آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

طرز تهیه سرمه بادام و فندق و قلم گاو

34924 10 بهمن 1395 سبک زندگی آسان طب » سبک زندگی » طرز تهیه سرمه بادام و فندق و قلم گاو همیار آسان طب

به گزارش آسان طب سرمه بادام شیرین میتواند بهترین سرمه برای چشم باشد. برای تهیه سرمه بادام شیرین در اولین مرحله باید تعداد بادام را مغز کنید. سپس تک تک انها را در سوزنی کرده و روی حرارت اتش می گذاریم. بادام شروع به شعله گرفتن میکند. سریع ان را داخل کاسه ای گذاشته و درش را خوب بگذارید. بادام در ان داخل شروع به سوختن می کند و دودش به ظرف بالایی میرود. سپس ...

طرز تهیه سرمه

سرمه چشم از قدیم الایام برای تقویت ابرو و مژه و همچنین زیبایی و ارایش چشم استفاده می شده است. همچنین اکثرا به عنوان مداد چشم و مداد ابرو از ان استفاده می کنند. البته سرمه باید سرمه اصل باشد و زغال پودر شده نباشد. پس در هنگام خرید باید از اصل بودن ان مطمین شویم.

ولی خب نمی شود که به همه اعتماد کرد. هیچ بغالی نمی گوید ماست من ترش است. پس چاره چیست ؟ ما پیشنهاد میکنیم شما خودتان سرمه را در منزل تهیه کنید. هم می توانید ان را با بادام و فندق درست کنید . هم میتوانید از قلم گاو برای درست کردن سرمه کمک بگیرید. که هر دوی اینها پر از فایده هستند.

طرز تهیه سرمه و انواع سرمه

سرمه اگر بهداشتی و طبیعی نباشد عوارض زیادی برای ابرو و مژه و حتی چشم ما دارد. چون ممکن است ناخوداگاه این پودر وارد چشم هم بشود. به همین دلیل ما در اینجا طرز تهیه انواع سرمه در خانه را به شما ارائه می کنیم.

طرز تهیه سرمه بادام و فندق

به گزارش آسان طب سرمه بادام شیرین میتواند بهترین سرمه برای چشم باشد.

برای تهیه سرمه بادام شیرین در اولین مرحله باید تعداد بادام را مغز کنید. سپس تک تک انها را در سوزنی کرده و روی حرارت اتش می گذاریم. بادام شروع به شعله گرفتن میکند. سریع ان را داخل کاسه ای گذاشته و درش را خوب بگذارید.

بادام شیرین در ان داخل شروع به سوختن می کند و دودش به ظرف بالایی میرود.

حال شما میتوانید ظرف رویی را بردارید و دودها را ارام جدا کرده در ظرف مورد نظر بریزید.

این کار کمی زمان میبرد ولی خب قرار نیست این سرمه را بخوریم . مطمین باشید شما برای مدتی سرمه خواهید داشت.

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه

طرز تهیه سرمه قلم گاو 

در طرز تهیه سرمه قلم گاو آمده است که باید اول از همه  قلم گاو یا گوساله را از وسط نصف کنید . سپس تمام مغز آن را از داخلش خارج کنید.

در مرحله بعدی این مغزها را داخل کاسه ای بریزید و روی بخار آب  قرار دهید تا حسابی آب شود.

در این بخش از طرز تهیه سرمه گاو ، کاسه را از روی بخار آب بردارید. حالا  دو عدد آجر را روی زمین بگذارید و با کمک انها یک اجاق درست کنید. حال این کاسه را روی اجاق بگذارید و داخل آن را یک تکه پنبه و یا یک تکه باند گاز بگذارید.

طوریکه  مقداری از باند یا پنبه بیرون از روغن باشد، حالا آن باند یا پنبه را آتش بزنید و یک ظرف بر روی آن بگذارید. فقط یادتان باشد که بین آنها فاصله باشد و گرنه آتش خاموش می شود . در این بخش هم عین طرز تهیه سرمه بادام دود حاصل از سوختن به ظرف بالا می چسبد و سرمه را تشکیل می شود. سعی کنید هر دفعه سرمه ها را خالی کنید تا به داخل ظرف برنگردد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره طرز تهیه سرمه تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید . سعی کنید برای یکبار هم که شده این روش ها را امتحان کنید.

 


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code