خانه / تغذیه / برگ بو ، در درمان بیماری ها معجزه میکند

برگ بو ، در درمان بیماری ها معجزه میکند

برگهای درخت بو خواص درمانی دارد و مقوی معده و دستگاه گوارش است و در نتیجه دوای مؤثری برای دردهای معده مثل ترشی کردن، سوء هضم و نفخ است. به علاوه، برگ بو دارای خاصیت درمان سرماخوردگی و تقویت ضعف آن است و به همین دلیل است که در موارد آنژین، گریپ و یا سرماخوردگی مؤثر و مفید واقع می شود.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

معالجهٔ آنژین با برگ بو

 

 

بیست تا سی گرم برگ بوی تازه یا خشک را در ظرفی بریزید و یک لیتر آب جوش را روی آن بریزید و دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز دو یا سه فنجان از آن را بعد از غذا و یا در فاصلهٔ غذاهای اصلی بنوشید. دم کردهٔ برگ بو برای معالجهٔ آنژین مؤثر و مفید است.

 

 

معالجهٔ بی اشتهایی با برگ بو

 

 

دم کردهٔ برگ بو به مقدار دو یا سه فنجان در روز اگر قبل از غذا نوشیده شود تقویت کننده و نیرو بخش است و به عارضهٔ بیاشتهایی خاتمه می دهد. برای تهیهٔ دم کردهٔ برگ بو باید بیست تا سی گرم برگ خشک یا تازهٔ بو را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید و قبل از غذا بنوشید.

 

 

درمان برونشیت با برگ بو

 

 

دم کردهٔ در گ مکر برک بو برونشهای شما را پاک کرده و تب شما را در بحران برونشیت پایین می آورد. برای تهیه ی دم کرده ی برگ بو باید بیست تا سی گرم برگ بو را در اب جوش دم کنید و بعد دوازده دقیقه که گذشت آن را صاف و با عسل شیرین سازید، و بعد از هر غذای صبحانه و شام و ناهاریک فنجان از آن را میل کنید.

 

 

درمان دررفتگی و رگ به رگ شدن با میوهٔ برگبو

 

 

دویست گرم میوه تازه برگبو را در هاون بکوبید تا به صورت خمیر یک شکلی درآید و بعد این خمیر را روی جاهایی از بدن که دچار دررفتگی شده اند بگذارید تا پنج یا شش ساعت بماند و روی آن را هم بپوشانید و شش ساعت که گذشت دوباره آن را تجدید کنید. به این درمان ساده، دررفتگی خیلی زود معالجه و درمان شده و درد آن برطرف می شود.

 

 

معالجهٔ درد معده با برگ بو

 

 

بیست گرم برگبو را که تازه یا خشک باشد در یک لیتر آب جوش بریزید و چهل گرم پوست نارنج را به آن اضافه کنید و ده دقیقه بگذارید بماند تا دم بکشد، بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و بعد از هر غذا دو یا سه فنجان از آن را بنوشید. دم کردهٔ برگبو و پوست نارنج هضم را آسان و راحت کرده و درد معده را برطرف میکند.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code