تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

درمان گیاهی سردرد با 6 گیاه دارویی

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » درمان گیاهی سردرد با 6 گیاه دارویی

برای درمان گیاهی سردرد ، سرماخوردگی و انفولانزا از زنجبیل استفاده می کنند . چای زنجبیل باعث نرمی گلو می شود و سردردتان را تسکین میدهد. برای تهیه چای زنجبیل یک تکه خیلی کوچک زنجبیل ( زنجبیل تند است) در آب جوش بریزید سپس به ان شکر اضافه کنید و بنوشید . این چای ارام بخش است و سرماخوردگی را درمان می کند .

درمان گیاهی سردرد

درمان گیاهی سردرد روشهای مختلفی دارد . پیشنهاد میکنیم وقتی سردرد دارید ابتدا با داروهای گیاهی خود را درمان کنید . اگر جواب نداد سراغ داروهای شیمیایی بروید . چون هر داروی شیمیایی در هر حال مضررات خود را دارد .  در این مقاله برخی از گیاهها برای درمان گیاهی سردرد را برایتان گرداوری کرده ایم .

درمان گیاهی سردرد با داروهای سنتی

بسیاری از داروهای گیاهای میتوانند سردرد شما را درمان کنند . برخی از داروهی گیاهی برای درمان سردرد عبارتند از :

درمان گیاهی سردرد با گیاه جینسینگ

یکی از داروهای گیاهی که برای درمان سردرد استفاده می شود جینسینگ نام دارد . گیاه جینسینگ جوان کننده و انرژی بخش است. از خواص جینسینگ اینست که مقاومت بدن را افزایش داده و توان ذهنی و جسمانی را تقویت می‌کند. این گیاه در درمان ترکیبی از استرس و سردرد مفید است. به گزارش آسان طب ،جینسینگ عملکرد مغز و حافظه را تقویت میکند . میتوانید ان را با چای یا جداگانه میل کنید .

درمان گیاهی سردرد با کاسنی تلخ

برای درمان گیاهی سردرد از کاسنی تلخ استفاده کنید . کاسنی تلخ فواید زیادی دارد . کاسنی تلخ هم مزه قهوه است و در صورتی که خشک شده، تفت داده و آسیاب شود، طعم آن از قهوه هم بهتر خواهد شد . کاسنی ریشه های ضخیمی دارد  و دارای کافئین نیست . یک لیوان گرم از نوشیدنی این گیاه، سردردِ شما را درمان می کند .

درمان گیاهی سردرد با برگ بو

 برگ بو برای درمان سردرد فواید زیادی دارد . برگ بو نیز حاویِ پارتنولید است . این پارتنولید‌ها مواد مؤثری هستند که ثابت شده است در درمان سردرد میگرنی مؤثرند. درمان زنبورگزیدگی با داروهای گیاهی را مطالعه کنید .

درمان گیاهی سردرد

درمان گیاهی سردرد

درمان گیاهی سردرد با گیاه حنا

جالب است بدانید که گلِ گیاه حنا درمان مؤثری برای سردرد‌های ناشی از گرما و تابش خورشید است. در صورتی که گل این گیاه را خشک کرده، کوبیده و با سرکه خمیر کنید و بر روی پیشانیتان بگذارد، فوراً از شر سردرد خلاص می‌شوید.

درمان گیاهی سردرد با گیاه نعنا

درمان گیاهی سر درد با نعناع یا دمنوش نعناع یا روغن نعناع امکان پذیر است . روغن نعنا و یا مرهمی که بر پایه نعنا باشد، در صورتی که روی بینی و پیشانی مالیده شود، به سرعت سردردتان را برطرف می‌کند. اکثر روغن‌ها و یا پماد‌های برطرف کننده سردرد، در درونِ خود دارای منتول و یا نعنا هستند. برگ‌های نعنا که در یک فنجان آب جوشیده باشند، شما را از شر هر نوع سردردی خلاص می‌کنند.

درمان گیاهی سردرد با گیاه زنجبیل

برای درمان گیاهی سردرد ، سرماخوردگی و انفولانزا از زنجبیل استفاده می کنند . چای زنجبیل باعث نرمی گلو می شود و سردردتان را تسکین میدهد. برای تهیه چای زنجبیل یک تکه خیلی کوچک زنجبیل  ( زنجبیل تند است) در آب جوش بریزید سپس به ان شکر اضافه کنید و بنوشید . این چای ارام بخش است و سرماخوردگی را درمان می کند .

پس به گزارش آسان طب درمان گیاهی سردرد راههای مختلفی دارد. این چند گیاه بخش کوچکی از گیاهانی است که میتواند سر درد را درمان کند. همچنین بعضی ها می گویند اگر یک روسری به دور سرمان ببندیم میتواند سردرد ما را کاهش دهد .

ولی خب یک نکته را برایتان بیان میکنیم و ان این است که در اولین مرحله برای درمان سردرد از داروهای گیاهی استفاده کنید. اما اگر دیدید این سر درد ها با داروها درمان نشد و مقدارش بیش از حد معمول است سریعا به پزشک مراجعه کنید. گاهی برخی سردرد ها خیلی جدی هستند و پزشک متخصص باید داروهای خاصی را برای انها تجویز کند تا درمان شوند.


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان مشکلات عصبی

گیاهان موثر در درمان مشکلات عصبی و روحی

كودكان نارس و شیردهی

اصول اساسی شیردهی به نوزاد

انواع سرطان پوست ، نشانه ها ، پیشگیری

توصیه های قبل عمل جراحی

توصیه های قبل عمل جراحی

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code