خانه / تغذیه / برطرف کردن عفونت دستگاه ادراری با تغذیه

برطرف کردن عفونت دستگاه ادراری با تغذیه

عفونت دستگاه ادراری بیشتر مواقع منشأ باکتریایی میباشند و بیشتر در دختران جوان و زنها دیده میشود. این مسأله به واسطه ی حساسیت ارثی، ناشی از قرار گرفتن وضعیت دستگاه میزراه نسبت به مقعد در آنها است. البته عوامل دیگری نیز مانند سنگهای کلیوی و عفونتهای دیگر در ناحیه ی میزراه می باشد، ولی عفونتهای باکتریایی بیشتر مشاهده میشود؛ علائم آن تب، لرز، گرفتگی و ناراحتی در قسمت پایین شکم معمول است. سوزش و درد در منفذ میزراه، کمردرد، سردرد، حالت تهوع، استفراغ یا حتی اسهال مشاهده می شود. در مردان جوانتر ممکن است در اثر انواع بیماری های مقاربتی و یا در سنین بالا بزرگ شدن پروستات و التهاب آن، این دردها و عوارض را داشته باشند.

 

 

 

درمان عفونت دستگاه ادراری :

 

 

 

1-کاکل ذرت: مقداری از کاکل ذرت را در نیم لیتر آب بجوشانید، قبل از غذا صبح و ظهر و شب، هر دفعه یک لیوان میل کنید. در طول روز مقدار زیادی نیز آب بنوشید تا دستگاه ادراری شستشو شود.

 

 

۲- دم کرده ی گیاه جعفری : یک مشت برگ و یا ریشه جعفری را خرد کرده، در مقداری آب کمی جوشانده و نیم ساعت دم کرده روزی ۲ تا ۳ بار، هر بار یک لیوان قبل از غذا میل کنند .

 

 

۳- کدو تنبل سفید رنگ رنده شده: یک فنجان کدو تنبل را در نیم لیتر اب بجوشانید، روزی سه بار هر بار یک لیوان از آن را میل کنید.

 

 

4- تمشک سیاه برای عفونت دستگاه ادراری مفید است : تمشک دارای مادهای بنام انتوسیانین برای عفونتهای ادراری عالی است و ضد باکتری می باشد و همچنین موارد دیگری دارد که از تشکیل شدن هسته ی سنگهای کلیوی جلوگیری می کند. خوردن میوه ی تمشک در چند وعده در روز، دستگاه ادراری را ضد عفونی می کند.

 

 

 

5- خیسانده ی گل بامیه برای عفونت دستگاه ادراری مفید است: حدود ۸ تا ۱۰ عدد از گل های بامیه را در ۱/۵ لیتر آب خیس کنید، از شب تا صبح بماند، دو قاشق غذاخوری آن را در یک لیوان آب ریخته، آن را میل کنید. (روزی ۳ تا ؛ مرتبه)، مدت یک هفته ادامه بدهید.کرفس و اب هویج نیز در عفونتهای دستگاه ادراری بسیار مؤثر و مفید است.

 

 

امید داریم این مقاله از آسان طب برای شما مفید واقع گردد.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code