خانه / سلامت / بواسیر را جدی بگیرید و درمانش کنید

بواسیر را جدی بگیرید و درمانش کنید

اگر دچار بواسیر هستید، چون حالت خارش دارد، دردناک و آزاردهنده است و شاید با قطرات خون همراه شود که از همهٔ حالات ان باخبرید؛ تور می که درون مقعد در اثر خون آماس شدهٔ درون مویرگها ایجاد می شود و شباهت زیادی به واریس دارد. شدت آن متفاوت است، اما اغلب تودههای بواسیر کوچک هستند و خودبه خود جمع می شوند. تودههای بزرگتر باید توسط پزشک یا جراح عمومی مداوا گردند.

 

آگاهی علمی در خصوص بواسیر:

 

 

به گزارش آسان طب فشار و کشیدگی مهمترین عوامل در پیشرفت بوا سیر هستند، هر چند که علت دقیق تشکیل شدن انها هنوز معلوم نیست. در حال حاضر پرهیز از فشار بهترین توصیه و به معنای جلوگیری از یبوست است. وقتی هنوز آمادگی اجابت مزاج ندارید، به دستشویی نروید و جلوی اجابت مزاج خود را هم نگیرید. خانم های باردار مستعد ابتلا به بواسیر هستند، زیرا به دلیل فشار در شکم، جریان خون محیطی کاهش مییابد. بواسیر دوران حاملگی، پس از زایمان بهبود مییابد. بالا رفتن سن، چاق بودن و سابقهٔ فامیلی هم از جمله  سایر عواملی ایجاد بواسیر هستند محدودهٔ درمان از ایجاد تغییر در شیوهٔ زندگی به خصوص رژیم غذایی شروع می شود و تا مصرف کرم های مناسب برای کمک به علایمی همچون خارش و جراحی ادامه مییابد. با وجود این، بواسیر در بیشتر موارد به ایجاد تغییر در آنچه میخورید و آنگونه که رفتار می کنید، واکنش خوبی نشان می دهد. اگر عادت ندارید به تدریج فیبر بیشتری را در برنامهٔ غذایی تان بگنجانید.

 

 

خوردنیهای مفید برای بواسیر:

 

 

فیبر بیشتری مصرف کنید تا از بروز بوا سیر در امان باشید. خوراکی های خالص مثل نان های خوش طعم سبوس دار بخورید، میوه و سبزی زیاد مصرف کنید و تا انجا که امکان دارد میوه ها را با پوست بخورید.
برای صبحانه حلیم میل کنید. جودوسر فیبر حل شدنی زیادی دارد.
آب زیاد و همچنین آب میوه بنوشید، زیرا لازم است تا بدن خود را پر آب نگاهدارید.

 

 

خوردنیهای قابل پرهیز :

 

 

الکل، هم موجب یبوست و هم اسهال می شود و برای جلوگیری از هر دوی آنها، وقتی دچار یبوست هستید باید نوشیدن مایعات الکلی را به کلی ترک کنید.
کافئین باعث کم آبی بدن می شود، پس مصرف آن را هم قطع نمایید. مصرف گوشت قرمز زیاد موجب بوا سیر میشود.

 

 

راهنماییهای تخصصی

 

 

بعضی از مکمل های آهن می توانند منجر به بواسیر شوند. از پزشک یا داروساز خود در مورد جایگزین ها سؤال کنید. این وضعیت در مورد مسکن هایی که حاوی کدئین هستند هم وجود دارد.
هنگام اجابت مزاج به خود فشاری وارد نیاورید و مدت طولانی هم در توالت نمائید، زیرا علایم بوا سیر را بدتر میکند.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code