خانه / تناسب اندام / به خاطر این ده علت حتما ورزش کنید

به خاطر این ده علت حتما ورزش کنید

برای دانستن اینکه چرا ورزش کردن تا این اندازه حائز اهمیت است با ما در این مقاله همراه باشید.

 

 

ده نکته ای که ورزش کردن را مهم میکند:

 

 

۱- کسانی که به طور مرتب ورزش می کنند، کمتر در خطرات حمله قلبی هستند، میزان سکته ی قلبی نیز در افراد ورزشکار کمتر می شود و فشارخون کاهش مییابد و میان کلسترول خوب بالا می رود و از وزن بدن کاسته میشود و از لخته شدن خون جلوگیری می شود.

 

۲- ورزِش روی نظام ایمنی شما تأثیر می گذارد، سرطان روده ی فراخ در کشورهای صنعتی و کشورهای غربی بیشتر است. پژوهش گران دلیل این موقعیت را در سبک زندگی در سکون و کم تحرکی میدانند با توجه به بررسیهای مختلف که به عمل آمده، اشخاصی که فعالیت و تحرک بیشتری دارند، کمتر به سرطان روده، مبتلا می شوند با توجه به بررسی هایی که انجام شده، کسانی که تحرک جسمانی ندارند سه برابر کسانی که تحرک جسمانی دارند به سرطان روده ی فراخ مبتلا می شوند.

 

۳- زنانی که بطور مرتب ورزش می کنند به اندازه یک سوم کمتر از زنانی که ورزش نمیکنند، به سرطان سینه مبتلا می شوند، بعضی از دانشمندان معتقدند، زنانی که ورزِش می کنند، چربی کمتری در بدنشان انباشته میشود و بدین جهت از شدت ابتلای انها به سرطان میکاهد.

 

4- سرطان پروستات در مردان با بالا رفتن میزان هورمون تستوسترون رابطه دارد، ورزش میزان تستوسترون را در بدن کاهش می دهد، مردانی که ورزِش منظم می کنند. به مراتب کمتر از کسانیکه ورزش نمی کنند به سرطان پروستات دچار میشوند.

 

5- التهاب مفاصل عملاً در همه ی اشخاص بالای ۹۵ سال، مشاهده میگردد، با توجه به یک بررسی، مشاهده گردیده است که تمرینات ورزشی با شدت متوسط همراه با ورزشهای قدرتی بسیاری از نشانه های این ناراحتی را از بین می برد.

 
6- پوکی استخوان و کم شدن تراکم آن هر فعالیتی که تولید مقاومت بکند، مانند پیاده رفتن، حرکت در سر بالایی یا ورزِش وزنه برداری باعث مصرف بیشتر کلسیم شده و استحکام استخوانها را بالا میبرد.

 

7- افرادیکه ورزِش می کنند به راحتی می خوابند و اختلالات ناشی از خواب ندارند و خودشان در مقایسه با کسانی که ورزشی نمی کنند، بهتر از کیفیت خواب برخوردارند.

 

8- ورزِش روی احساسات و عواطف تاثیر می گذارد، ورزِش به کاهش افسردگی بسیار رایج بین سالخوردگان است. ورزش بدرمان افسردگی بالینی کمک می کند و از شدت اختلال اضطراب میکاهد و به سلامتی روان میافزاید.

 

9- ورزش منظم از شدت استرس میکاهد و شخص ورزشکار، از آرامش برخوردار بوده و احساسی بهتری پیدا می کند و بهتر می تواند با حوادث استرسی زای زندگی مواجه شود.

 

۱0- ورزش به سیگاری ها کمک می کند تا اینکه سیگار خود را ترک کنند، بیش از نیاز به نیکوتین میکاهد.

 

امیدواریم این مقاله از آسان طب برای شما مفید واقع گردد.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code