر پیاز اب انداخته بود اب ان را باید بگیرید . ان را با دست فشار دهید تا ابش برود . در این مرحله گوشت چرخ کرده و نمک و فلفل را به ان اضافه کنید .

طرز تهیه کباب کوبیده

کباب کوبیده یکی از اصلی ترین کباب های ایرانی است که بسیار خوشمزه است و طرفداران خاص خود را دارد . از کباب کوبیده در مجالس و مهمانی های مهم برای پذیرایی از مهمان استفاده می شود . در این مقاله طرز تهیه کباب کوبیده را برایتان بیان میکنیم .

مواد لازم و طرز تهیه کباب کوبیده

گوشت چرخ كرده….. يك كيلوگرم

پياز…..300 گرم

زعفران ساييده شده….. يك قاشق چاي‌خوري

نمك و فلفل….. به مقدار كافي

در طرز تهیه کباب کوبیده آمده است که ابتدا پیاز ها را خوب بشویید و پوستش را بگیرید . سپس در ظرف بزرگی رنده کنید . توجه کنید که اگر پیاز اب انداخته بود اب ان را باید بگیرید . ان را با دست فشار دهید تا ابش برود . در این مرحله گوشت چرخ کرده (یا گوشت گوسفند یا ترکیب گوشت گوسفند و گوساله ، دو بار ان را چرخ کنید) و نمک و فلفل را به ان اضافه کنید . سپس زعفران حل شده در اب جوش را هم به ان اضافه کنید . اکنون باید این مخلوط گوشتی را حسابی با دست ورز دهید تا مواد به حالت چسبنده در بیایند . در نهایت باید این مخلوط را حدود دو یا سه ساعت داخل یخچالتان بگذارید . ( طرز تهیه کباب کوبیده )

اکنون نوبت به سیخ کردن کباب کوبیده است . اول از همه در کاسه کوچکی کمی اب سرد بریزید و در کنار دستتان قرار دهید. ابتدا دستتان خیس کنید و کمی از مایه کباب را برداشته و به شکل دوک در اورید . سپس مواد را در دست راستتان بگذارید . سیخ را روی مواد بگذارید و مواد را دور سیخ بپوشانید .  (مواد را دست راست بگذارید ، سیخ را روی ان و سپس مواد را به سیخ فشار دهید کم کم دورش را میگیرد .) سپس دستتان را مجددا خیس کرده و روی مواد وسیخ بکشید . طوری که اثر انگشتتان روی گوشت بماند. اکنون اول و اخر سیخ را فشار دهید تا بچسبد و کنار بگذارید .

سعی کنید روی اتش را مرتب باد بزنید تا گوشت خودش را بگیرد . به گزارش آسان طب وقتی گوشت کمی برشته شد و دیگر ول نداد و نریخت نیازی به باد زدن نیست . درصورت دلخواه میتوانید یکی دو تخم مرغ به مواد کباب بزنید که خیالتان راحت باشد نمیریزد. ( طرز تهیه کباب کوبیده )


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

عکس پرورش ماهی قزل آلا

عکس پرورش ماهی قزل آلا و کار در منزل

فواید و خواص اسفناج

قهرمانی با اسفناج و خواص اسفناج

آموزش تهیه لیموناد هندوانه و تمشک سیاه

آموزش تهیه لیموناد هندوانه و تمشک سیاه

خواص درمانی و فواید کرفس

کرفس، خواص درمانی و فواید کرفس

پربازدید های تغذیه

نظرات شما

*

code