تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سبک زندگی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

نحوه پرورش گل شمعدانی معرفی گل شمعدانی

مجله پزشکی آسان طب » گل و گیاه » نحوه پرورش گل شمعدانی معرفی گل شمعدانی

برای تکثیر گل شمعدانی باید از اوایل تا اواخر تابستان اقدام کرد. برای اینکار کافیست قلمه های انتهایی ساقه را با یک چاقوی تیز حدودا 10 سانتیمتر جدا کنید. سپس ....

پرورش گل شمعدانی

گل شمعدانی یکی از گل های زیباست که طرفداران خاص خود را دارد. شاید این گل را در ایوان مادربزرگ ها دیده باشید. این گل طرحی سنتی و دلنشین به خانه ما می دهد. نام علمی گل شمعدانی PELARGONIUM HORTOM است . گل شمعدانی از خانواده GERANIACEAE  می باشد و بومی منطقه آفریقای جنوبی مخصوصا ناحیه کاپ است. گل شمعدانی معمولا چند ساله می باشد و ارتفاعش در طبیعت در حدود یک تا ۲متر است.

این مطلب از سایت آسان طب asanteb.com کپی شده است.

پرورش گل شمعدانی

پرورش گل شمعدانی

نحوه پرورش گل شمعدانی

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب اطلاعاتی را درباره نحوه پرورش گل شمعدانی در اختیارتان می گذاریم :

مراقبت از گل شمعدانی :

گل شمعدانی به نور زیاد و گرمای معمولی نیاز دارد.

همچنین برای مراقبت از گل شمعدانی آبیاری فراوان و رطوبت کم تا متوسط  را فراموش نکنید.

خاک آن باید قلیایی باشد.

کود مورد نیاز برای شمعدانی :

در باره کود گل شمعدانی برای پرورش گل شمعدانی باید بگوییم که باید به میزان 5 گرم در لیتر، هر هفته یکبار، از اردیبهشت تا شهریور به این گل کود داده شود.

خاک مورد نیزاز شمعدانی :

به گزارش آسان طب مخلوطی از خاک جنگلی ، تورب و ماسه، برای رشد  گیاه شمعدانی عالی است. این خاک باید بدون ماده آهکی باشد، وگرنه گل را از بین می برد.

عکس گل شمعدانی

عکس گل شمعدانی

ازدیاد گل شمعدانی یا تکثیر گل شمعدانی

برای تکثیر گل شمعدانی  و پرورش گل شمعدانی باید از اوایل تا اواخر تابستان اقدام کرد. برای اینکار کافیست قلمه های انتهایی ساقه را با یک چاقوی تیز حدودا 10 سانتیمتر جدا کنید. در مرحله بعدی برگهای پایینی ان را جدا کنید. سپس انتهای قلمه را  در پودر هورمون ریشه زایی فرو کنید.  شما باید در گلدانی با قطر دهانه 9 سانتیمتر، حاوی کمپوست بذر و قلمه را بگذارید. ریشه دهی قلمه شمعدانی یک ماه طول خواهد کشید.

زنگ تفریح : روش قلمه زدن گل بنفشه درمنزل

به گزارش آسان طب دمای محیط برای تکثیر این گل باید روی 18 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. زمانی که ریشه ها رشد کردند، گیاه را در گلدانی با قطر دهانه 13سانتیمتر، حاوی کمپوست با پایه پیت قرار دهید. در پرورش گل شمعدانی زمانی گلدان را باید آب دهید که خاکش خشک خشک باشد.

این مطلب از سایت آسان طب asanteb.com کپی شده است.

عکس گل شمعدانی

عکس گل شمعدانی


# # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تغذیه کودک نارس

نحوه مصرف شیر مادر برای تغذیه کودک نارس

گیاه سیکاس و هر آنچه باید بدانید

طرز تهیه لوبیاپلو ی خوش طعم

طرز تهیه آش رشته خوش مزه

پربازدید های سبک زندگی , گل و گیاه

نظرات شما

*

code