تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مهترین علایم و عوارض شیزوفرنی

مجله پزشکی آسان طب » روانشناسی » مهترین علایم و عوارض شیزوفرنی

یکی از مهمترین عوارض شیزوفرنی اوهام و توهم است. اکثرا این اوهام شامل شنیدن صدا ها است. در کنار آن این توهمات میتواند شامل : دیدن، احساس کردن، چشیدن مزه، استشمام کردن چیزهایی که به نظر شخص کاملا حقیقی می باشد و ... باشد.

عوارض شیزوفرنی

بیماری شیزوفرنی  و جنون جوانی یکی از بیماری های روحی و روانی است که عوارض بدی هم دارد. از عوارض شیزوفرنی میتوان به توهم و کناره گیری از جامعه اشاره کرد. همچنین داروهایی که برای درمان این بیماری استفاده میکنیم هم عوارض خاص خود را دارد.
 .

به گزارش گروه علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از نشریه تخصصی اعصاب، بیماری شیزوفرنی تنها خاص دوران جوانی نیست و در میان کودکان و بزرگسالان هم دیده شده است. سن شایع بیماری شیزوفرنی در میان زنان حدود سنین 25 تا 35 سالگی و  در میان مردان 15 تا 25 سالگی می باشد.

طبق بررسیهای بدست آمده عواملی نظیر مصرف مواد مخدر به ویژه حشیش، عفونت های حاد مغزی به ویژه در ناحیه مخچه و استرس ها باعث به وجود آمدن جنون جوانی و شیزفرنی خواهند شد. توهمات کاذب یا به عبارتی ادراک کاذب در شرایطی که محرک و یا عاملی خارجی برای آن موجود نیست از عوامل مهم ابتلا به جنون جوانی یا شیزوفرنی می باشد. اگر یک یا دو نشانه به ویژه توهمات کاذب را در شخصی دیدید، سریعا او را به نزد پزشک ببرید تا از پیشرفته شدن بیماری جلوگیری کند.

عوارض شیزوفرنی و جنون جوانی

1-اوهام یکی از مهمترین عوارض شیزوفرنی اوهام و توهم است. اکثرا این اوهام شامل شنیدن صدا ها است. در کنار آن این توهمات میتواند شامل : دیدن، احساس کردن، چشیدن مزه، استشمام کردن چیزهایی که به نظر شخص کاملا حقیقی می باشد و …  باشد.
 .
2-اختلال در تفکر یکی دیگر از عوارض شیزوفرنی اختلال در تفکر است . زمانی که هیچ نوع ارتباط منطقی در گفتار فرد دیده نمی شود ممکن است که افکار و گفتار در هم آمیخته و مشکلاتی را پدید آورد .
 .
3- بیان کند احساسات در بیماری شیزوفرنی ممکن است توانایی فرد در بیان احساساتش به طور زیادی کاهش یابد. این مورد معمولا همراه با واکنش های نادرست در رویارویی با موقعیت های غمگین اتفاق می افتد .
 .
4- عدم کار آیی به گزارش آسان طب ، عدم کارایی یکی دیگر از عوارض شیزوفرنی است. گاهی وقت ها در بیماری شیزوفرنی شخص حتی توانایی انجام فعالیت های روزانه مثل شستن و آشپزی را هم ندارد.
 .
5- مشکل در فکر کردندر بیماری شیزوفرنی تمرکز فرد، حافظه، وتوانایی برنامه ریزی و سازمان دهی ممکن است که تحت تاُثیر قرار بگیرد. در نتیجه شخص مورد نظر در ارایه ی استدلال، ارتباط ،و انجام فعالیت های روزمره ی خود به مشکل بر می خورد.
.
6- کناره گیری از جامعه یکی دیگر از عوارض شیزوفرنی کناره گیری از جامعه است. این ترس میتواند به دلایل ترس از مورد آسیب قرار گرفتن از جانب افراد، و یا ترس از مراودات با سایرین به دلیل فقدان مهارت های اجتماعی باشد .

# # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان بیش فعالی کودکان

درمان بیش فعالی کودکان چگونه است ؟

چگونه به ایده‌ های درخشان برسیم؟

استعداد کودک تان را پیدا کنید و آن را شکوفا سازید

پرخاشگری کودکان

با پرخاشگری کودکان مقابله کنید

پربازدید های روانشناسی

نظرات شما

*

code