http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

برطرف کردن عفونت دستگاه ادراری با تغذیه

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » برطرف کردن عفونت دستگاه ادراری با تغذیه

عفونت دستگاه ادراری بیشتر مواقع منشأ باکتریایی میباشند و بیشتر در دختران جوان و زنها دیده میشود. این مسأله به واسطه ی حساسیت ارثی، ناشی از قرار گرفتن وضعیت دستگاه میزراه نسبت به مقعد در آنها است. البته عوامل دیگری نیز مانند سنگهای کلیوی و عفونتهای دیگر در ناحیه ی میزراه می باشد، ولی عفونتهای باکتریایی بیشتر مشاهده میشود؛ علائم آن تب، لرز، گرفتگی و ناراحتی در قسمت پایین شکم معمول است.

عفونت دستگاه ادراری

عفونت دستگاه ادراری بیشتر مواقع منشأ باکتریایی میباشند و بیشتر در دختران جوان و زنها دیده میشود. این مسأله به واسطه ی حساسیت ارثی، ناشی از قرار گرفتن وضعیت دستگاه میزراه نسبت به مقعد در آنها است. البته عوامل دیگری نیز مانند سنگهای کلیوی و عفونتهای دیگر در ناحیه ی میزراه می باشد، ولی عفونتهای باکتریایی بیشتر مشاهده میشود؛ علائم آن تب، لرز، گرفتگی و ناراحتی در قسمت پایین شکم معمول است. سوزش و درد در منفذ میزراه، کمردرد، سردرد، حالت تهوع، استفراغ یا حتی اسهال مشاهده می شود. در مردان جوانتر ممکن است در اثر انواع بیماری های مقاربتی و یا در سنین بالا بزرگ شدن پروستات و التهاب آن، این دردها و عوارض را داشته باشند.

 

 

 

درمان عفونت دستگاه ادراری :

 

 

 

1-کاکل ذرت: مقداری از کاکل ذرت را در نیم لیتر آب بجوشانید، قبل از غذا صبح و ظهر و شب، هر دفعه یک لیوان میل کنید. در طول روز مقدار زیادی نیز آب بنوشید تا دستگاه ادراری شستشو شود.

 

 

۲- دم کرده ی گیاه جعفری : یک مشت برگ و یا ریشه جعفری را خرد کرده، در مقداری آب کمی جوشانده و نیم ساعت دم کرده روزی ۲ تا ۳ بار، هر بار یک لیوان قبل از غذا میل کنند .

 

 

۳- کدو تنبل سفید رنگ رنده شده: یک فنجان کدو تنبل را در نیم لیتر اب بجوشانید، روزی سه بار هر بار یک لیوان از آن را میل کنید.

 

 

4- تمشک سیاه برای عفونت دستگاه ادراری مفید است : تمشک دارای مادهای بنام انتوسیانین برای عفونتهای ادراری عالی است و ضد باکتری می باشد و همچنین موارد دیگری دارد که از تشکیل شدن هسته ی سنگهای کلیوی جلوگیری می کند. خوردن میوه ی تمشک در چند وعده در روز، دستگاه ادراری را ضد عفونی می کند.

 

 

 

5- خیسانده ی گل بامیه برای عفونت دستگاه ادراری مفید است: حدود ۸ تا ۱۰ عدد از گل های بامیه را در ۱/۵ لیتر آب خیس کنید، از شب تا صبح بماند، دو قاشق غذاخوری آن را در یک لیوان آب ریخته، آن را میل کنید. (روزی ۳ تا ؛ مرتبه)، مدت یک هفته ادامه بدهید.کرفس و اب هویج نیز در عفونتهای دستگاه ادراری بسیار مؤثر و مفید است.

 

 

امید داریم این مقاله از آسان طب برای شما مفید واقع گردد.


# # #

مطالب پیشنهادی

کاهش خطر حمله قلبی با ازدواج

کاهش خطر حمله قلبی با ازدواج

علل بیماری آبسه پستان و روش های درمانش

فواید بستنی و ارزش غذایی

اگر هنوز تاتو نکرده اید،دست نگه دارید

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code