تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

آشنایی با علت سفید شدن مو در سن جوانی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » آشنایی با علت سفید شدن مو در سن جوانی

جالب است بدانید وقتیکه ما در رحم مادر هستیم موهایمان سفید است . کم کم وقتیکه ملانوسیت شروع به شکل‌گیری می‌کند موها رنگ طبیعی خود را میگیرند. اینکه رنگ سیاه باشد، قهوه‌ای، بلوند، قرمز و یا ترکیبی از همه‌ی آن‌ها، به توزیع، نوع و مقدار ملانین در لایه‌ی میانی تارهای مو بستگی دارد.

علت سفید شدن مو

 علت سفید شدن مو مختلف است. گاهی وقتها حتما متوجه شده ایم که چه ما چه دیگران خیلی زودتر از اینکه به پیری برسیم موهایمان سفید یا خاکستری می شود. اما براستی علت سفید شدن مو چیست ؟ در این بخش از آسان طب در رابطه با این مساله اطلاعاتی را در اختیارتان می گذاریم.

علت سفید شدن مو

علت سفید شدن مو یا خاکستری شدن مو چیست ؟

جالب است بدانید وقتیکه ما در رحم مادر هستیم موهایمان سفید است . کم کم وقتیکه ملانوسیت شروع به  شکل‌گیری می‌کند موها رنگ طبیعی خود را میگیرند. اینکه رنگ سیاه باشد، قهوه‌ای، بلوند، قرمز و یا ترکیبی از همه‌ی آن‌ها،  به توزیع، نوع و مقدار ملانین در لایه‌ی میانی تارهای مو بستگی دارد.

ملانوسیت به معرفی ملانین به کراتین مو ادامه میدهد و به موهای ما رنگ موی زمان تولد را می دهد. با گذشت سال‌ها آنزیم هایی به  نام تلومراز باعث کند شدن تولید ملانین می‌شوند و این منجر به روشن تر شدن مو های شما می شود.

استرس یک علت سفید شدن مو

استرس یک علت سفید شدن مو است. استرس مانند فاکتورهای دیگر زندگی می‌تواند تأثیر زیادی روی سلامت موها داشته باشد. تنها استرس باعث خاکستری شدن موهای شما نمی‌شود اما به مرور می‌تواند به این فرایند در کسانی که سابقه‌ی ژنتیکی سفید شدن مو را دارند سرعت دهد.

سایر علت سفید شدن مو

سفیدی مو تنها برای سن و ژنتیک نیست. فاکتورهای دیگری نیز در زندگی شما هستند – چه  در کنترل شما باشند یا نه – که می‌توانند باعث سریع تر شدن این اتفاق شوند. برای مثال بسیاری از چیزهایی که روی سلامت بدن اثر دارند بر ظاهر شما و البته سفیدی موها نیز موثرند. رژیم غذایی، استرس، خواب نامناسب، داروها، سیگار و … همه می‌توانند روی سفیدی موهای شما اثرگذار باشند.

سفید شدن مو چه زمانی این اتفاق می‌افتد ؟

زمان خاکستری شدن موهای شما بیشتر از سن بستگی به ژنتیک دارد. مشابه ریزش مو، خاکستری  شدن موها نیز نتیجه‌ی ژنتیک است. شما می‌توانید به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود نگاه کنید تا حدس بزنید چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد.

این‌طور نیست که یک روز بیدار شوید و ببینید همه‌ی موهایتان سفید شده‌اند. این یک فرآیند است که الگویی را دنبال می‌کند. موهای خاکستری در ابتدا در اطراف گیجگاه ظاهر می‌شوند و به  تدریج پیش‌رفته و همه‌ی جمجمه را فرا خواهند گرفت.

نژاد در مورد خاکستری شدن موها نقش زیادی دارد. زنان سفیدپوست در اواسط سی سالگی شاهد موهای سفید خواهند بود، برای زنان آسیایی این اتفاق در اواخر سی سالگی می‌افتد و برای زنان آمریکایی و آفریقایی در اواسط 40 سالگی.

در مقایسه‌ی زنان و مردان هم سن مشاهده می‌شود مردان بیشتر از زنان دارای موهای سفید هستند.


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

سلامت چشم

داروهایی پر ضرر برای سلامت چشم

عنصر منگنز و اطلاعات علمی

سردرد عروقی و راه های مبارزه با آن

آموزش سلامت جنسی

آموزش سلامت جنسی در مدارس

پربازدید های اخبار پزشکی

نظرات شما

*

code