http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

بررسی علت یبوست در بارداری و درمان سریع

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بررسی علت یبوست در بارداری و درمان سریع

تغییرات هورمونی که در دوران بارداری اتفاق می افتد موجب شل شدن برخی ماهیچه ها می شود . این شل شدن سبب یبوست در بارداری میشود . یکی دیگر از علل یبوست در بارداری مکمل آهن است. چرا که مکمل آهن گاهی ممکن است در روند هضم غذا مشکل ایجاد می کند.

یبوست در بارداری

بارداری یک حس زیبا برای مادر شدن است که تا ان را تجربه نکنید متوجه منظور من نمیشوید . اولین باری که بچه در شکم شما لگد میزند انگار دنیا را به شما داده اند . البته بارداری سختی های خودش را هم دارد . مانند حالت تهوع ، سنگینی و یبوست . در این مقاله اطلاعاتی را درباره علت یبوست در بارداری و راه درمان آن در اختیارتان میگذاریم .

علت یبوست در بارداری

یبوست در بارداری دلایل مختلفی دارد . برخی از این دلایل عبارتند از : کم آبی ،هورمون ها و قرص آهن . در قسمت زیر به اختصار انها را توضیح میدهیم .

هورمون ها از علت یبوست در بارداری

به گزارش آسان طب ، تغییرات هورمونی که در دوران بارداری اتفاق می افتد ( مخصوصا در ماه های آخر) موجب ان میشود که برخی ماهیچه ها مانند ماهیچه ها یا عضله هایی که باعث فشارآوردن به غذاها به سمت دستگاه گوارش می شود، شل شوند . شل شدن این ماهیچه ها سبب انتقال سریع غذاها به سمت روده خواهد شد و در نتیجه مشکل یبوست در بارداری پدید می اید .

قرص آهن از علت یبوست در بارداری

جالب است بدانید یکی از علل یبوست در بارداری مکمل آهن است. چرا که مکمل آهن گاهی ممکن است در روند هضم غذا مشکل ایجاد می کند. بخشی از این آهن از جریان خون خارج می شود . اما بخشی دیگر به سمت روده ها می رود و در ترکیب با سایر مواد، باعث حالت سفتی در شکم و یبوست در بارداری خواهد شد. لازم به ذکر است در دوران بارداری برای اینکه نشستن تان روی صندلی دچار مشکل نشود، از حلقه های پلاستیکی مخصوص این کار که در داروخانه یا مراکز فروش لوازم پزشکی یافت میشود ، استفاده کنید.

کم آبی از علت یبوست در بارداری

یکی از نشانه های بارداری حالت تهوع است . اگر شما هم مانند بسیاری افراد از حالت تهوع در ماه های اولیه بارداری رنج می برید، سعی کنید مقدار تعیین شده ای غذا و نوشیدنی برای حرکت روده هایتان بخورید. اگر باز هم حالت تهوع داشتید، احتمالا به دلیل عملکرد غلط روده ها و دفع سخت مدفوع یا همان یبوست میباشد. کم آبی بدن هم ممکن است باعث ادامه دار شدن حالت تهوع بشود.

درمان یبوست در بارداری

برای درمان یبوست در بارداری سعی کنید تا جایی که میتوانید بیشتر آب بنوشید چون به حرکت روده ها کمک می کند. اگر در دوران بارداری یبوست داشتید، سعی کنید پوست میوه را جدا نکنید . دلیل این امر انست که پوست میوه ها سرشار از فیبر هستند و در نتیجه به افزایش سرعت حرکت غذاها به سمت روده و اجابت مزاج شما کمک می کنند. البته میوه را کاملا با آب و کمی مایع ظرفشویی ضدعفونی کنید .


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

فواید نور آفتاب

با نور آفتاب بیماری زدایی کنید

عوارض و فواید مسکن ژلوفن

رفع استرس ، روش های ساده برای مقابله با استرس

رفع استرس ، روش های ساده برای مقابله با استرس

فواید سیب و خواص سیب

سیب ، خواص سیب و فواید سیب

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code