تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با متفرقه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

انواع رنگ پوست در نژاد های مختلف

مجله پزشکی آسان طب » متفرقه » انواع رنگ پوست در نژاد های مختلف

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا ما زرد پوستیم و آفریقایی ها سیاه پوست؟ یا اینکه چرا وقتی که در معرض آفتاب قرار می گیریم رنگ پوست مان تیره می شود؟ پوست مردم سرتاسر جهان به رنگ های مختلفی می باشد. برای مثال مردم اروپای شمالی سفید پوست و آفریقای غربی سیاه پوست هستند و مردم جنوب شرقی آسیا زرد پوست می باشند.در حقیقت، طبقه بندی رنگ پوست افراد کار بسیار مشکلی است. هر رنگ پوستی از سایه های مختلفی برخوردار می باشد.

رنگ پوست

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا ما زرد پوستیم و آفریقایی ها سیاه پوست؟ یا اینکه چرا وقتی که در معرض آفتاب قرار می گیریم رنگ پوست مان تیره می شود؟
پوست مردم سرتاسر جهان به رنگ های مختلفی می باشد. برای مثال مردم اروپای شمالی سفید پوست و آفریقای غربی سیاه پوست هستند و مردم جنوب شرقی آسیا زرد پوست می باشند.

 
در حقیقت، طبقه بندی رنگ پوست افراد کار بسیار مشکلی است. هر رنگ پوستی از سایه های مختلفی برخوردار می باشد.
به طور کلی رنگ پوست انسان به سه رنگدانه یا پیکمان که در بدن وجود دارد بستگی دارد. اولین رنگدانه ملانین نامیده می شود که قهوه ای رنگ است و اگر در جایی تجمع کند مشکلی به نظر می رسد.

 
دومین رنگدانه کاروتن نامیده می شود که زرد رنگ است و سومین رنگدانه هم هموگلبین است که رنگدانه ی قرمز خون است که رنگ پوست در حضور این نوع رنگدانه شیره ای رنگ خواهد بود. مخلوط این سه رنگدانه به مقدار مختلف رنگ های مختلفی را در پوست تولید می کند. شخصی که ملانین بیشتری در بدنش باشد، پوست بدنش تیره تر می شود، در حالیکه شخصی که کاروتن بیشتری داشته باشد رنگ پوستش زرد خواهد شد.

 
هنگامی که بافت های بدن در معرض تابش اشعه ی ماورای بنفش نور خورشید قرار گیرند، ملانین بیشتری تولید می کند. به همین دلیل است که رنگ پوست مردمی که در نواحی گرمسیری زندگی می کنند بسیار تیره می باشد. اگر چند روز به طور پیوسته در زیر تابش آفتاب کار کنیم پوست ما تیره می شود.

 
به گزارش آسان طب مردمی که در نواحی سردتر زندگی می کنند رنگ پوست شان روشن تر می باشد چرا که پوستشان از مقدار کمتری ملانین تشکیل شده است. کمبود ایین رنگدانه ها در بدن نیز موجب تولید خال های سفید می شود که لکودرما نامیده می شود. هر کسی ممکن است دچار این بیماری شود.

 

طبقه بندی انواع رنگ پوست

 

 

 

پوست سفید: پوستی است بدون ماده رنگی. این نوع پوست بسیار سفید و شیری رنگ است و رگهای زیر آن قابل رویت هستند. موها سفید و بیرنگ هستند و عنبیه چشم معمولا صورتی یا آبی و حدقه چشم قرمز پررنگ است که البته این نوع پوست بسیار نادر است.

 
پوست روشن: پوستی است که کمی صورتی به نظر میرسد. اشخاص صاحب این رنگ پوست معمولا بلند قد با موهای بلند هستند و بیشتر در کشورهای شمال غربی اروپا زندگی میکنند.

 
پوست طلایی: این رنگ پوست ها اگر روشن باشند زرد و اگر کمی تیره باشند، ته رنگ طلایی دارند. دارنده این رنگ پوست ها را معمولا زردپوست میخوانیم که این امر همیشه درست نیست. بیشتر مردم پوست زرد با ته رنگ طلایی دارند.

 
پوست خرمایی (گندمی): گاهی افرادی را میبینیم که میتوانیم بگوییم رنگ پوست شان خرمایی است. این پوست میتواند قهوه ای روشن یا تیره باشد با ته رنگ زرد یا قرمز.

 
پوست آبنوسی: آبنوس نام چوبی است که تقریبا سیاه استولی نه خیلی سیاه. انواع پوستهای بسیار تیره مثلا زیتونی تیره، زرد و قهوه ای را در این رده قرار میدهیم.

 
پوست زیتونی: این رنگ پوست را بیشتر شبیه رنگ زیتون میدانند و معمولا رنگی است زرد مایل به سبز با ترکیبی از قهوه ای و افرادی با رنگ پوست معمولا موهای تیره دارند. با توجه به رنگ پوستهای مختلف باید کمی هم ترکیب رنگ را بدانیم تا انتخاب رنگ مواد آرایش برایمان ساده تر باشد.

 

رنگ پوست ایرانیان

ایرانیان در دوران باستان و اسلامی به علت شرایط نامناسب زندگی و همچنین پرداختن به کشاورزی در زیر نور خورشید بدن میزان رنگدانه های پوست و مو و چشم انها برای جاوگیری از صدمات اشعه های مضر ثابت ماند اما امروزه سه عامل تغذیه-بهداشت و درمان -پرهیز از تماس با نور افتاب به مدت طولانی بدن میزان ملانین پوست را نسل به نسل کاهش داد و امروزه ما شاهد چشمان رنگی و موهای طلایی و رنگ پوست روشن در کودکان ایرانی هستیم که روز به روز بر امار آنها افزوده میشود.


# # # # #

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه دادن دارو به کودکان

عکسهای گل کاملیا

آموزش کاشت گل کاملیا و نحوه پرورش

نگاهی به کبالت ، کرومیوم و گوگرد

نرم افزار چاپ چک

نرم افزار چاپ چک

پربازدید های متفرقه

نظرات شما

*

code