http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

طرز تهیه عدس پلو با تزیین زیبا

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » طرز تهیه عدس پلو با تزیین زیبا

طرز تهیه عدس پلو به این صورت است که ابتدا باید عدس را با اب بپزید . برای تهیه مایه گوشتی دو راه وجود دارد . در راه اول شما میتوانید گوشت چرخ کرده را در ماهیتابه ریخته کمی تفت دهید وسپس در ان را ببندید تا با اب خارج شده از ان کمی بپزد . سپس سایر مواد یعنی پیاز داغ، نمک، فلفل، در صورت تمایل زعفران و یا زرد‌چوبه را به ان اضافه کنید و هم بزنید .

عدس پلو

عدس پلو یکی از غذاهای معروف ایرانی است که طرفداران خاص خود را دارد . مخصوصا اگر گوشت و کشمش و پیاز داغ هم به اندازه کافی داشته باشد . از عدس پلو برای پذیرایی از مهمان و همچنین نذری ها می توان استفاده کرد . اکنون طرز تهیه عدس پلو را برایتان بیان میکنیم .

مواد لازم و طرز تهیه عدس پلو

مواد لازم برای تهیه عدس پلو عبارتند از :

عدس

1 پیمانه

برنج

3 پیمانه

گوشت چرخ‌کرده

300 گرم

پیاز

1 عدد

پیاز داغ (برای تزیین)

1 عدد

کشمش پلویی

1 پیمانه

زعفران

به مقدار لازم

کره

به مقدار لازم

طرز تهیه عدس پلو ی خوشمزه

طرز تهیه عدس پلو به این صورت است که ابتدا باید عدس را با اب بپزید . باید حدود یک بند انگشت اب روی عدس بیاید . یادتان باشد اب عدس را دور نریزید . دقت کنید که عدس زیاد پخته نشود و پوستش جدا نشود . چون موقع دم کشیدن حسابی له می شود و شکل خوبی به غذا نمیدهد .

عدس پلو ی خوشمزه

برای تهیه مایه گوشتی دو راه وجود دارد . در راه اول شما میتوانید گوشت چرخ کرده را در ماهیتابه ریخته کمی تفت دهید وسپس در ان را ببندید تا با اب خارج شده از ان کمی بپزد . سپس سایر مواد یعنی  پیاز داغ، نمک، فلفل، در صورت تمایل زعفران و یا زرد‌چوبه را به ان اضافه کنید و هم بزنید .

در راه دوم شما میتوانید گوشت را به شکل قلقلی در اورید .به گزارش آسان طب ، به این ترتیب که گوشت چرخ‌شده را با پیاز رنده شده، نمک، فلفل، زردچوبه یا زعفران و در صورت تمایل زیره یا تخم گشنیز ترکیب کنید و حسابی هم بزنید . کمی با دست ماساژ دهید تا خودش را بگیرد . اکنون یک قاشق یک قاشق از ان مواد بردارید و به شکل قلقلی در اورید . این قلقلی ها را در ماهیتابه سرخ کنید . وقتی اب گوشت کم کم تمام شد زعفران دم شده غلیظ به گوشت‌ها اضافه کنید تا رنگ و عطر بی‌نظیر زعفران به خورد گوشت‌های قلقلی شما برود . اکنون کره را به ماهیتابه اضافه کنید و اجازه بدهید گوشت ها با کره هم کمی سرخ شود .( طرز تهیه عدس پلو )

عدس پلو و تزیین

کشمش ها را بشویید و یک ساعت در اب بگذارید تا حسابی خیس بخورد . سپس با کره تفت دهید . اکنون نوبت به دم کردن برنج است . برنج و اب و نمک را بپزید . وقتی زمان ابکشی برنج رسید عدس پخته را اضافه کنید تا دو جوش بخورد و ترکیب شود . فقط میخواهیم با هم ترکیب شوند نه اینکه عدس له شود . سپس برنج را ابکشی کرده و به ان اب روغن بدهید . بعد از حدود 40 دقیقه برنج شما اماده است .

پیشنهاد میکنیم در دیس برنج یک لایه عدس پلو بریزید و یک لایه مایه گوشتی . مجددا یک لایه عدس پلو و یک لایه مایه گوشتی . امیدواریم از این عدس پلوی خوشمزه خوشتان بیاید . برای مطالعه راههای درمان نفخ معده بر روی کلمه نفخ معده کلیک کنید .

عدس پلو و تزیینات ان


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

آووکادو از مواد غذایی آرام بخش اعصاب است

خواص درمانی فوق العاده ی گیاه شاهی آبی

تامین آب مورد نیاز بدن

میوه زغال اخته برای ورم روده مفید است

پربازدید های تغذیه , سبک زندگی

نظرات شما

*

code