خانه / پوست مو و زیبایی / رفع آسان پیسی صورت با گیاهان دارویی

رفع آسان پیسی صورت با گیاهان دارویی

اگر چنانچه با پیسی صورت مبارزه و پیشگیری نشود، تمام قسمتهای بدن فرد را در بر می گیرد. در اوایل بیماری، خالهای سفیدی به روی پوست صورت دیده می شود که به تدریج مانند ابرهای تکه تکه و بصورت جدا از هم تشکیل می شود، چنانچه پیشگیری نشود، بهم پیوسته بصورت یکپارچه سفیدی درست شده که ممکن است همه ی قسمتهای بدن را در بر میگیرد. الله علت پیدایش بیماری پیسی عمدتاً ژنتیکی می باشد. تنبلی کبد و کلیه نیز در این بیماری دخیل هستند. فشارهای عصبی و روخی و ناراحتیهای روانی از قبیل افسردگی، اضطراب، عصبانیت و هیجانات شدید، موجب تشدید بیماری می شود.

 

 

درمان پیسی صورت :

 

 

۱- غازیاقی: اش غاریاقی با دوغ آشی غوره و یا با گل سرخ مخلوط و در آّب دوغ و خیار استفاده شود.
۲- روغن ترب به صورت موضعی جهت  درمان  پیسی صورت مفید است.

 

۳- خوردن مربای پوست هندوانه که با عسل تهیه شده باشد، برای رفع پیسی بسیار مفید است.

 

4- گل ختمی سفید را در آب بخیسانید و با جوش شیرین خمیر کنید و بر روی پیسی صورت بمالید.
۵- پیاز کوبیده با عسل و نمک و باروت به صورت ضماد استفاده کنید. ا- ضماد مخلوطی از ساییده و کوبیده، تره تیزک با عسل بسیار مفید است.

 

6- خوردن تخم شقایق برای درمان پیسی صورت مفید است.

 

۸- نسخه ترکیبی: ۸-۱- کافور ۷ گرم، روغن تربانتین ۲۵۰ گرم، روغن بادام شیرین ۲ گرم طرز تهیه و استفاده: کافور را نرم کنید، آن را در تربانتین ذوب کرده، سپس روغن بادام شیرین را اضافه نمایید و بر محل برص بمالید. ۸-۲- کافور ۲۸ گرم، روغن زیتون ۱۰۰ گرم در طرز تهیه و استفاده: کافور را با روغن زیتون بر روی اتش ملایم ذوب نمایید و بر محل برص بمالید. ۸-۳- برص یا لک و پیسی: سیاه دانه ۵۰ گرم، رازیانه ۲۰ گرم، تخم شنبلیله ۲۰ گرم، زیره سبز ۱۰ گرم  . طرز تهیه و استفاده: همه را نرم کوبیده، هر چهار ساعت یک قاشق مرباخوری با شربت قند میل نمایید.

 
9- فلفل قرمز: فلفل قرمز هم برای خشکی پوست مؤثر است، هم برای پسوریازیسی. فلفل قرمز دارای ماده ی کاپسایسین میباشد. کاپسایسین ترکیبی است که به فلفل تندی می دهد. کرم کاپسایسین در معالجه ی پسوریازیس مؤثر می باشد.

 

10- اووکادو: اگر پوست اووکادو را روی قسمتهای مبتلا به پیسی صورت مالش دهیم، آرام کننده و خنک کننده میباشد.

 

امیدواریم این مقاله از آسان طب برای شما مفید واقع شود.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code