http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

طرز تهیه خورشت کرفس خوشمزه برای مهمان

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » طرز تهیه خورشت کرفس خوشمزه برای مهمان

برای تهیه خورشت کرفس پیازها را حسابی خرد کنید و تفت دهید. اجازه دهید کمی طلایی شود. اکنون گوشت قیمه را به ان اضافه کنید. در ظرف را ببندید تا کمی رنگ گوشت عوض شود . ادویه ها جز نمک را به ان اضافه کنید. اما نمک را بعد از پخت گوشت بریزید.

خورشت کرفس

خورشت کرفس یکی از خورشت های خوشمزه ایرانی است که طرفداران زیادی دارد . ماده اصلی خورشت کرفس ، سبزی کرفس است که خاصیت ضد سرطان دارد و برای لاغری بسیار مفید است . بعضی ها به دلخواه در خورشت کرفس آلوبخارا یا هرچیز ترشی میریزند تا طعم خورشت ملس یا ترش شود . در این مقاله طرز تهیه خورشت کرفس را برایتان بیان میکنیم .

مواد لازم برای تهیه خورشت کرفس

گوشت ترجیحا گوسفندی : ۲۵۰ گرم

زردچوبه : به مقدار لازم

کرفس : ۲۵۰ گرم

لیمو عمانی : ۳عدد

نمک : به مقدار لازم

رب گوجه فرنگی : یک قاشق مرباخوری

جعفری : ۱۵۰ گرم

فلفل : به مقدار لازم

نعناع : ۵۰ گرم

آبغوره : یک و نیم پیمانه

پیاز : یک عدد بزرگ

زعفران : ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه خورشت کرفس

برای تهیه خورشت کرفس پیازها را حسابی خرد کنید و تفت دهید. اجازه دهید کمی طلایی شود. اکنون گوشت قیمه را به ان اضافه کنید. در ظرف را ببندید تا کمی رنگ گوشت عوض شود . ادویه ها جز نمک را به ان اضافه کنید. اما نمک را بعد از پخت گوشت بریزید. سپس میتوایند رب گوجه را اضافه کنید تا در کنار گوشت رب هم سرخ شود . رب سبب زیباتر شدن رنگ غذا می شود .

در این مرحله ساقه های کرفس را جدا کنید . برگهای ان را با نعناع و جعفری خرد کرده و سرخ کنید . اکنون این سبزی های سرخ شده را با اب جوش به مواد قبلی اضافه کنید . وقتی اب جوشید و چند جوش زد زیر غذا را کم کنید تا با حرارت ملایم بپزد . دو ساعت بعد ساقه کرفس را نیز به ان اضافه کنید . به گزارش اسان طب یک ساعت دیگر طول می کشد تا خورشت حسابی جا بیقتد . آبغوره یا گرد غوره را نیم ساعت اخر اضافه کنید .

باید بدانید کرفس برای لاغری بسیار مفید است . میتوانید اب کرفس یا حتی سبزی خام ان یا پخته ان را میل کنید. همچنین کرفس باعث کاهش فشار خون می شود . طبق تحقیقات در مجله دارویی ، عصاره دانه کرفس سبب کاهش فشار خون می شود. همچنین کرفس دارای فلاونوئیدی به نام لوتئولین است که خاصیت ضد سرطان دارد و باعث پیشگیری از سرطان می شود .


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

هرروز نیم کیلو لاغر شوید

لاغرشوید | هرروز نیم کیلو لاغر شوید

خواص روغن میخک

خواص روغن میخک برای درمان بیماری ها

مواد غذایی دشمن مغز

چه مواد غذایی دشمن مغز هستند؟

سوپ جو با شیر

سوپ جو با شیر خوشمزه برای مهمان

پربازدید های تغذیه

نظرات شما

*

code