کد :30174 26 مرداد 1395 67 دسته : سلامت همیار آسان طب

رنگ مو در بارداری باعث بروز آرتریتیس رماتیسمی می‌شود. جالب است بدانید که رنگ‌ موهای تیره‌تر بسیار خطرناك‌تر هستند. از دیگر عوارض رنگ مو در بارداری اینست که این رنگها باعث افزایش احتمال بروز سرطان در جنین خواهند شد.

عوارض رنگ مو در بارداری

عوارض رنگ مو در بارداری

مادر شدن یک وظیفه سنگین است که قبل از بارداری باید اطلاعات زیادی را درباره آن کسب کنید . شما مسئولیت سنگینی در بارداری دارد و باید از نوزاد درون شکم خود مراقبت کنید تابه سلامت به دنیا بیاید . به نظر شما لذت رنگ کردن مو در بارداری بیشتر است یا لذت به دنیا اوردن یک کودک سالم ؟ پس تا جایی که میتوانید این کار را انجام ندهید .

مصرف رنگ مو در بارداری و عوارض رنگ مو در بارداری

حداقل رنگ کردن موها را به سه ماهه دوم بارداری بیندازید . چون در این زمان کمتر به جنین آسیب می‌رسد. همچنین هنگام رنگ مو در بارداری سراغ موادی بروید که مواد شیمیایی کم‌خطری را به سطح پوست کف سرتان می‌رسانند. همچنین باید بدانید که برخی از رنگ‌های نیمه دائمی بسیار سالم‌تر و مطمئن‌تر از رنگ‌های دائمی برای خانم‌های باردار هستند. به گزارش اسان طب حداقل خانم‌هایی که مجبور به رنگ کردن موها هستند و فکر میکنند موهایشان افتضاح شده ، از رنگ‌های گیاهی استفاده کنند و در کنار آن نکات ایمنی را بسیار رعایت کنند. متاسفانه تمام مواد شیمیایی سمی موجود در رنگ موها، از مواد سرطان‌زا هستند و باعث آسیب‌دیدگی ساقه مو می‌شوند. برای یک خانم باردار این مضرات چند برابر بیشتر می‌شوند چرا که به جنین نیز آسیب خواهد رساند .

عوارض رنگ مو در بارداری برای هم مادر و هم جنین بسیار خطرناک است . جالب است بدانید حتی یک مادر باردار نباید در هوایی نفس بکشد که بوی این مواد پخش شده‌اند. پروکسید هیدروژن و آمونیاک در 3 ماه نخست بارداری بسیار خطرناک است و به جنین اسیب جدی میرساند . دلیل این امر آنست که برخی از مواد شیمیایی باعث بروز برخی نارسایی‌های ژنتیکی در جنین می‌شوند. مطابق تحقیقات به عمل آمده در سال 1998 این رنگ موها احتمال بروز نارسایی قلبی را تا حدود 3 درصد در جنین افزایش خواهد داد. حتی مقدار بسیار کمی از مواد شیمیایی موجود در رنگ‌ها می‌تواند به جنین برسد. اما با وجود تمام این توصیه‌ها برای منع مصرف رنگ مو در این دوران باز هم عده‌ای تمایل به مصرف آنها دارند و برایشان مهم نیست که بخاطر زیبایی ماهیانه سلامت فرزندشان به خطر بیفتد .

عوارض رنگ مو در بارداری چیست ؟

یکی از عوارض رنگ مو در بارداری اینست که آنها سرشار از مواد شیمیایی مختلف هستند و اغلب از سرطان‌زاهای فعال میباشند. حتی نفس کشیدن در هوای آنها  هم ضرر دارد .

– رنگ مو در بارداری باعث بروز آرتریتیس رماتیسمی می‌شود. طبق تحقیقات بدست امده تحمل درد آرتریتیس رماتیسمی برای همه دردناک است اما باید بدانید که این رنگ‌های شیمیایی، احتمال ابتلا و بروز آنها را افزایش می‌دهند.

– جالب است بدانید که رنگ‌ موهای تیره‌تر بسیار خطرناک‌تر هستند.

– به گزارش آسان طب ، از دیگر عوارض رنگ مو در بارداری  اینست که این رنگها باعث افزایش احتمال بروز سرطان در جنین خواهند شد .

– همچنین مصرف رنگ مو در بارداری باعث افزایش احتمال بروز سرطان در مادر می‌شوند. سرطان‌هایی از قبیل سرطان مثاله و سرطان دستگاه لنفاوی

نکات مهم درباره عوارض رنگ مو در بارداری

اگر باز هم میخواهید با وجود این عوارض موهایتان را رنگ کنید حداقل نکات زیر را جدی بگیرید :

-یادتان باشد که کف سر خود را بعد از رنگ کردن خیلی خوب و دقیق بشوئید.

– نکته دیگر اینکه برای کاهش عوارض رنگ مو در بارداری در حین رنگ کردن موها نه چیزی بخورید و نه چیزی بیاشامید .

– باز هم تاکید میکنیم تااااکید میکنییییم  تا حد امکان در سه ماه نخست بارداری از رنگ مو استفاده نکنید.

– برای کاهش عوارض رنگ مو در بارداری  قبل از استفاده رنگ‌ها به دستورالعمل‌‌شان توجه کنید.

-این نکته را در ذهن خود بسپارید که از رنگ‌های با کیفیت استفاده کنید و به دنبال برندهای ارزان قیمت نباشید.

– برای کاهش عوارض رنگ مو در بارداری یادتان باشد که حتما در حین رنگ کردن دستکش به دست داشته باشید.

– یک نکته مهم درمورد استفاده رنگ مو در بارداری اینست که رنگ را روی ساقه‌‌های مو بمالید نه کف سر تا رنگ وارد جریان خون‌تان نشود.

بررسی علت یبوست در بارداری و درمان سریع

-به گزارش آسان طب  از رنگ مو برای رنگ کردن مژه‌ها و ابروها استفاده نکنید چرا که ممکن است باعث بروز عفونت و تورم شود. نگذارید رنگ مو برای مدت زمان طولانی روی موهایتان بماند و در فضای باز موهایتان را رنگ کنید جایی که هوا به خوبی جریان داشته باشد .

نظرات