تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با پوست مو و زیبایی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

رفع آسان پیسی صورت با گیاهان دارویی

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » رفع آسان پیسی صورت با گیاهان دارویی

اگر چنانچه با پیسی صورت مبارزه و پیشگیری نشود، تمام قسمتهای بدن فرد را در بر می گیرد. در اوایل بیماری، خالهای سفیدی به روی پوست صورت دیده می شود که به تدریج مانند ابرهای تکه تکه و بصورت جدا از هم تشکیل می شود، چنانچه پیشگیری نشود، بهم پیوسته بصورت یکپارچه سفیدی درست شده که ممکن است همه ی قسمتهای بدن را در بر میگیرد. الله علت پیدایش بیماری پیسی عمدتاً ژنتیکی می باشد. تنبلی کبد و کلیه نیز در این بیماری دخیل هستند

پیسی صورت

اگر چنانچه با پیسی صورت مبارزه و پیشگیری نشود، تمام قسمتهای بدن فرد را در بر می گیرد. در اوایل بیماری، خالهای سفیدی به روی پوست صورت دیده می شود که به تدریج مانند ابرهای تکه تکه و بصورت جدا از هم تشکیل می شود، چنانچه پیشگیری نشود، بهم پیوسته بصورت یکپارچه سفیدی درست شده که ممکن است همه ی قسمتهای بدن را در بر میگیرد. الله علت پیدایش بیماری پیسی عمدتاً ژنتیکی می باشد. تنبلی کبد و کلیه نیز در این بیماری دخیل هستند. فشارهای عصبی و روخی و ناراحتیهای روانی از قبیل افسردگی، اضطراب، عصبانیت و هیجانات شدید، موجب تشدید بیماری می شود.

 

 

درمان پیسی صورت :

 

 

۱- غازیاقی: اش غاریاقی با دوغ آشی غوره و یا با گل سرخ مخلوط و در آّب دوغ و خیار استفاده شود.
۲- روغن ترب به صورت موضعی جهت  درمان  پیسی صورت مفید است.

 

۳- خوردن مربای پوست هندوانه که با عسل تهیه شده باشد، برای رفع پیسی بسیار مفید است.

 

4- گل ختمی سفید را در آب بخیسانید و با جوش شیرین خمیر کنید و بر روی پیسی صورت بمالید.
۵- پیاز کوبیده با عسل و نمک و باروت به صورت ضماد استفاده کنید. ا- ضماد مخلوطی از ساییده و کوبیده، تره تیزک با عسل بسیار مفید است.

 

6- خوردن تخم شقایق برای درمان پیسی صورت مفید است.

 

۸- نسخه ترکیبی: ۸-۱- کافور ۷ گرم، روغن تربانتین ۲۵۰ گرم، روغن بادام شیرین ۲ گرم طرز تهیه و استفاده: کافور را نرم کنید، آن را در تربانتین ذوب کرده، سپس روغن بادام شیرین را اضافه نمایید و بر محل برص بمالید. ۸-۲- کافور ۲۸ گرم، روغن زیتون ۱۰۰ گرم در طرز تهیه و استفاده: کافور را با روغن زیتون بر روی اتش ملایم ذوب نمایید و بر محل برص بمالید. ۸-۳- برص یا لک و پیسی: سیاه دانه ۵۰ گرم، رازیانه ۲۰ گرم، تخم شنبلیله ۲۰ گرم، زیره سبز ۱۰ گرم  . طرز تهیه و استفاده: همه را نرم کوبیده، هر چهار ساعت یک قاشق مرباخوری با شربت قند میل نمایید.

 
9- فلفل قرمز: فلفل قرمز هم برای خشکی پوست مؤثر است، هم برای پسوریازیسی. فلفل قرمز دارای ماده ی کاپسایسین میباشد. کاپسایسین ترکیبی است که به فلفل تندی می دهد. کرم کاپسایسین در معالجه ی پسوریازیس مؤثر می باشد.

 

10- اووکادو: اگر پوست اووکادو را روی قسمتهای مبتلا به پیسی صورت مالش دهیم، آرام کننده و خنک کننده میباشد.

 

امیدواریم این مقاله از آسان طب برای شما مفید واقع شود.


# # #

مطالب پیشنهادی

برونشیت در کودکان

اطلاعاتی از برونشیت در کودکان

خواص انواع صابون های گیاهی صورت و پوست

خواص انواع صابون های گیاهی صورت و پوست

اهمیت و فواید شیر مادر برای کودکان

سفیدک داخلی آفتابگردان

سفیدک داخلی آفتابگردان و راه مبارزه

پربازدید های پوست مو و زیبایی , سلامت

نظرات شما

*

code