.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

طرز تهیه استیک آبدار و خوشمزه

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » طرز تهیه استیک آبدار و خوشمزه

برای طرز تهیه استیک گوشت ابدار ، ابتدا باید گوشت ها را تقسیم بندی کنید. برای این کار بخشی از راسته گوساله را به اندازه کف دست و ضخامت یک بند انگشت ببرید . بهتر است گوشت ها را طوری ببرید که از یک سمت پهن و از سمت دیگر باریک بریده شود. یکی از مهمترین مراحل در طرز تهیه استیک این مرحله است . شما باید این تکه ها را روی تخته گوشت قرار دهید و رویش را کیسه فریزر قرار دهید . بعد روی ان را با گوشتکوب حسابی بکوبید تا پهن شود . تاجایی که میتوانید بکوبید .

طرز تهیه استیک

استیک گوشت یکی از غذاهای خوشمزه ایرانی است . استیک را معمولا با تابه چدن یا روی اتش کبابی می کنند . استیک حاوی گوشت راسته گوساله است که بسیار مفید است و طعمی دلنشین دارد . در این مقاله طرز تهیه استیک را برایتان بیان میکنیم.

طرز تهیه استیک گوشت و مواد لازم

مواد لازم برای تهیه استیک گوشت برای 4 نفر عبارتند از :

گوشت راسته گوساله…..   ۴۰۰گرم

روغن زیتون…..    ۲قاشق غذاخوری

سس خردل …..  ۲قاشق غذاخوری

سس باربیکیو…..   ۲قاشق غذاخوری

سس سویا…..   ۲قاشق غذاخوری

فلفل سیاه و نمک…..   به میزان دلخواه

روغن مخصوص سرخ کردن…..   ۴قاشق غذاخوری

 مـواد لازم برای تهیه سس قارچ (برای ۴ نفر)

قارچ ورقه شده…..   ۲ لیوان

شیر…..   ۱ لیوان

آرد…..   ۱قاشق غذاخوری

عصاره گوشت گوساله…..   ۱عدد

فلفل سیاه….   به میزان دلخواه

طرز تهیه استیک

برای طرز تهیه استیک گوشت ابدار ، ابتدا باید گوشت ها را تقسیم بندی کنید. برای این کار بخشی از راسته گوساله را  به اندازه کف دست و ضخامت یک بند انگشت  ببرید . بهتر است گوشت ها را طوری ببرید که از یک سمت پهن و از سمت دیگر باریک بریده شود. یکی از مهمترین مراحل در طرز تهیه استیک این مرحله است . شما باید این تکه ها را روی تخته گوشت قرار دهید و رویش را کیسه فریزر قرار دهید . بعد روی ان را با گوشتکوب حسابی بکوبید تا پهن شود . تاجایی که میتوانید بکوبید . ( طرز تهیه استیک )

در این مرحله برش های گوشت را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در مخلوط روغن زیتون، سس خردل، باربیکیو و سس سویا و نمک و فلفل سیاه قرار دهید تا حسابی طعمدار شود . سپس این تکه ها را در تابه های چدنی سرخ کنید و گرم بخورید . نگذارید سرد شود . اکنون باید سس قارچ را تهیه کنید . به گزارش آسان طب برای تهیه سس قارچ پیاز را باید ریز کرده و در روغن سرخ کنید تا طلایی شود .

بعد قارچ را خرد کرده ریز ریز کنید و به ان اضافه کنید تا داغ شود. در نهایت باید عصاره گوشت گوساله، شیر، آرد و فلفل سیاه را به ان اضافه کنید و  اجازه دهید روی حرارت غلیظ شود. میتوانید کمی کره یا خامه اضافه کنید . اکنون غذای شما اماده است . کافیست روی استیک های گرم این سس را بزنید و میل کنید .


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تفکر خود را کنترل کنید

غذاهای کاهش دهنده اضطراب

غذاهای کاهش دهنده اضطراب

ارزش غذایی جوانه ها

آشنایی با خواص و ارزش غذایی جوانه ها

نه گفتن

نه گفتن را در زندگی یاد بگیریم

پربازدید های تغذیه , سبک زندگی

نظرات شما

*

code