http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان سرطان درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

ماساژ بدن راز آرامش و تقویت بدن است

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » ماساژ بدن راز آرامش و تقویت بدن است

بعد از خستگی کار در طول روز ماساژ بدن به انسان حالت خوبی می دهد .. ماساژ بدن از جمله روش هایی برای کسب آرامش است ..ماساژ بدن انواع متنوعی دارد که بعضی از انواع ماساژ بدن زمانبندی خاصی نیز دارد..

ماساژ بدن

در این مطلب از مجله پزشکی آسان طب به فواید ماساژ بدن می پردازیم ..با ما همراه باشید .

 

 

ماساژ بدن و فواید آن :

ماساژ بدن باعث آرامش می شود..ماساژ قسمتهای مختلف بدن برای همه بسیار مفید است، زیرا سبب تولید گلبولهای خونی و بالارفتن سیستم ایمنی بدن، افزایش قوای ذهنی و فکری افراد میشود.

 

ماساژ بدن به علت به جریان انداختن خون باعث آرامش فرد و افزایش قوای فکری او میگردد. ماساژ، اضطراب و نگرانی را نیز از فرد دور می کند، همچنین در افزایش جریان خون در مفاصل، درمان کشیدگی ها، خشکی و گرفتگی عضلات، نقش به سزایی دارد.

 

بدین منظور می توان از انواع دستگاههای ماساژور استفاده کرد ولی بهتر از همه، ماساژور طبیعی یعنی دستهای ما بهترین کمک هستند.

 

ماساژ بدن راز آرامش و تقویت بدن است ماساژ دادن خود می تواند به عنوان حرکات تقویتی برای بدن به حساب بیاید و یا ماساژ بدن قبل از انجام ورزشهای کششی یا استقامتی به عنوان گرم کردن به حساب آید، ماساژ جریان خون را به سمت مفاصل و عضلات هدایت می کند.

 

ماساژ بدن بعد از ورزش نیز می تواند مفید باشد زیرا سبب دفع سموم بدن و تقویت ماهیچه ها می شود.

 

قبل از شروع ورزش با کف دست، بدن را ماساژ دهید و ضربه هایی با مشت به دستها و پاها بزنید تا جریان خون به سمت پاها و بازوها هدایت شود. بعد از ورزشی، بدن و عضلات را با کف دست در جهت قلب ماساژ دهید.

 

البته قبل از شروع ماساژ بدن بهتر است کف دستها را با روغن گیاهان طبیعی و یا یک کرم مرطوب کننده، مرطوب کنید.

 

قبل از شروع ورزش، دستها را مشت کرده و آرام به نواحی مختلف بدن بکوبید. قبل از ورزشی، بهتر است بیشتر تمرکز روی دستها و پاها باشد. از پاها و بازوها با زدن ضربات آهسته شروع کنید. از قسمت بالای دست و پا شروع کرده و آرام پایین برویه سپس بر روی بدن خود ضربات را به آهستگی وارد نمایید. مشت و مال بدن باعث قوی تر شدن بدن می شود، خون را به جریان انداخته و آرامش خاصی برای فرد ایجادمی کند.

 

بهترین زمان ماساژ بدن، هر روز صبح می باشد. با این عمل در صبح، بدن شما بیدار شده و آماده فعالیت روزانه میگردد.

 

 

انواع ماساژ بدن :

 

ماساژ بدن قبل از خواب؛

ماساژ و مشت و مال در هنگام خواب هم بسیار مفید است و می تواند با دور کردن اضطراب، ذهن فرد را آرام کرده و خوابی راحت را به ارمغان بیاورد. به افرادی که دچار کم خوابی و بی خوابی هستند این امر توصیه میشود

 

ماساژ بدن بعد از غذاخوردن؛ آیا برای شما پیش آمده بعد از خوردن یک غذای خوشمزه و مفصل، دست خود را روی شکم گذاشته و حرکت دهید؟ ما به طور غریزی بارها این کار را انجام دادهایم. بعد از خوردن غذا، کف دست را روی شکم قرار داده و در جهت حرکت عقربههای ساعت به طور دایره وار ماساژ دهید. این جهت ماساژ همان جهت حرکت رودهها میباشد.

 

انجام این حرکت چرخشی به هضم غذا کمک می کند.

 

ماساژ دست ها؛ کف دو دست را بر روی هم قرار داده و انگشتان دست را در هم قلاب کنید. همانطور که دستها در هم قلاب است کف دو دست را در خلاف جهت بر روی هم حرکت دهید. در حرکت بعدی همانطور که انگشتها در هم قلاب هستند، با یک شست، زیر شست دیگر را دایره وار ماساژ داده و به سمت مرکز دست بروید.

 

این حرکت را برای دست دیگر هم انجام دهید. بعد انگشتها را رها کرده و با انگشت اشاره و انگشت کناری آن کف دست، روی دست، مچ و انگشتهای دست را با حرکات مستقیم، چرخشی و گاهی ضربهای ماساژ دهید.

 

 

 

 

 

ماساژ پاها؛ در بعضی از مواقع بعد از پیاده روی طولانی خسته می شوید. ماساژ پاها می تواند در رفع خستگی و آرامش شما بسیار مفید باشد. در ماساژ کف پاها می توانید از چند خودکار که دیگر استفاده نمی کنید و یا چند توپ تنیس استفاده کنید. خودکار یا توپها را بر روی زمین بگذارید، یک دست را به دیوار گرفته و پای مخالف را بر روی توپ ها یا خودکارها بغلتانید. به تدریج و زن بیشتری را روی آنها بیندازید و ماساژ را ادامه دهید


# # #

مطالب پیشنهادی

دستگاه پالس اکسیمتر یا دستگاه WireLess Puls OxiMetr یا دستگاه Puls OxiMetr

آشنایی با دستگاه پالس اکسیمتر Puls OxiMetr

خوردن صحیح

خوردن خود را تکنیکال کنترل کنید !

فرق عارضه ناتوانی جنسی و کمبود میل جنسی

نشانه های دیفتری نشانه های بالینی دیفتری

نشانه های دیفتری را بشناسید

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code