کد :395 16 دی 1391 110 دسته : تغذیه آسان طب

خیار گیاهی یکساله است که دارای ساقه خوابیده با برگهای بزرگ است.

خیار دارای ویتامین های , A   C ,Bو املاحی مانند منگنز ، کربنات کلسیم و سلولز می باشد و میزان چربی آن بسیار کم است.
خیار از نظر طب سنتی طبع سرد دارد و به هضم غذا کمک می کند . خیار عطش را از بین می برد.خیار 95 درصد از آب تشکیل شده است و ادرار آور است و خیار را می توان در موارد سوزش ادرار بکار برد.

خیار برای رفع چاقی مفید است.خیار دافع سموم بدن و چربی های مضر می باشد.برای رفع فشارخون ، التهاب های درونی رفع التهاب جگر و معده بکار می رود.

 آب خيار بطور مالیدنی براي رفع خارش مفيد است.(پوست خیار را در آب بجوشانید و بعد از سرد شدن روی محل خارش بریزید و ماساژ دهید.) عصاره برگ خیار در مسمومیت ها و اختلالات دستگاه جهاز هاضمه مصرف می شود و تهوع آور است.خیار حل کننده اوره است و برای درمان مرض نقرس مفید است و تصفیه کننده خون و ضد سم است.

خیار چین و چروکهای صورت را از بین می برد و صورت را جوان می کند. جوشانده خیار برای پوستهای چرب مفید است.مالیدن پوست خیار بر روی لکه های صورت مفید است.خیار ملین کننده مزاج است و یبوست را از بین می برد.خیار برای خرد کردن سنگهای کلیه و مثانه مفید است.

تخم خیار خواب آور و آرامش بخش است ضد تشویش و دلهره می باشد و برای رفع ناراحتی های عصبی مفید است و بوییدن آب خیار برای رفع کم خوابی مفید است.خوردن، بوبیدن و مالیدن خیار بر پیشانی جهت رفع سردرد مفید است.

جوشانده پوست خیار، برای درمان یرقان مفید است.خوردن خیار و تخم خیار برای مبتلایان به مرض قند مفید است.خیار برای درمان دردهای کلیه، باد مفاصل و رماتیسم مفید است.

لوسیون جوانی پوست :

برای تهیه ماسک خیار ، یک خیار معمولی را با دو لیون آب بجوشانید تا حجم آن نصف شود سپس آنرا صاف کنید و بگذارید سرد شود بعد 50 گرم بادام خام و پوست کنده را آسیاب کرده و با این آب مخلوط کنید و بهم بزنید و با پارچه صاف کنید و به محلول صاف شده 250 گرم الکل سفید و یک گرم اسانس گل سرخ اضافه کنید و کاملا هم بزنید هر روز از این لوسیون طبیعی به صورت خود بزنید تا پوست شما همیشه جوان بماند .

معرفی برخی از خواص خیار

1. دارای ویتامینهایی است که روزانه ما بدن نیازداریم. مانند میتامینهای ب یک ، دو، سه، پنج، شش، اسید فولیک، ویتامین سی، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر و پتاسیم و روی 2. اگر بعد از ظهر خسته هستی

بجای اینکه نوشیدنیهای کافیئن دار بنوشی یک خیار بخور.آنها دارای ویتامینهای بی و هیدروکربور هستند که شما را سرحال آورده و چند ساعت نگهمیدارد.

3. اگر آینه حمام بخار میکند آنرا به آینه بمالید تا از بخار کردن جلو گیری کند.

4. اگر حشرات و حیوانات باغچه شما را نابود میکنند یک بشقاب آلومینیومی خیار لایه لایه برش خورده را بگذارید تا همه آنها را فرار دهد.
مواد خیار با آلومینیوم ترکیب شده و بویی را ایجاد میکند که همه حشرات و… را فراری میدهد. ولی انسان آنرا حس نمیکند..
5. اگر روی پوست خود ناهمواری دارید و میخواهیدکه از شر آن قبل از رفتن به استخر خلاص شوید خیار برش خورده را به آن محل ها روی پوست خود بمالید. مواد فتوشیمیایی خیار باعث میشود که کلوژنهای پوست جمع شود و چاله چوله ها از بین بروند. روی چروکها نیز بسیار موثر است.

6. اگر مشروب خورده اید و سردرد و سرگیجه دارید قبل از خواب چند خیار بخورید. عطف به ویتامین ب و شکری که دارد و الکترولیتهای موجود سردرد و سرگیجه را حل میکند.

7. اگر میخواهید بر گرسنگی عصر فائق آئید خیار بخورید.

8. یک ملاقات مهم دارید ولی فرصت واکس زدن ندارید خیار را بمالید روی کفش آنرا براق نموده در مقابل نفوذ آب نیز مقاوم میشود.

9. اگر روغن ندارید، و لولاها سرو صدا میکنند آنرا به آن بمالید روان شوند.

10. اگر دچار استرس هستید، یک خیار را خرد کرده و در آب جوش بگذارید، مواد شیمیایی آن باعث آرامش شما میشود.

11. بعد از غذا آدامس ندارید و میخواهید به یک ملاقات تجاری بروید، یک برش از خیار را برای سی ثانیه به سقف دهان بفشرید، بوی بد دهان با کشته شدن باکتریهای بد بو از بین میرود.

12. اگر یک روش سبز برای تمیز کردن وسایل استیل میخواهید، با خیار آنها را تمیز کنید.

13. اگر در حال نوشتن اشتباه کردید از آن میتوانید بعنوان پا ک کن (از قسمت بیرونی آن) استفاده کنید.

 

دانشجو

نظرات

*

code