تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

آسنترا ، برترین داروی ضد افسردگی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » آسنترا ، برترین داروی ضد افسردگی

آسنترا قرصی برای درمان افسردگی است که باید دوز ان توسط پزشک تشخیص داده شود. آسنترا روزی یك نوبت مصرف می شود. این دارو را می توان صبح قبل از هر كاری (تا فراموش نشود) یا شب پیش از خوابیدن مصرف نمود. در این بخش درباره فواید قرص آسنترا و عوارض این قرص اطلاعاتی را در اختیارتان می گذاریم.

آسنترا

آسنترا نام تجاری داروی سرترالین می باشد. آسنترا یک داروی ضدافسردگی می باشد و معمولا در درمان افسردگی بکار می رود. این دارو برای کاهش علایم افسردگی نظیر تغییرات اشتها، تغییر در الگوی خواب ، تشویش و اضطراب ، از دست دادن کشش و تمایل به فعالیت های رومره ، کاهش میل جنسی ، تفکر کُند یا اختلال یا تمرکز، یا افکار خودکشی یا اقدام به آن ، تجویز می شود. سرترالین یک مهارکننده بازجذب سروتونین است . علاوه بر این از سرترالین برای درمان برخی اختلالات اضطرابی همچون اختلال وسواسی_جبری، حملات ترس، فوبیا و استرس به دنبال سانحه استفاده می شود. اخیرا سرترالین بصورت موفقیت آمیزی در درمان نشانگان (syndrome) قبل از قاعدگی زنان، که علایمی از قبیل نوسانات خلقی، تحریک پذیری و حساسیت پستان ها ایجاد می کند، بکار رفته است. اصولا سرترالین باعث افزایش سطوح ماده ای طبیعی در مغز به نام سروتونین (serotonin) می گردد؛ این ماده در حفظ تعادل روحی نقش دارد. سرترالین در قالب قرص های پوشش دار تولید می شود.

Asentra قرص آسنترا

 

بسته به مشکل شما پزشک معالج دوز بخصوصی از آسنترا را تجویز می کند.آسنترا روزی یک نوبت مصرف می شود. این دارو را می توان صبح قبل از هر کاری (تا فراموش نشود) یا شب پیش از خوابیدن مصرف نمود. هیچ گاه کمتر یا بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف نکنید. از دستورات پزشکتان به دقت پیروی کنید. برای جلوگیری از ناراحت شدن معده می توانید دارو را با غذا بخورید. اگر یک نوبت را فراموش کردید، اگر حداکثر تا یک ساعت بعد به یاد آوردید مصرفش کنید؛ در غیر این صورت نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه دارویی معمولتان باز گردید. قرص ها را بطور کامل ببلعید و از جویدن یا خرد کردن آنها خودداری کنید. در ضمن ممکن است روز ها و حتی هفته ها طول بکشد تا شما اثرات سرترالین را بطور کامل احساس کنید. حتی در صورت احساس بهبودی بدون مشورت با پزشک معالج خود، مصرف دارو را قطع نکنید. اهمیت این مساله به خصوص در مواقعی است که دوزهای زیادی از سرترالین برای مدت طولانی استفاده کرده اید. اگر مصرف دارو را ناگهان قطع کنید، ممکن است دچار مشکلات جدی شوید.

 

 

خواص دارویی آسنترا :

 

 

آسنترا نام تجاری سرتالین است که از دسته داروهای مهار کننده باز جذب سروتونین می باشد.

 

 

موارد مصرف آسنترا :

 

 

آسنترا در درمان اختلالات افسردگی توام یا بدون اضطراب ،اختلالات پانیک یا وحشت زدگی ، اختلالات وسواسی فکری-عملی به کار می رود.

 

 

موارد منع مصرف:

 

 

آسنترا در موارد وجود حساسیت به سرتالین یا سایر ترکیبات موجود در این دارو نباید مصرف شود.

 

 

مقدار مصرف آسنترا در افسردگی:

 

 

به گزارش مجله پزشکی آسان طب میزان معمول شروع درمان 50 میلی گرم یک بار در روز می باشد.اگر درمان موثر نبود پزشک به تدریج و در فواصل زمانی بیش از یک هفته دوز روزانه را به میزان حداکثر 200 میلی گرم افزایش می دهد.

 

 

مقدار مصرف آسنترا در اختلالات پانیک:

 

 

دوز ابتدایی  آسنترا روزانه 25 میلی گرم سرتالین می باشد.بعد از یک هفته پزشک دوز روزانه را به 50 میلی گرم افزایش می دهد و به تدریج با فواصل زمانی بیش از یک هفته دوز روزانه را به میزان حداکثر 200 میلی گرم افزایش می دهد.

دارو را باید هر روز در زمان معینی همراه یا بدون غذا مصرف نمود
دارو را با مقداری آب مصرف نمایید.
قرصها را هر روز به طور مرتب مصرف نمایید . بعد از یک هفته ممکن است احساس بهبودی نسبی پیدا کنید . در مواردی هم احساس بهبودی 2 تا 4 هفته پس از آغاز درمان بوحود می آید. در صورت احساس بهبودی مصرف دارو را تا زمانی که پزشک معین کرده است ادامه دهید.

اگر مصرف یک وعده آسنترا را فراموش کردید،مقدار مصرف بعدی را به هیچ وجه دو برابر نکنید.

 

 

عوارض قطع درمان با آسنترا:

 

 

احتمال بروز گیجی،لرزش دستها،اضطراب،تهوع و طپش شدید قلب به صورت بسیار نادر وجود دارد.

 

 

عوارض جانبی آسنترا :

 

 

تهوع، اسهال،یبوست،لرزش دستها،تعریق،اختلالات جنسی ،گیجی،بی خوابی،خواب آلودگی،کاهش اشتها و کاهش وزن از جمله عوارض سرتالین هستند.این عوارض معمولا خفیف بوده و با ادامه مصرف دارو از بین می روند.

 

قرص آسنترا یکی از قرصها برای درمان افسردگی است که عوارض خاص خودش را دارد .

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش درباره آسنترا تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.

این دارو را حتما با تجویز پزشک شروع و قطع کنید و خودسرانه از ان استفاده نکنید.


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تنش زدایی اضطراب از زندگی روزمره

تنش زدایی استرس

نکات طلایی برای کنار آمدن با شکست عشقی

خواص کلم

کلم و بادمجان و گشنیز سبزیجات جادویی

درد مچ پا

علایم درد مچ پا و تورم پا

پربازدید های اخبار پزشکی , روانشناسی , سلامت

نظرات شما

*

code