کد :29475 03 مرداد 1395 105 دسته : سلامت همیار آسان طب

خواب رفتگی یکی از علل پادرد است . گاهی ممکن است روی جایی بنشینید یا تکیه بدهید و پایتان خواب برود . این امر به این دلیل است که بر اعصاب پا فشار وارد می شود یا خون به این قسمت نمی رسد . برای حل این مشکل باید جایتان را عوض کنید و کمی پایتان را بمالید تا خون در ان به جریان بیفتد.

علت پادرد

علت پادرد

علت پادرد در افراد مختلف فرق دارد . خواب رفتگی یکی از علل پادرد است .  گاهی ممکن است روی جایی بنشینید یا تکیه بدهید  و پایتان خواب برود .  این امر به این دلیل است که بر اعصاب پا فشار وارد می شود یا خون به این قسمت نمی رسد . برای حل این مشکل باید جایتان را عوض کنید و کمی پایتان را بمالید تا خون در ان به جریان بیفتد. البته  با برداشته شدن فشار و با برقرار شدن پیام‌ رسانی اعصاب به مغز و نخاع، ابتدا حالت بی حسی جای خود را به درد و سوزش داده و سپس از بین می‌رود. اگر به مدت طولانی پایتان خواب رفت و زود خوب نشد حتما سریعا به پزشک مراجعه کنید تا ان را معاینه کند .

میخچه از علت پادرد است

از علت پادرد میتوان به میخچه اشاره کرد. به گزارش اسان طب اصطکاک و سایش شدید، سبب سخت و ضخیم شدن قسمت های مرده پوست میخچه‌ها و پوسته های سفت شده خواهد شد. سفت شدن پوست،‌واکنش بدن برای حفاظت از قسمت های حساس پوست می باشد . باید بدانید که میخچه ها معمولادر قسمت هایی از پوست که وزن کمتری را تحمل می کنند، به وجود می‌آیند. در حالی که پوست های سفت شده، هر جا که اصطکاک و سایش بیشتر است، شکل می گیرند و گسترش بیشتری دارند. علت اصلی میخچه کفش نامناسب و تنگ است. برای درمان میخچه راههای مختلفی وجود دارد. یکی از این راهها استفاده از پدهایی است که داروخانه ها دارند .

علت پادرد : نقرس

نقرس یک بیماری است که سبب پادرد می شود . نقرس یک نوع ارتروز پا است که با یک درد ناگهانی،‌قرمزی، تورم و خشکی و اغلب در مفاصل انگشت پا،‌مشخص می‌شود. مقدار اسید اوریک بالا در خون، می تواند نوعی از کریستال‌های سخت را در مفاصل ایجاد کند و این باعث نقرس می شود .به گزارش سایت آسان طب ،حملات نقرس می تواند روزها و یا هفته ها طول بکشد و ممکن است با داروهای ضدالتهاب یا داروهای کاهش دهنده میزان اسید اوریک درمان شود. برای درمان نقرس به پزشک مراجعه کنید تا رژیم غذایی تان را تغییر دهد .

زگیل کف پا و علت پادرد

یک علت پادرد زگیل است . به گزارش اسان طب زگیل‌های کف پا، سفت و شیپوری شکل هستند که روی پاشنه پا، توسعه پیدا می‌کنند. زگیل ها مسری هستند و توسط ورود یک ویروس از پوست بیمار و گاهی از طریق استخرهای عمومی و حمام انتقال می‌یابد. برای درمان زگیل کف پا از  پمادهای موضعی اسید سالیسیلیک استفاده کنید.خوشه صمغی گندم یا عسلک گندم چیست ؟

همانطور که در سایت آسان طب دیدید علت پادرد گوناگون است . هزار دلیل برای پا درد شما وجود دارد. سعی کنید در جوانی مراقب اعضای بدنتان باشید تا در پیری دچار پادرد های شدید نشوید تا نتوانید حتی به یک نانوایی بروید.

پیاده روی هایی با سرعت متوسط را فراموش نکنید. سعی کنید کاری کنید تا پاهایتان تا اخر عمر نرم و منعطف باشد.

یک علت پادرد بلند کرد اجسام سنگین است. این عمل سبب ایجاد پادرد و کمر درد در اینده می شود. زیاد در اب بودن مثلا برای بچه ها یا خانم های وسواس به شدت در پادرد شما تاثیر می گذارد.

اضافه وزنم هم میتواند یک علت پا درد باشد که باید ان را جدی بگیریم.

سعی کنید اگر با داروهای خانگی پادردتان تسکین نیافت به پزشک مراجعه کنید تا برای تسکین و بهبود ان شما را راهنمایی کند .

نظرات