تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

با مصرف گیاه بارهنگ همیشه سالم بمانید

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » با مصرف گیاه بارهنگ همیشه سالم بمانید

بیست تا بیست و پنج گرم برگهای بارهنگ ی را که خشک کرده ا ید، در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش اید و سه دقیقه بجوشد، بعد آنرا از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید، سپس ان را صاف کرده در شیرین سازید و در طی شبانه روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید. این دوای مقوی برای اشخاص کم خون و کسانی که از بستر بیماری برخاسته اند و دورهٔ نقاهت را می گذرانند مؤثر و مفید است.

بارهنگ

علم شیمی، در بارهنگ یک گلوکوزی تلخ که خاصیت تصفیه کننده، تقویت کنندهٔ و نیرو بخش دارد و یک گلوکوزید ساپونینه موسیلاژ نرم کننده و آرام بخش که در تمام عفونتهای گلو و ریه مؤثر است کشف کرده است.
تجزیهٔ شیمیایی بارهنگ علاوه بر این موادی که کشف کرده است، ثابت کرده است بارهنگ دارای نمک سدیم، کلسیم، پتاسیم و سیلیسیم است که این املاح خاصیت تقویت کنندهٔ مؤثری دارند.برای آشنایی با دیگر خواص این گیاه با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

کمخونی را با بارهنگ معالجه کنید

 

 

بیست تا بیست و پنج گرم برگهای بارهنگ ی را که خشک کرده ا ید، در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش اید و سه دقیقه بجوشد، بعد آنرا از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید، سپس ان را صاف کرده در شیرین سازید و در طی شبانه روز سه تا  پنج فنجان از آن را بنوشید. این دوای مقوی برای اشخاص کم خون و کسانی که از بستر بیماری برخاسته اند و دورهٔ نقاهت را می گذرانند مؤثر و مفید است.

 

 

معالجهٔ آسم، برونشیت، سیاه سرفه و سرفه با بارهنگ

 

 

برای تهیهٔ جوشاندهٔ آن باید بیست و پنج گرم برگهای خشک بارهنگ را در نیم لیتر آب سرد در ظرفی بریزید و آن را روی آتش بگذارید تا سه دقیقه بجوشد، و بعد پانزده دقیقه دم کنید و صاف کرده آن را با عسل شیرین کنید و هر روز پنج فنجان از آن را بنوشید. سوختگی را با بارهنگ معالجه کنید اگر دچار سوختگى شدید شده اید، یک مشت برگهای تازهٔ بارهنگ را بچینید و با دقت یک یک آنها را با آب بشویید، بعد آن را خرد و ریزریز کرده و به صورت ضماد روی سوختگی خود بگذارید.

 

درمان دردهای معده با بارهنگ

 

 

جوشاندهٔ برگ بارهنگ ترشی معده، سوزش و حتی سنگینی معمولی معده را آرام میکند. برای تهیهٔ این جوشانده باید بیست و پنج گرم برگ خشک بارهنگ را در نیم لیتر آب سه دقیقه بجوشانید و پانزده دقیقه دم کنید، بعد صاف کرده و با عسل شیرین کنید و هر روز سه فنجان از آن را بنوشید. .

 

 

دردهای گلو را با بارهنگ معالجه کنید

 

 

جوشاندهٔ برگهای بارهنگ به صورت غرغره تارهای صوتی را تقویت می کند، در نتیجه گرفتگی صدا و در دگلو را معالجه می کند. برای تهیهٔ دوای غرغره باید بیست گرم برگ خشک بارهنگ را در نیم لیتر آب سه دقیقه بجوشانید و پانزده دقیقه دم کنید و بدون شیرینی ان را سه بار در روز غرغره کنید.

 

 


# # #

مطالب پیشنهادی

آبغوره و قدمت چندین ساله اش در پزشکی و سلامت

سلامتی کارمند ها سلامت کارمندان

کارمند ها بخوانند !!! سلامت کارمندان

پوست زیبا با گلاب

گلاب و خواص گلاب برای داشتن صورتی زیبا

مشکلات واژن : گشادی واژن و خارش

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code