.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

علت مدفوع آبکی و اسهال

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » علت مدفوع آبکی و اسهال

علت مدفوع آبکی یا اسهال میتواند بیماریهای روده مانند بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو باشد. ممکن است شما از ملین ها استفاده بیش از حد کرده باشید و دچار مشکل مدفوع آبکی شده باشید . مصرف الکل نیز از علت مدفوع آبکی می شود . اگر عمل جراحی گوارشی انجام داده اید ممکن است دچار این مشکل شوید .

علت مدفوع آبکی

مدفوع آبکی ، مدفوع شل یا همان اسهال به دلایل مختلفی شیوع پیدا میکند .  نوعی ویروس از اصلی تریت علت مدفوع آبکی است که سبب عفونت در روده شخص می شود و باعث می شود مدفوعش شل شود . به این عفونت آنفولانزای معده یا روده هم میگویند و گاهی تا ده روز طول می کشد . در این مقاله برخی از علت مدفوع آبکی یا علت اسهال را برایتان بیان میکینم .

علت مدفوع آبکی یا اسهال یا مدفوع شل چیست ؟

علت مدفوع آبکی یا اسهال میتواند بیماریهای روده مانند بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو باشد . همچنین گاهی شخص دچار سوء جذب است . بدین معنی که بدن نمیتواند مواد مغذی که در مواد غذایی وجود دارد را به اندازه کافی جذب کنید .

به گزارش آسان طب ، از علت مدفوع آبکی ( علت اسهال ) میتوان به پرکاری تیروئید اشاره کرد . پیشنهاد میکنیم چند وقت یکبار حتما آزمایش تیروئید بدهید . برخی از سرطانها نیز سبب مدفوع آبکی می شوند .

ممکن است شما از ملین ها استفاده بیش از حد کرده باشید و دچار مشکل مدفوع آبکی شده باشید .  مصرف الکل نیز از علت مدفوع آبکی می شود . اگر عمل جراحی گوارشی انجام داده اید ممکن است دچار این مشکل شوید .

دیابت یکی از بیماری هایی است که سبب شل شدن مدفوع می شود . مسابقات دو نیز مدفوع شما را رقیق می کنند .

همینطور که گفتیم برخی عفونت ها یا ویروس ها یکی از مهمترین علت مدفوع آبکی هستند . ممکن است شما غذایی خورده باشید که سیستم گوارشتان را به هم زده باشد . به گزارش آسان طب ،آب خیلی یخ در اوج گرما نیز میتواند باعث این مشکل شود .

شاید شما به غذایی خاص آلرژی دارید و دچار این مشکل شده اید . از عوارض برخی از داروها اسهال و مدفوع آبکی است . پرتودرمانی نیز منجر به آبکی شدن مدفوع میگردد .

علایم مدفوع آبکی و  اسهال

مدفوع آبکی واسهال به دو دسته تقسیم می شود . اسهال بدون عارضه و اسهال بغرنج

علایم اسهال بدون عاضره عبارت است از : احساس فوریت برای دفع ، تهوع و استفراغ ، نفخ و دل پیچه ، مدفوع رقیق یا شل و مدفوع آبکی

علایم اسهال بغرنج می تواند شامل علایم بالا به اضافه وجود خون، مخاط و یا مواد غذایی هضم نشده در مدفوع ،از دست دادن وزن بدن و تب باشد .

نکته :

اگر بعد از 24 ساعت هنوز مدفوعتان آبکی بود و در کنارش تب یا استفراغ داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید . مدفوع آبکی آب بدن را کم میکند . برای مطالعه راههای درمان نفخ معده بر روی کلمه نفخ معده کلیک کنید .


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مچ درد

مچ درد و علل آن

ضد انگل

اطلاعات دارویی در مورد داروهای ضد انگل

تب مدیترانه ای فامیلی

درمان تب مدیترانه ای فامیلی و فازحمله

آب درمانی

آب درمانی و مزایای منحصر به فرد

پربازدید های سلامت

نظرات شما

محسن صفرپور (1395/09/20) :

با عرض سلام و خسته نباشید..
فردی هستم ۳۰ ساله..نزدیک ب چند ماه (۳) ماه، دچار مدفوع ابکی شدم..میخواستم بدونم دلیلش چیه.. ورزشکارم هستم..فوتسال..با تشکر..

*

code