خانه / پوست مو و زیبایی / نگران کچلی خود هستید؟این مقاله را بخوانید

نگران کچلی خود هستید؟این مقاله را بخوانید

با پیشرفتهای بهداشتی زمان حاضر، دیگر چندان اثری از این بیماری باقی نمانده است، ولی احتمال بیماری کچلی ممکن است از طریق حیوانات خانگی ( سگ وگربه ) وجود داشته باشد. بایستی در نگهداری این حیوانات محتاط بود. عامل پیدایش کچلی از قارچهای میکروسکوپی می باشد، به طور کلی دو نوع کچلی وجود دارد که یکی به پوست سر حمله ور شده و نوع دوم موها را مبتلا می کند. در هر دو مورد، قارچ های انگلی لایه شاخی پوست و مو از کراتین تغذیه می کنند که پس از تشخیص بلافاصله باید به پزشک متخصص مراجعه کرد. این بیماری مسری است و به تدریج با آشکار شدن اولین زخم سایر نقاط را نیز فرا می گیرد این بیماری کچلی سر را خراب و پیاز مو را از بین میبرد، درمان این بیماری تنها زمانی ممکن و مقدور است که هنوز پیاز مو از بین نرفته است.

برای درمان کچلی خود با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

درمان کچلی :

 

 

نسخه ۱) سه گرم قهوه، سه گرم زفت را پودر کنید و در مخلوط ۳۲۰ گرم آب اسفناج و ۸۰ گرم پیه ذوب شده بریزید و آنقدر به جوشانید تا به صورت روغن در آبا، این روغن را بر روی زخم های سر بمالید تا شفا یابد.

 
سخه ۲) شش حبه سیر را رنده کنید و آنرا در یک لیتر آب بجوشانید و با آن سر  را بشویید.

 
نسخه ۳) سیر را در پیه خوک بی نمک رنده کنید و بپزید و مثل مرهم بکار ببرید.

 
نسخه 4 ) دویست گرم آویشن را در یک لیتر آب بجوشانید و آنرا صاف کرده و با آن سر را بشویید.

 

 

نسخه ۵) شاهتره، تخم ترشک و گل ختمی ( از هر کدام ۱۰ گرم) و برگ گردو ۵ گرم، همه را نیم کوب کرده و در آب بجوشانید و همراه سرکه بسر بمالید یا اینکه همه را در آب و سرکه بپزید تا کمی سفت شود، سپس صاف کرده محلول را به سر بمالید.

 

 

نسخه 6) از داروهای زیر به مقدار تعین شده، تهیه کنید و به هنگام نیساز نرم بکوبید و یا آسیاب کنید و در سرکه حل نمایید و به محل بیماری بمالید و محل را خوب ماساژ دهید تا تأثیر بیشتری نماید و یک روز در میان مقداری از داروی طبیعی زیر را که قبلاً در آب جوشاندهی میوه کاج خیس کردهاید، در حمام یا غیر از حمام به سر یا هر محل بیماری بمالید.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code