http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان سرطان درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خواص گزنه برای مو و دیابت و لاغری

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » خواص گزنه برای مو و دیابت و لاغری

گزنه برای سلامتی ما و درمان بسیاری از بیماری ها مفید است. از مهمترین خواص گزنه میتوان به جلوگیری از ریزش مو ، لاغری و درمان دیابت اشاره کرد. همچنین مصرف گزنه نقرس را تسکین داده و برگهای ان زگیل را درمان می کند. در این بخش از مجله پزشکی اسان طب مهمترین خواص گزنه را برای شما بیان می کنیم. امیدواریم از مطالعه این بخش بهره کافی را ببرید.

خواص گزنه

گزنه یکی از گیاهان دارویی است که فواید بسیاری برای درمان بیماری ها و همچنین تقویت موی سر دارد. همچنین این گیاه برای درمان دیابت توصیه شده است. خواص گزنه را در بخش زیر مطالعه کنید.

خواص گزنه و فواید گزنه

خواص گزنه و فواید گزنه

به گزارش آسان طب از خواص گزنه میتوان به درمان ریزش مو ، درمان دیابت و لاغری اشاره کرد. همچنین شما میتوانید ضماد برگهای گزنه را بر روی زگیل خود بمالید تا ان را از بین ببرد. گزنه گیاهی عرق آور و پاک کننده خلط سینه و ریه و معده است. یکی دیگر از خواص گزنه تقویت نیروی جنسی و درمان گرفتگی های کبدی است.

از دیگر خواص گزنه میتوان به پاک کردن و رفع عفونت مثانه اشاره کرد. همچنین گزنه سنگ مثانه را هم دفع میکند. برای اینکار کافیست برگ گیاه گزنه را با شیرین بیان دم کرده و میل کنید.

یکی دیگر از خواص گزنه التیام زخم ها و زخم های سرطانی است . برای تهیه ضماد گزنه برای این مشکل کافیست تخم گزنه را با عسل ترکیب کرده و مصرف کنید.برای برطرف کردن کهیر از جوشانده گزنه بمقدار سه فنجان در روز بنوشید.

گیاه گزنه موجب کاهش درد نقرس شده و همچنین ناراحتی های زنانه قبل از عادت ماهیانه ( چای گزنه ) را از بین میبرد.

یکی دیگر از خواص گزنه بر طرف کردن ناراحتیهای کلیه و درد عضلانی و همچنین کرم روده و معده است. گزنه بواسیر را درمان میکند و لاغر کننده است.

اگر برگهای گیاه را روی پوستتان بمالید درد رماتیسم را تسکین می دهد. همچنین سبب تقویت دستگاه هاضمه شده و زیاد کننده ادرار است. این گیاه شیر افزا است و مادران میتوانند با مشورت با پزشک از ان برای ازدیاد شیرشان استفاده کنند. این گیاه خلط های خونی و بیماری های پوستی را بر طرف میکند و دانه های ان عادت ماهیانه را باز میکند.

به گزارش آسان طب گیاه گزنه برای درمان کم خونی و افزایش گلبولهای قرمز مفید است. همچنین خون موجود در ادرار را رفع میکند.

.خواص گزنه و فواید گزنه

خواص گزنه برای مو

یکی دیگر از خواص گزنه جلوگیری از ریزش موی سر است. برای اینکار کافیست ۶ گرم سر شاخه‌ ها و برگها و ریشه گزنه را تنها و یا با ۳۰ گرم چای کوهی در یک لیتر آبجوش بریزید . سپس آن را آنقدر بجوشانید تا حجم مایع به نصف برسد. شبها مقداری از این مایع را به سر بمالید و صبح شست شو دهید.

طبق اطلاعات بدست امده شما میتوانید ریشه گزنه را در الکل شصت درجه خیس کنید، و آن را پانزده روز در آفتاب بگذارید و بعد صاف کنید . سه قاشق از مایع بدست امده را با آب مخلوط کنید و  به سرتان بمالید . این کار باعث جلوگیری از ریزش مو می شود.

یکی دیگر از کاربردهای گزنه برای مو اینست که برای براق شدن و جلا دادن به موها  میتوانید از چای گزنه استفاده کنید. برای اینکار کافیست ابتدا سرتان را حسابی بشویید و سپس بعد از شستشوی سر موهایتان را با چای گزنه ماساژ دهید .

بیشتر بدانید : خواص گل کلم و فواید گل کلم چیست ؟

خواص گزنه برای دیابت

یکی از خواص گزنه درمان دیابت است. این گیاه قادر است گلوکز خون را پایین بیاورد. عصاره برگ آن هم از بدن در برابر افزایش میزان قند خون و تخریب سلول های پانکراس حفاظت میکند.

شما میتوانید از این گیاه دارویی برای درمان بیماری قند استفاده کنید. برای اینکار کافیست یک فنجان چای گزنه را سه بار در روز بخورید تا کم کم نتیجه اش را بگیرید.

خواص گزنه برای لاغری

خب مسلما رژیم غذایی برای لاغری در خلق و خوی شما تاثیر می گذارد. شما میتوانید از دمنوش گزنه یا چای گیاهی باباآدم برای لاغری و کاهش وزن مصرف نمایید ، بدون اینکه خلق و خویتان عوض شود.

به گفته محققان کسانیکه رژیم غذایی خاصی را دنبال میکنند در کنار رعایت رژیمشان باید از انواع دمنوش گیاهی مانند چای گزنه یا چای باباآدم برای لاغری شان استفاده کنند. این چای ها نه تنها خاصیت چربی سوزی دارد بلکه ارام بخش است و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره خواص گزنه تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید.


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص نارنج و پوست نارنج

خواص نارنج و پوست نارنج چیست ؟

فواید خرما

خاصیت خرما و فواید خرما و خواص خرما

از بین بردن جوش

چند روش برای از بین بردن جوش ها

پیشگیری از سرطان روده بزرگ با تغذیه

پربازدید های اخبار پزشکی

نظرات شما

*

code