تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوست کاهش وزن گیاهان دارویی

نشانه ها و علایم درد زایمان چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » نشانه ها و علایم درد زایمان چیست ؟

یکی از علایم درد زایمان انقباضاتی به صورت منظم است بطوری که که فاصله زمانی بین آن ها مدام کمتر می شود. همچنین به تدریج شدت آن ها نیز بیشتر خواهد شد. رایج ترین علایم زمان زایمان شامل پارگی کیسه آب، شل شدن دهانه رحم، پایین آمدن بالای شکم، انقباض های رحمی و افزایش ترشحات موکوسی می باشد.

علایم درد زایمان

علایم درد زایمان موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. زمان زایمان دغدغه اصلی خانم های باردار است. مادرشدن یک نعمت خوب خداوند است که با هیچ حسی نمی توان عوضش کرد. ولی خب مشکلات خودش را هم دارد که با لذت دنیا امدن بچه فراموش می شود. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره نشانه ها و علایم درد زایمان اطلاعاتی را در اختیارتان می گذاریم.

علایم درد زایمان

علایم درد زایمان چیست ؟

به گزارش آسان طب زمان زایمان در زنان مختلف فرق می کند و نمیتوان یک زمان دقیق برای زایمان تعیین کرد. چون زایمان اتفاقی سریع نیست بلکه فرایندی است که در آن باید تغییرات متعدد فیزیولوژیکی در بدن مادر انجام شود و سسپ فرزند به دنیا بیاید. جالب است بدانید بدن یک زن باردار حدود یک ماه قبل از شروع زایمان آمادگی خودش را اغاز میکند تا هنگام زایمان شما علایم درد زایمان را متوجه شوید.

بیشتر بدانید : چگونه یک زایمان طبیعی موفق داشته باشیم

شما حتما درباره زمان زایمان خود با پزشکتان صحبت کرده اید. اگر حس کردید وقت زایمان شده به او زنگ بزنید. مطمین باشید او ناراحت نمی شود. او وظیفه اش همین است و به این وضع عادت دارد. وقتی او مدل حرف زدنتان و علایم درد زایمانتان را از زبان شما میفهمد ، به شما خواهد گفت که اکنون چه اقداماتی را باید انجام دهید.

بررسی نشانه ها و علایم درد زایمان

پس در هر شرایطی شماره ماما یا دکترتان را داشته باشید و به او بگویید اگر علایم خاصی را دیدم (هرچند کوچک) با شما تماس میگیرم. همچنین اگر کیسه آب شما پاره شده یا شک دارید که مایع آمنیوتیک از شما خارج شده است سریعا با ماما یا پزشک خود مشورت نمایید. در صورت مشاهده علایمی مانند خونریزی واژن، ایجاد سر درد شدید، تب، درد شکمی و یا تغییر در بینایی، کم شدن تحرک جنین و … با پزشک تماس بگیرید یا به او مراجعه کنید. هیچ چیزی را پشت گوش نیندازید.

علایم درد زایمان

نشانه درد زایمان چیست ؟

برخی از علایم درد زایمان یا نشانه های درد زایمان عبارتند از :

+یکی از علایم درد زایمان انقباضاتی به صورت منظم است بطوری که که فاصله زمانی بین آن ها مدام کمتر می شود. همچنین به تدریج شدت آن ها نیز بیشتر خواهد شد.

+یکی دیگر از علایم درد زایمان نازک شدن و نرم شدن دهانه رحم  و همچنین بزرگتر شدن ان حدود ده سانتی متر می باشد.

+پاره شدن کیسه آب اگر همراه با بروز انقباضات باشد، از علایم درد زایمان است.

+ به گزارش اسان طب شما ممکن است کمر درد مداوم داشته باشید که معمولا همراه با احساس گرفتگی عضلات باشد. یا مثلا یک ماده موکوسی مایل به قهوه ای یا خونی از شما خارج شود. این ها همه از علایم درد زایمان است.

 رایج ترین علایم زمان زایمان شامل پارگی کیسه آب، شل شدن دهانه رحم، پایین آمدن بالای شکم، انقباض های رحمی و افزایش ترشحات موکوسی می باشد.

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره علایم درد زایمان در مجله آسان طب asanteb.com در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

چک کردن موبایل همسر

چک کردن موبایل همسر صحیح است ؟

زندگی سالم خوش بین ها

زندگی سالم خوش بین ها در زندگی

شیر دادن به دوقلوها خیلی هم سخت نیست

لوس کردن بچه

لوس کردن بچه یعنی چه ؟

پربازدید های خانواده

نظرات شما

*

code