تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خواص شگفت انگیز میوه آقطی در درمان بیماری ها

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » خواص شگفت انگیز میوه آقطی در درمان بیماری ها

برای درمان یبوست بیست تا چهل گرم میوه های تازه یا خشک آقطی را در نیم لیتر آب یا شیر جوش بریزید و ده دقیقه روی آتش بجوشانید، و بعد از روی آتش بردارید و ده دقیقه دم کنید، و سپس با عسل شیرین کنید و صبح ناشتا دو یا سه بار به فاصلهٔ نیم ساعت از آن بنوشید. تب را با دم کردهٔ گلهای آقطی معالجه کنید دم کردهٔ گلهای آقطی تب را قطع میکند.

میوه آقطی

آقطی نام درختچه ایست که گاهی ارتفاع آن به چهار متر میرسد.در ایران در استان مازندران و گیلان رویش میکند.در این مقاله از آسان طب شما را با خواص درمانی میوه آقطی آشنا میکنیم.

 

 

برای معالجهٔ یبوست با میوهٔ آقطی:

 

 

بیست تا چهل گرم میوه های تازه یا خشک آقطی را در نیم لیتر آب یا شیر جوش بریزید و ده دقیقه روی آتش بجوشانید، و بعد از روی آتش بردارید و ده دقیقه دم کنید، و سپس با عسل شیرین کنید و صبح ناشتا دو یا سه بار به فاصلهٔ نیم ساعت از آن بنوشید. تب را با دم کردهٔ گلهای آقطی معالجه کنید دم کردهٔ گلهای آقطی تب را قطع میکند. شما میتوانید آن را در مورد گریپ و تمام تبهای تند مثل سرخک و مخملک به کار ببرید. برای تهیهٔ دم کردهٔ گلهای آقطی باید پنجاه گرم گلهای آقطی خشک یا تازه را در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید و بعد صاف کرده و با عسل شیرین کنید و در طی شبانه روز سه تا چهار فنجان از آن را بنوشید.

 

 

تسکین درد اعصاب با میوه آقطی :

 

 

بیست تا چهل گرم میوه آقطی تازه یا خشک را در نیم لیتر آب یا شیر دلبریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا ده دقیقه بجوشد، و بعد آن را از روی آتش بردارید تا ده دقیقه به حال خودش بماند و دم بکشد و بین غذای صبحانه، ناهار و شام از آن سه فنجان بنوشید.

 

 

معالجهٔ ورم عضله با گل آقطی :

 
یک دسته از گلهای میوه آقطی را بچینید، گلبرگهای آن را جدا کنید و وسط یک کمپرسی قرار دهید و روی جایی که ورم کرده است دستکم یک ساعات بگذارید بماند.

 

 

جوش پلک چشم:

 

 

صد گرم گلهای خشک یا تازهٔ میوه آقطی را در یک لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و به طور نیم گرم یا سرد، پلکهای
چشم خود را که جوش درآورده است با آن بشویید و هر روز چهار تا پنج بار این شست و شو را ادامه د هید.

 

 

درمان اختلالات کلیه ها با میوه آقطی :

 

 

پنجاه گرم برگ خشک آقطی را در یک لیتر آب سرد بریزید و یک یا دو ساعت خیس کنید، بعد ظرف محتوی آن را به مدت سه تا پنج دقیقه روی آتش بگذارید تا بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید؛ سپس آن را صاف کنید و در طول شبانه روز سه تا چهار فنجان از آن را بنوشید. این جوشانده ادرارآور ممتازی است.


# # #

مطالب پیشنهادی

خستگی چشم : علائم وراه درمان

نشانه های ترک سیگار

علائم و نشانه های ترک سیگار چیست؟

فواید انواع سرکه

با انواع سرکه ها آشنا شویم

علائم بیماری دیفتری

دیفتری چه علل و علائمی دارد؟

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code