تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

شش عادت مشترک افراد موفق یا عادات افراد موفق

مجله پزشکی آسان طب » روانشناسی » شش عادت مشترک افراد موفق یا عادات افراد موفق

افراد موفق عادات و ویژگیهای اخلاقی خاص خود را دارند. اگر دوست دارید شما هم به موفقیت برسید باید از انها الگو برداری کنید. به عنوان مثال در کنار تلاش مداومی که برای رسیدن به اهدافتان می کنید باید شاد باشید و از زندگی تان لذت ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را مطالعه کنید.

عادات افراد موفق

بسیاری از مردم نمی دانند وقت و زمان خود را چگونه برنامه ریزی کنند تا به همه کارهایشان برسند. در زندگی علاوه بر کار و بودن در کنار اعضای خانواده، موارد دیگری نیز همچون تفریح، وقت گذراندن با دوستان، ارتباط برقرار کردن با افراد جدید، مطالعه، خواب و … هم هستند که باید برای آنها وقت گذاشت. اما چگونه می توان زمان را مدیریت کرد؟ با انتخاب درست و اولویت بندی کارها، می توان تا حدی موفق بود. در اینجا 6 موردی را نام برده ایم که افراد موفق انجام می دهند.

شش عادت مشترک افراد موفق یا عادات افراد موفق

1. عادات افراد موفق کارهایتان را اولویت بندی کنید

در مورد فعالیت های زندگی، به خود حق انتخاب بدهید. با کمی تلاش می توانید درک عمیقی به این موضوع پیدا کنید. بیشتر روی کارهایی تمرکز کنید که شاد و سودآور و با سبک زندگی شما جور هستند. اگر به طور مثال، دوست دارید خانواده پر جمعیتی داشته باشید باید بدانید که بچه ها به توجه زیاد نیاز دارند و شما باید نوعی از زندگی را انتخاب کنید که زمان زیادی برای حمایت از فرزندان داشته باشد. یا مثلا، مشاور فعال در زمینه موفقیت بیشتر دوست دارد با شرکت های مختلف کار کند و اینکه مدیر عامل یک شرکت بزرگ باشد او را خوشحال و راضی نمی کند. باید انتخاب های ما بر اساس سبک زندگی ای باشد که آن را دوست داریم.

 

2. عادات افراد موفق  تاثیر گذار باشید

شما نمی توانید همه کارها را به خوبی انجام دهید. اصولا کارهایی را که خوب انجام می دهید به شما حس لذت می دهند و زمان کمتری نیز می گیرند. سعی کنید سراغ چیزهایی که زمان زیادی از شما می گیرند و از عهده تان خارج است نروید. بیشتر انتخاب های خود را روی خواسته هایتان متمرکز کنید و به کارهایی که خارج از حوزه علاقه مندیتان است، نه بگویید. با تدبیر زندگی کنید نه قراردادی.

 

3. عادات افراد موفق فعالیت های خود را یکجا کنید

بسیاری افراد نمی دانند چگونه وقت خود را تقسیم کنند که به کار، خانواده، تفریح و دوستانشان برسند. از هماهنگ کردن زمان برای رسیدگی به همه آنها دست بکشید. سعی کنید  همه آنها را یکجا داشته باشید و موقعیت ها را با هم ادغام کنید. مثلا زندگی اجتماعی خود را در میان همکاران پیدا کنید. سعی کنید در محل کار خود افرادی را پیدا کنید که علاقه مندی های مشترکی با شما دارد. به این ترتیب کار و دوستانتان یکجا شده اند.

شش عادت مشترک افراد موفق یا عادات افراد موفق

4. عادات افراد موفق وقت تلف کن ها را مدیریت کنید

رسانه های اجتماعی، خانواده، دوستان، کارمندان، همکاران و … می توانند در موقعیت های خاص، وقت گرانبهای شما را بگیرند. البته اگر شما این اجازه را به آنها بدهید. زمان خود را برای کارهای مهم تر خرج کنید. فعالیت هایی که هیچ سودی برای شما ندارند را محدود کنید.

 

5. عادات افراد موفق  یادگیرنده فعال باشید

شاید تصور کنید مطالعه و یادگیری زمان زیادی از شما بگیرد اما همیشه راه و ابزاری برای مدیریت کردن زمان و رسیدگی به اولویت های کاری وجود دارد. همیشه به دنبال راهی باشید که بتواند یک ساعت از وقت شما را برای یادگیری خالی بگذارد.

6.  عادات افراد موفق شاد باشید

خود را برای اینکه نتوانسته اید همه کارها را به خوبی انجام دهید، سرزنش نکنید زیرا باید کارهایی کنید که به توجه و تمرکز نیاز دارند.  این همیشه اتفاق می افتد. اگر بعضی از کارها را نیمه تمام رها کردید هیچ مشکلی پیش نمی آید و دنیا تمام نمی شود. پیشرفت خود را جشن بگیرید و به داشته های موفق خود افتخار کنید. با تمام کردن هر کار به طور کامل، یک پیروزی کوچک کسب می کنید و این پیروزی های کوچک شما را به پیروزی بزرگی سوق خواهند داد.

برترینها

عادات افراد موفق در همه انها عین هم نیست . ولی خب شباهات زیادی دارد . اگر دوست دارید شما هم به موفقیت برسید باید عادت افراد موفق را کشف کرده و از انها عبرت بگیرید تا شما هم بتوانید به موفقیت های زیادی دست یابید.

 


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مزاج چیست و معرفی انواع گوناگون آن

مقابله با مشکلات

مهارت مقابله با مشکلات را بیاموزید

نحوه برخورد با بچه های طلاق و نکته ها

الگوهای کهن،آشنایی با شخصیت مرد هادسی

پربازدید های روانشناسی , موفقیت

نظرات شما

*

code