تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

آموزش بادکش انداختن یا آموزش عملی بادکش

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » آموزش بادکش انداختن یا آموزش عملی بادکش

در روش بادکش درمانی، وسیله کار فنجان‌های مخصوصی است که هدف انها ایجاد مکش روی پوست بیمار می باشد. جنس این فنجان‌ ها میتواند شیشه، چوب بامبو و سفال باشد.

آموزش بادکش

آموزش بادکش انداختن چندان سخت نیست . شما بعد از چند بار تمرین با دستگاه بادکش به ان مسلط می شوید. بادکش یا حجامت خشک یکی ازروشهای درمانی در طب‌ سنتی است که تاثیرات مفیدی برای بدن ما دارد. در روش بادکش درمانی، وسیله کار فنجان‌های مخصوصی است که هدف انها یجاد مکش روی پوست بیمار می باشد. جنس این فنجان‌ ها میتواند شیشه، چوب بامبو و سفال باشد.

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره بادکش در سایت آسان طب asanteb.com در اختیارتان می گذاریم بهره کافی را ببرید.

آموزش بادکش انداختن

آموزش بادکش انداختن . عکس یک بادکش سنتی در موزه پاریس

آموزش بادکش انداختن

برای انجام بادکش باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

۱- در اولین مرحله در آموزش بادکش انداختن ابتدا یک پنس و یا  یک قیچی مناسب (  قیچی سبک کاغذ بری یا قیچی های استیل ا) آماده کنید.

۲- در مرحله بعدی برای این کار مقدار لازم پنبه را با پنس بگیرید و سپس پنس را قفل کنید.

۳- نوک پنس را کف دست خود بگذارید و دست خود را ببندید. سپس فشار ملایمی روی دستتان اعمال کنید و انگاه با دست دیگر، پنس یا قیچی را در یک جهت بچرخانید . شاید بپرسید این کار برای چیست ؟ این کار برای اینست که پنبه دور پنس به خوبی پیچیده شود تا بتوانید از ان استفاده کنید.

۴- به گزارش آسان طب بعد از انجام مرحله 3 باید طول پیله ای که از پنبه تشکیل شد، حدود سه سانتی متر و عرض آن در بیشترین جا حدود یک و نیم سانتی متر باشد. اگر غیر این بود دوباره این کار را کنید. کم کم با تمرین کردن اندازه کافی دستتان می اید.

۵- اکنون باید تعدادی استکان یا لیوان شیشه ای آماده کنید.  تعداد و اندازه آنها با توجه به محل بادکش متغییر است. یعنی هر چه منطقه وسیعتر بود ، تعداد لیوان ها بیشتر باید باشد. یا مثلا هر چه بافت چربی و عضله منطقه نسبت به بافت استخوانی بیشتر بود، شما باید استکان یا لیوان بزرگتری را انتخاب کنید.

ادامه مراحل آموزش عملی بادکش 

۶- در مرحله بعدی برای آموزش بادکش انداختن محل بادکش را با یک روغن مناسب چرب کنید.( برای این کار از روغن هایی مثل زیتون، کنجد ، هسته قیسی، بادام تلخ، سیاهدانه و … کمک بگیرید.) روغن زدن برای نتیجه بهتر گرفتن از بادکش است.

۷- درمرحله هفتم باید نوک پنس را داخل الکل فرو کنید تا پنبه کاملا الکلی شود. سپس پنبه را به لبه شیشه بگیرید تا الکل ان گرفته شود.  الکل صنعتی نسبت به الکل طبی، آتش بهتر و بادکش موثرتری را دارد.

۸- در این جا باید پنبه الکلی شده را آتش بزنید.

۹- لیوان را با دست دیگرتان بگیرید . به گزارش آسان طب  هر دو دست باید در حداقل فاصله نسبت به پوست بدن قرار گیرد.

فقط برای یک لحظه نه بیشتر ، پنبه اتشی را داخل لیوان  بکنید و سریعا از آن خارج کنید. اکنون سریعا لیوان را روی پوست بگذارید. میبینید که پوست، به داخل لیوان برآمده می شود. میبینید که لیوان به خوبی به پوست شما می چسبد.

آموزش بادکش انداختن

آموزش بادکش انداختن

۱۰- اگر مراحل بالا را درست انجام بدهید ، پوست بین ۲ تا ۳ سانتی متر به داخل لیوان بر آمده می شود.( البته در پوست های مختلف، نقاط مختلف بدن و در اندازه های مختلف لیوان، این مقدار می تواند متفاوت باشد) .

۱۱- اینجا یاداوری میکنیم که لیوان بادکش باید حدود  ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، روی پوست باقی بماند. در پایان با وارد کردن کمی فشار به لبه لیوان و کشیدن ارام به سمت خود ، کمی هوا وارد انجا می شود و لیوان از ان جدا می شود.

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره بادکش در سایت آسان طب asanteb.com در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تومورهای مفصلی ; سینویت ویلوندولر

کم خونی چیست

کم خونی چیست و چگونه با آن مقابله کنیم؟

دندان درد در بارداری

دندان درد در بارداری ؛ علت و عوارض

فواید زیره و خواص زیره چیست

زیره، خواص و فواید زیره

پربازدید های اخبار پزشکی

نظرات شما

*

code