تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با مطالب ویژه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

امسال دوبار شب یلدا داریم | دلیل تکرار شب یلدا 95

مجله پزشکی آسان طب » مطالب ویژه » امسال دوبار شب یلدا داریم | دلیل تکرار شب یلدا 95

دوشب یلدا , دلیل تکرار شب یلدا , چرا شب یلدا , شب چله دوبار است,شب یلدا 95

طبق یک اتفاق جالب به گزارش مجله پزشکی اسان طب امسال ما دوتا یلدا داریم !!! اما شاید براتون سوال پیش اومده باشه که

چرا امسال دو بار شب یلدا داریم؟

درواقع به گفته عضو ستاد استهلال تهران امشب و فردا شب طول شب در تهران حدود 14 ساعت و 15 دقیقه و 51 ثانیه می باشد، همینطور طول شب در طولانی‌ترین شب سال حدود 14 ساعت و 39 دقیقه و 18 ثانیه است که مربوط به شمالی‌ترین شهر ایران یعنی پارس‌آباد است. کوتاه‌ترین شب در ایران نیز مربوط به چابهار با زمان حدود 13 ساعت و 26 دقیقه و 36 ثانیه می باشد
ابراهیمی سراجی عنوان کرد: به دلیل اینکه امسال انقلاب زمستانی در تاریخ یک دی ماه و در ساعت 14 و 14 دقیقه اتفاق می‌افتد بنابراین امسال از نظر نجومی دو تا شب یلدا داریم.
 در مناطق قطبی شمالی از عرض 63.5 درجه به بالا خورشید طلوع نمی‌کند و در این مناطق طول شب به حداکثر خود می‌رسد مانند اسکاندیناوی.
عضو ستاد استهلال استان تهران یادآور شد: افراد می‌توانند امشب سه سیاره عطارد، زهره و مریخ را در آسمان شامگاهی مشاهده کنند که سیاره عطارد در صورت فلکی قوس کماندار و در زمان حدود 20 دقیقه در موقعیت 6 تا 7 درجه با افق پس از غروب خورشید توسط چشم غیرمسلح به راحتی رویت می‌شود، همچنین سیاره زهره نیز با وضوح کامل مشاهده می‌شود. سیاره مریخ کم‌نور است و در صورت فلکی دلو در موقعیت 16 درجه سمت چپ و بالای سیاره زهره قرار دارد.
ابراهیمی سراجی تصریح کرد: امشب با غروب خورشید حاکمان آسمان زمستانی(شش صورت فلکی شکارچی، گاو، دوپیکر، ارابه‌ران، سگ بزرگ و سگ کوچک) به تدریج از آسمان شرقی طلوع می‌کند که شش ستاره پرنور متعلق به این شش صورت فلکی تشکیل شش ضلعی زمستانی را می‌دهد.
وی اظهار داشت: این شش ستاره پرنور عبارتند از: پای جبار(شکارچی)، چشم گاو(گاو)، عیوق (ارابه ران)، پولوکس (دوپیکر)، شعرای شامی( سگ کوچک) و شباهنگ (سگ بزرگ).
ستاد استهلال استان تهران عنوان کرد: افراد از ساعت 8 شب می‌توانند پرنورترین ستاره ظاهری آسمان (شباهنگ) که هشت سال نوری با ما فاصله دارد را رصد کنند، همچنین ماه امشب به تربیع آخر خود می‌رسد و از حدود نیمه‌شب (12 شب) طلوع می‌کند و پنجشنبه شب به نزدیکی سیاره مشتری می‌رسد و فاصله آن با این سیاره حدود 3.5 درجه است.
منبع : مجله پزشکی اسان طب

# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خوراکی های مفید برای دندان

12 مورد از خوراکی های مفید برای دندان

طرز ساخت ته چین گوشت

فواید کلسیم

چرا کلسیم باید مصرف کرد ؟ فواید کلسیم

سندرم رایتر و آرتریت های راکتیو

سندرم رایتر و آرتریت های راکتیو Reiter Syndrom

پربازدید های مطالب ویژه

نظرات شما

*

code