http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

هر آنچه باید درباره ی بیماری زکام بدانید

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » هر آنچه باید درباره ی بیماری زکام بدانید

در سنین اولیه زندگی هیچگاه زکام مزمن ممکن است پیش نیاید زیرا بدن قابلیت این را دارد که با سرماخوردگی های مکرر ، با سموم حاصل از سوء تغذیه و غیره مبارزه کند. ولی هر چه سوء تغذیه بیشتر ادامه داشته باشد و سرماخوردگی هم یکی پس از دیگری به طور بازدارنده درمان شوند. بدن از نظر دفاعی به تدریج ضعیف شده و پس از چند سال ممکن است این بیماری به زکام مزمن تبدیل گردد.

بیماری زکام

بیماری زکام در چه زمانی روی میدهد ؟زمانیکه حرارت محیط تغییر می کند و هوای سرد ناگهان وارد بینی و ریه می شود، مخاط بینی ملتهب می شود و بینی در اثر تورم گرفته شده، دچار آبریزش می شود و یا این که محیط گرد الود یا کثیف، عفونت میکروبی از علل احتمالی این اختلال دانسته شده . بیماری زکام را حاد گویند که در اثر عدم رعایت و ملاحظات مختلف، ممکن است، این بیمار مزمن شود. در سنین اولیه زندگی هیچگاه زکام مزمن ممکن است پیش نیاید زیرا بدن قابلیت این را دارد که با سرماخوردگی های مکرر ، با سموم حاصل از سوء تغذیه و غیره مبارزه کند. ولی هر چه سوء تغذیه بیشتر ادامه داشته باشد و سرماخوردگی هم یکی پس از دیگری به طور بازدارنده درمان شوند. بدن از نظر دفاعی به تدریج ضعیف شده و پس از چند سال ممکن است این بیماری به زکام مزمن تبدیل گردد.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

درمان بیماری زکام:

 

 

۱- امساک در غذا، مدت ۵ تا ۷ روز و تا حتی ۱ روز از رژیم تمام میوه استفاده کنند. البته امساک بستگی به میزان شدت و طول بیماری و سن بیمار دارد.

 

۲- مرزنگوش دارای خاصیت بادشکن، ضد تشنج، مدر، خواب آور، تقویت کننده ی معده، اسان کننده ی عمل هضم، ضد عفونی کننده ی مجاری تنفس میباشد. اگر چنانچه یک قاشق دسر خوری از مرزنگوش خشک را در یک لیوان آب جوش ده دقیقه دم کرده و روزی دو یا سه فنجان در هر روز بنوشید، در هنگام ابتلا به بیماری زکام اگر چند قطره از دم کرده ی ان را در بینی بچکانید برای رفع زکام بسیار مفید خواهد بود.

 

۳- هنگام شیوع بیماری زکام و گریب (آنفلانزا) یک مشت آویشن را در یک لیتر آب بجوشانید، بخاری که در هوا تولید می شود، محیط اطاق استراحت مریض را استریل کرده و اگر باندازه دو مثقال از آنرا در یک لیتر آب دم کرده و میل نمایید برای رفع زکام و گریپ بسیار مفید خواهد بود .

 

 

4- دم کرده گلهای آقطی (خشک) به مقدار ۵۰ تا ۱۰۰ گرم در یک لیتر اب، برای معالجه ی بیماری زکام و گریپ مصرف می گردد که بسیار مفید می باشد.

 

 

۵ – گل ختمی نرم کننده و تسکین دهنده و ضد سرفه می باشد و در تمام عفونتهای مجاری تنفسی و حتی توام با تورم و زکام و برونشیت و درد گلو ورورم حنجره و آنژین بسیار مفید است. دم کرده ی بیست تا سی گرم در یک لیتر اب، برای درمان بیماری های بالا بسیار مفید است.


# # #

مطالب پیشنهادی

بیماری سرخجه

علائم و درمان بیماری سرخجه در کودکان

عوارض برق گرفتگی و مقابله با آن

طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه

طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه

کرم عصاره جنین

کرم عصاره جنین گوسفند Wellice Q10 چیست ؟

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code