.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

افسردگی پس از زایمان و عوامل خطرزا

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » افسردگی پس از زایمان و عوامل خطرزا

سن كم زایمان میتواند از علل افسردگی پس از زایمان باشد. همچنین حاملگی ناخواسته ممکن است سبب افسردگی پس از زایمان شود . نبودن در كنار همسر از دیگر علل این افسردگی است.

افسردگی پس از زایمان

افسردگی پس از زایمان یکی  از بیماریهای شایعی است که بسیاری از خانم های باردار پس از زایمان به ان مبتلا میشوند . این افسردگی پس از زایمان ممکن است علل هورمونی ، روانی یا .. داشته باشد . این اختلال حدودا در بین 8-15 درصد مادران شایع است و از علایم ان میتوان به  احساس خستگی، بی‌اشتهایی، بدخوابی، كم شدن میل جنسی  و .. اشاره کرد . این موضوع کاملا طبیعی است و به مرور بهتر میشود . اگر دیدید پس از مدتی مشکلتان حل نشد حتما به روانپزشک مراجعه کنید . این دوره به 4 هفته، 6 هفته و یكسال بعد از زایمان هم می انجامد . البته این افسردگی برای نوزادان زنده است و اگر مادری فرزندش در هنگام تولد بمیرد قضیه اش فرق میکند .

عوامل خطر افسردگی پس از زایمان

این اختلالات کمی خطرناک هستند و باید انها را جدی بگیرید :

– سابقه اختلالات قبل از قاعدگی و یا افسردگی حین مصرف قرض ضد بارداری

– افسردگی قبل از حاملگی

– سابقه خانوادگی افسردگی

– سابقه افسردگی بعد از زایمان قبلی  مورد 1 و 5 و 7 مهمترین‌اند خانم‌هایی كه به دنبال زایمان و افسردگی می‌شوند بیشتر از زنان دیگر در معرض قبلا به افسردگی minorیا major هستند.

– علایم افسردگی قبل از زایمان در حاملگی

–  اضطراب مراقبت از فرزند

– اشكالات اجتماعی و روانی

برخی علل افسردگی پس از زایمان و ناراحتی

1- بیكاری خودش و یاهمسر

2- اجبار به مرخصی  استعلاجی قبل از زایمان

3- اجباربه مراجعات زیاد به دكتر مامایی در حاملگی

4- ناهنجاری مادرزادی نوزاد

5- شیر نداشتن یا شیر نخوردن نوزاد

6- استرس‌های نگهداری نوزاد بویژه در نوزادانی كه خیلی گریه می‌كنند.

7- نوع شخصیتی فرد  مثلا كسانی كه درون‌گرا هستند یا عصبی‌اند.

8- نداشتن ارتباط خوب با مادر

9- همچنین سقط. در 4 هفته اول پس از سقط شانس افسردگی را بالا می‌رود.

10- تولد نوزاد مرده و یا مرگ نوزاد در ماه اول تولد هم شانس افسردگی را بالا می‌برد.

11- هر نوع سابقه در فرد یا خانواده

12- سابقه سوء استفاده فیزیكی یا جنسی

13- سن كم زایمان میتواند از علل افسردگی پس از زایمان باشد .

14- مهاجر بودن

15- همچنین حاملگی ناخواسته ممکن است سبب افسردگی پس از زایمان شود .

16- تمایل به سقط جنین

17- استرس‌هایی مثل به هم ریختگی موقعیت زناشویی در 12 ماهه اخیر

18- عدم حمایت مالی و اجتماعی

19- نبودن در كنار همسر از دیگر علل این افسردگی است .

20- آزار توسط همسر


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان بیماری آنفولانزا

درمان بیماری آنفولانزا با عسل ، سیر و لیمو

خواص تخم کتان بر فشار خون

خواص تخم کتان بر فشار خون

ترک خودارضایی

ترک خودارضایی : رهایی و بازگشت

آلزایمر

آلزایمر و عامل بوجود آمدن آن

پربازدید های اخبار پزشکی , خانواده , روانشناسی , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com